Napraw błąd Windows Update 0x80073712 w systemie Windows 10

Wiele razy pliki systemowe ulegają uszkodzeniu, a jeśli proces uaktualnienia systemu Windows uzna, że ​​integralność systemu jest wątpliwa, aktualizacja, uaktualnienie lub instalacja mogą się nie powieść kod błędu 0x80073712. Oznacza to, że plik wymagany przez Instalatora Windows lub Windows Update jest prawdopodobnie uszkodzony lub brakuje go. Oto działająca poprawka, która pomoże Ci rozwiązać problem na komputerze z systemem Windows 10.

Błąd Windows Update 0x80073712 w systemie Windows 10

Błąd systemu Windows 10 0x80073712

1] Uruchom narzędzie DISM

Po uruchomieniu narzędzia DISM naprawi to obraz systemu Windows i Windows Component Store w Windows 10. Będziesz mieć różne opcje, w tym / ScanHealth, / CheckHealth i / RestoreHealth. W wierszu polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień należy uruchomić następujące polecenie:

DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth

Po uruchomieniu tego narzędzia dziennik jest tworzony w C: \ Windows \ Logs \ CBS \ CBS.log. Ten proces trwa około 15 minut lub dłużej, w zależności od poziomu korupcji.

Chociaż szanse są mniejsze, jeśli twoje Klient Windows Update jest już uszkodzony, zostaniesz poproszony o użycie działającej instalacji systemu Windows jako źródła naprawy lub skorzystanie z folderu systemu Windows obok udziału sieciowego jako źródła plików. W takim przypadku musisz zamiast tego uruchomić polecenie zaawansowane, aby naprawić zepsuty Windows Update:

DISM.exe / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / Source: C: \ RepairSource \ Windows / LimitAccess

2] Uruchom Kontroler plików systemowych

Uruchomienie SFC naprawi uszkodzone lub uszkodzone pliki systemu Windows. Będziesz musiał uruchomić to polecenie z podwyższonego CMD, tj. Wiersza polecenia uruchomionego z uprawnieniami administratora.

3] Napraw błędy dysku twardego

Jeśli na dysku twardym występują problemy z integralnością, aktualizacja zakończy się niepowodzeniem, ponieważ system uzna, że ​​nie jest w dobrej kondycji. Należy uruchomić polecenie chkdsk w wierszu polecenia, aby rozwiązać te problemy.

4] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update i sprawdź, czy to ci pomoże.

5] Uruchom internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów Microsoft

Możesz także naprawić błędy Windows Update za pomocą internetowego narzędzia do rozwiązywania problemów Microsoft. Może to pomoże.

Daj nam znać, jeśli ten przewodnik pomógł ci rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji