Napraw błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x80070652

Jeśli otrzymasz 0x80070652 kod błędu z komunikatem ERROR_INSTALL_ALREADY_RUNNING, oznacza to, że poprzednia instalacja systemu Windows nie została pomyślnie zakończona. Zwykle dzieje się tak, gdy aktualizacja utknie.

0x80070652

Napraw błąd 0x80070652

1] Uruchom ponownie komputer

W przypadku takich problemów komputer zazwyczaj naprawia to po ponownym uruchomieniu komputera z systemem Windows 10. Możesz jednak spróbować kilka razy.

2] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w systemie Windows 10.

3] Pobierz aktualizację, która się nie powiodła:

Jeśli nie jest to aktualizacja funkcji, a jedynie aktualizacja zbiorcza, możesz ręcznie pobrać i zainstalować usługę Windows Update. Aby znaleźć aktualizację, której nie udało się wykonać, wykonaj następujące czynności:

  • Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Wyświetl historię aktualizacji
  • Sprawdź, która konkretna aktualizacja nie powiodła się. W przypadku aktualizacji, których nie udało się zainstalować, w kolumnie Status pojawi się komunikat Niepowodzenie.
  • Następnie przejdź do Centrum pobierania Microsoft i wyszukaj tę aktualizację, używając numeru KB.
  • Gdy go znajdziesz, pobierz i zainstaluj go ręcznie.

Możesz użyć Microsoft Update Catalog, usługi firmy Microsoft, która zawiera listę aktualizacji oprogramowania, które mogą być dystrybuowane w sieci korporacyjnej. Korzystanie z katalogu Microsoft Update może okazać się miejscem, w którym można znaleźć aktualizacje oprogramowania Microsoft, sterowniki i poprawki.

4] Więcej sugestii

Ten post zawiera więcej sugestii dotyczących postępowania w przypadku niepowodzenia instalacji usługi Windows Update.

5] Sprawdź więcej kodów błędów

Gdy odwiedzisz sekcję Nieudana aktualizacja, jeśli zobaczysz inny kod błędu wraz z komunikatem, oznacza to, że jest to kolejny problem. Będziesz musiał kliknąć dwukrotnie aktualizację, aby wyświetlić więcej informacji. Wyszukaj na naszej stronie internetowej rozwiązanie.

Ten kod błędu jest bardzo prosty do naprawienia, a jeden z nich powinien pomóc rozwiązać ten problem.

Link do głównej publikacji