Jak przetłumaczyć stronę internetową w Chrome, Firefox i Edge

Nie każda witryna obsługuje wiele języków i często potrzebujemy do tego tłumaczy. Często lądujemy na niektórych stronach internetowych z wymaganymi informacjami, ale w innym języku. Podczas gdy „Google Translate Website jest najczęściej używanym narzędziem online do tłumaczenia — musimy skopiować i wkleić treść, aby ją przetłumaczyć — co praktycznie nie jest możliwe dla całej strony.

Tłumaczenie kilku zdań lub akapitu różni się od tłumaczenia całej strony internetowej. W tym poście nauczymy się tłumaczyć stronę internetową w różnych przeglądarkach internetowych.

Przetłumacz stronę w Chrome

Przetłumacz stronę internetową w Chrome, Firefox i Edge

Jest to najłatwiejszy i najszybszy w Google Chrome. Możesz przetłumaczyć całą stronę bez naciskania wielu przycisków. Musisz tylko trochę zmienić Ustawienia i gotowe.

  1. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Przejdź do Ustawieniaà przewiń w dół i kliknij kartę „Ustawienia zaawansowane”.
  3. Przewiń w dół i przejdź do opcji Języki i kliknij wybrany język.
  4. Zobaczysz zakładkę „Zaoferuj tłumaczenie stron, które nie są w języku, który czytasz. ”
  5. Naciśnij przycisk po prawej stronie, włącz go i gotowe. Teraz za każdym razem, gdy trafisz na stronę z językiem obcym, Google zaoferuje Ci opcję tłumaczenia i możesz przetłumaczyć całą stronę za pomocą jednego kliknięcia.
  6. Przejdź do strony, którą chcesz przetłumaczyć, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Przetłumacz na język angielski (lub wybrany język).

Przetłumacz stronę w przeglądarce Firefox

Firefox domyślnie nie ma funkcji tłumaczenia. Możesz jednak dodać liczbę języków, które chcesz. Aby dodać nowy język

  1. Kliknij przycisk menu w prawym górnym rogu przeglądarki
  2. Przejdź do Preferencji i kliknij „Wybierz w sekcji Język i wygląd ”.
  3. Wybierz dowolny język i kliknij OK.

Do tłumaczenia w Firefoksie musisz zainstalować rozszerzenia do tłumaczenia Firefox. Niektóre z najczęściej używanych dodatków to GoogleTranslatorforFirefox lub ToGoogleTranslate.

Przetłumacz stronę internetową w Edge

Microsoft Edge również nie ma żadnej funkcji automatycznego tłumaczenia i do tego musisz używać rozszerzeń. Możesz pobrać Translator dla Microsoft Edge ze sklepu Microsoft Store. Pozwala tłumaczyć strony internetowe na 60 różnych języków. Wystarczy pobrać i zainstalować narzędzie, a zobaczysz ikonę w prawym górnym rogu przeglądarki. Otwórz stronę internetową, którą chcesz przetłumaczyć, i kliknij ikonę, to wszystko. Możesz wybrać preferowany język i ustawić narzędzie do tłumaczenia każdej odwiedzanej strony. Jeśli nie cała strona, możesz również zaznaczyć tekst, który chcesz przetłumaczyć, i użyć narzędzia do tłumaczenia.

Podczas gdy angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, istnieje ogromny odsetek użytkowników, którzy wolą czytać treści internetowe w swoim języku ojczystym. Wymienione wyżej sposoby mogą pomóc w odczytaniu pożądanych treści internetowych w wybranym przez siebie języku.

Link do głównej publikacji