Napraw błąd instalacji Windows Update 0x80070005

Jeśli pojawi się błąd 0x80070005 podczas sprawdzania, czy jest dostępna aktualizacja Windows Update, dzieje się tak z powodu pewnych problemów z uprawnieniami ACCESS DENIED. Aktualizacja z jakiegoś powodu nie ma wystarczających uprawnień, aby kontynuować. W tym poście pokażemy, jak naprawić błąd instalacji Windows Update 0x80070005 na swoim komputerze Windows 10 system.

Windows Update Błąd instalacji 0x80070005

Windows Update Błąd instalacji 0x80070005

1] Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie

Wystarczy ponownie uruchomić komputer z systemem Windows 10 i ponownie uruchomić usługę Windows Update. Wiele razy problemy same się rozwiązują i może to być zwykły błąd sieci lub komputera, który automatycznie rozwiązuje.

2] Usuń pliki z folderu dystrybucji oprogramowania

Postępuj zgodnie z tą procedurą, aby wyczyścić zawartość folderu SoftwareDistribution.

3] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w Windows 10. Wyczyści on pliki tymczasowe związane z Windows Update, wyczyści zawartość folderu Dystrybucja oprogramowania, naprawi i zresetuje składniki Windows Update, sprawdzi status Windows Update Usługi, sprawdź oczekujące aktualizacje i więcej.

4] Przejmij pełną kontrolę nad danymi aplikacji użytkownika

Czasami uprawnienia dostępu do plików są źle skonfigurowane. To blokuje pobieranie aktualizacji, ponieważ nie ma prawidłowego uprawnienia. W takim przypadku możesz przejąć pełną kontrolę nad danymi aplikacji użytkownika, które znajdują się w C: \ Users \ USERNAME \ AppData. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby przejąć pełną własność plików i folderów.

5] Napraw problem z Zaufanym instalatorem

W przypadku, gdy powyższy samouczek nie działa dla Ciebie; możesz użyć SubInACL. Jest to narzędzie wiersza polecenia, które umożliwia administratorom uzyskiwanie informacji o bezpieczeństwie plików, kluczy rejestru i usług. Możesz także użyć go do przeniesienia tych informacji od użytkownika do użytkownika, z lokalnej lub globalnej grupy do grupy oraz z domeny do domeny.

Najpierw utwórz punkt przywracania systemu, a następnie otwórz Notatnik i skopiuj następujący tekst do Notatnika:

Ustaw OSBIT = 32
JEŻELI istnieją „% ProgramFiles (x86)%” ustaw OSBIT = 64
ustaw RUNNINGDIR =% ProgramFiles%
JEŚLI% OSBIT% == 64 ustaw RUNNINGDIR =% ProgramFiles (x86)%
subinacl / subkeyreg "HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Component Based Servicing" / grant = "nt service \ trustinstaller" = f

Zapisz Notatnik pod nazwą z rozszerzeniem „CMD”, np. TakeOwnership.cmd.

Na koniec kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”.

To naprawi problem z uprawnieniami w TrustedInstaller.

Daj nam znać, jeśli którakolwiek z tych wskazówek pomogła naprawić błąd instalacji Windows Update 0x80070005.

Link do głównej publikacji