Jak naprawić błędy pobierania plików w przeglądarce Google Chrome

Błędy podczas przeglądania są dość powszechne we wszystkich przeglądarkach internetowych. Musimy jednak zrozumieć, że za każdym błędem kryje się strona techniczna lub usterka, która go powoduje. W TheWindowsClub staramy się rozwiązywać najczęściej występujące błędy związane ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami. Tym razem wyjaśnimy, jak to naprawić błędy pobierania pliku które pojawiają się w Google Chrome.

Błąd jest dość irytujący, szczególnie jeśli spieszysz się i zamierzasz pobrać ważny załącznik lub inny plik. Ten problem występuje również podczas próby pobrania nowych aplikacji, motywów, rozszerzeń, a nawet plików z innymi rozszerzeniami. Poniżej znajduje się lista błędów, które zwykle nękają przeglądarki Chrome, a także krótki opis tego, jak to rozwiązać,

błędy pobierania Chrome

Błędy pobierania Chrome

Jeśli pojawi się którykolwiek z tych błędów pobierania przeglądarki Chrome, ten post pokaże, jak odblokować pliki i naprawić te błędy pobierania na komputerze z systemem Windows:

  • Skanowanie antywirusowe nie powiodło się lub wykryto błąd wirusa
  • Pobieranie zablokowane
  • Błąd pliku
  • Błąd zabroniony
  • Błąd pełnego dysku
  • Błąd awarii sieci

Nie trzeba dodawać, że nic nie działa, jeśli nie masz połączenia z Internetem, więc pierwszym krokiem powinno zawsze być sprawdzenie połączenia. Sprawdź, czy działa połączenie internetowe, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i spróbuj ponownie. Spróbuj także wymusić wznowienie pobierania pliku, klikając „Wznów”. Innym sposobem jest próba wznowienia pobierania po upływie czasu.

1] Błąd skanowania antywirusowego lub błąd wykrycia wirusa

Oczywiste jest, że oprogramowanie antywirusowe mogło zablokować pobieranie. Możesz po prostu otworzyć narzędzie antywirusowe i sprawdzić szczegóły, dlaczego plik został zablokowany. Jeszcze inną możliwością jest to, że Menedżer załączników systemu Windows już usunął plik, który próbujesz pobrać. Sprawdź ustawienia zabezpieczeń internetowych systemu Windows pod kątem preferencji pobierania.

2] Pobieranie zablokowane

Jest to kolejny osobliwy problem, który utrzymuje się w przypadku niektórych witryn internetowych i pobierania plików. W systemie Windows ten problem jest zwykle powodowany, gdy Menedżer załączników systemu Windows usunął plik, który próbowałeś pobrać lub być może plik został zablokowany przez ustawienia zabezpieczeń internetowych systemu Windows.

3] Brak pliku Błąd

Cóż, jest to prosty, oznacza to tylko, że próbujesz pobrać zawartość, która nie jest już hostowana w witrynie. Ponownie w tym przypadku możesz spróbować skontaktować się z właścicielem witryny lub znaleźć alternatywną witrynę.

4] Zabroniony błąd

Błąd zabroniony to sposób, w jaki system informuje Cię, że nie masz wystarczających uprawnień, aby pobrać plik z serwera. Jest to bardzo powszechne w intranecie i jeśli nie masz dostępu do pobierania. Jeśli masz dostęp do pliku do pobrania, ale nie możesz go uzyskać, upewnij się, że adres IP nie jest zablokowany przez witrynę.

5] Błąd pełnego dysku

Znów prosty błąd, który bezpośrednio sugeruje usunięcie niektórych elementów z komputera lub po prostu usunięcie śmieci.

6] Błąd awarii sieci

Ten błąd zwykle pojawia się, gdy próbujesz zapisać cokolwiek z Chrome Web Store, a jest to często spowodowane niechcianym oprogramowaniem, które blokuje instalację. Możesz usunąć niechciane oprogramowanie i spróbować ponownie z instalacją. Alternatywnie osobiście sugeruję sprawdzenie, czy przyczyną problemu jest zapora sieciowa.

Mam nadzieję że to pomoże.

Link do głównej publikacji