Napraw błędy zapisu uTorrent w systemie Windows 7

Otrzymałem komunikaty o błędach w programie uTorrent po przejściu z systemu Windows XP na system Windows 7. Wszystkie pliki do pobrania uTorrent pokazywały błąd: Po kilku sekundach dostęp jest zabroniony. Tymczasowym rozwiązaniem było uruchomienie uTorrenta w trybie zgodności z Windows XP SP3. Kilku użytkowników skomentowało w tym wątku, stwierdzając, że nie wystąpiły takie komunikaty o błędach w systemie Windows 7.

Dalsza obserwacja ujawniła, że ​​tylko stare torrenty wyświetlały ten komunikat o błędzie, podczas gdy nowe torrenty dodawane po instalacji systemu operacyjnego Windows 7 nie zgłaszały błędu i pobierania były zgodne z oczekiwaniami, nawet jeśli tryb zgodności był wyłączony. Rozwiązaniem tego problemu był zatem problem dostępu do nowego konta użytkownika systemu Windows 7. Mówiąc dokładniej, problem z dostępem do zapisu.

Na szczęście bardzo łatwo go naprawić. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy tymczasowego pliku lub folderu w folderze pamięci podręcznej uTorrent i wybór Właściwości otworzyło okno z możliwościami konfiguracji. Karta Zabezpieczenia w górnej części okna prowadzi do strony z uprawnieniami dostępu do wybranych danych. Wyświetla prawa dostępu dla różnych użytkowników systemu, w tym administratora systemu, właściciela treści (w tym przypadku jest to użytkownik systemu Windows XP) i aktualnie zalogowanego użytkownika.

błąd dostępu utorrent

Można to łatwo zmienić, klikając link Edytuj, aby edytować uprawnienia dla określonych użytkowników systemu komputerowego. Wystarczy wybrać bieżącego użytkownika w tym nowym oknie i dodać uprawnienia dostępu do zapisu dla tego użytkownika do listy uprawnień. Gdy to zrobisz, torrenty będą pobierać dobrze bez błędów.

utorrent

Ten sam problem z zapisem występuje w przypadku innych plików, które zostały utworzone w poprzednim systemie operacyjnym. Jeśli masz problemy z zapisywaniem, po prostu musisz dodać uprawnienia do zapisu dla zalogowanego użytkownika, aby zapisać te pliki (na przykład, jeśli chcesz je zastąpić nowszą wersją).

Link do głównej publikacji