Najlepsze zewnętrzne dyski twarde z dostępem do chmury i dodatkowym miejscem do przechowywania

Zewnętrzne dyski twarde są przenośnymi alternatywami dla dysków twardych, które można podłączyć przez port USB lub bezprzewodowo (jak w przypadku urządzeń pamięci masowej podłączonych do sieci).

Przechowywanie w chmurze (inaczej w Internecie) stało się godną uwagi alternatywą dla zewnętrznych dysków twardych, ponieważ jest bardziej elastyczne. Jednak obecnie istnieją pewne zewnętrzne dyski twarde, które zapewniają dodatkowe opcje przechowywania w chmurze i tworzenia kopii zapasowych.

Oto niektóre z zewnętrznych dysków twardych, które zapewnią dostęp do chmury i przechowywanie.

Jakie są najlepsze zewnętrzne dyski twarde z bezpłatną pamięcią w chmurze?

My Cloud (NAS) (zalecane)

My Cloud to hybrydowy dysk NAS z pięcioma modelami, które zapewniają 2 TB, 3 TB, 4 TB, 6 TB i 8 TB przestrzeni dyskowej. Jako dysk NAS My Cloud zapewnia obsługę DLNA i zawiera pulpit nawigacyjny przeglądarki.

Jest kompatybilny z platformami Windows i Mac OS oraz ma interfejs Gigabyte Ethernet.

zewnętrzny dysk twardy6Tym, co odróżnia My Cloud od wielu alternatywnych zewnętrznych dysków twardych, są aplikacje do przechowywania danych w chmurze. My Cloud zapewnia zdalny dostęp do plików na różnych urządzeniach dzięki aplikacjom na iOS, Android, PC i Mac.

Chcesz wiedzieć, jak przenieść system Windows 10 na dysk zewnętrzny? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i dowiedz się, jak to zrobić.

Te aplikacje mobilne obsługują uznane usługi przechowywania danych w Internecie, takie jak Dropbox, Dysk Google i OneDrive, dzięki czemu można przenosić treści między nimi.

Aplikacja My Cloud automatycznie tworzy również kopie zapasowe zdjęć i filmów na osobistej przestrzeni dyskowej w chmurze.

 • Kup teraz na Amazon

Seagate Duet

Seagate Duet to zewnętrzny dysk twardy, który został wprowadzony na rynek w grudniu 2016 r. Seagate i Amazon połączyły siły, aby dostarczyć dysk twardy zintegrowany z chmurą Amazon Drive.

Jest to zewnętrzny dysk twardy z 1 TB miejsca na sprzedaż detaliczną za około sto dolarów.

Integracja przechowywania w chmurze sprowadza się do automatycznego tworzenia kopii zapasowych na Amazon Drive.

Ponadto możesz tworzyć kopie zapasowe plików mobilnych i tabletów w chmurze dzięki aplikacji Amazon Drive; a dzięki temu użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do plików w Seagate Duet.

Amazon oferuje 12 miesięcy nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze dla dysku Seagate Duet HDD, ale jest to oferta ograniczona tylko do Stanów Zjednoczonych.

 • Kup teraz na Amazon

Seagate Personal Cloud (NAS)

zewnętrzny HDD5

Seagate Personal Cloud to godna uwagi alternatywa dla WD — My Cloud. Jest to także podłączone do sieci urządzenie pamięci masowej, które zapewnia zdalny dostęp do plików i synchronizację z uznanymi usługami w chmurze.

Seagate Personal Cloud ma pięć alternatywnych modeli z dyskami twardymi o pojemności 3 TB, 4 TB, 5 TB, 6 TB i 8 TB. Zewnętrzny dysk twardy jest dostępny dla modeli 3 TB i 4 TB i jest zgodny z systemami Windows i Mac OS X.

Jeśli chcesz wyczyścić zewnętrzny dysk twardy, sprawdź tę listę z najlepszymi narzędziami, które pomogą Ci to zrobić.

Po skonfigurowaniu Seagate Personal Cloud możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą aplikacji Seagate Media na telefony komórkowe lub tablety z Androidem, iOS i Windows.

Seagate Backup Manager umożliwia tworzenie kopii zapasowych zewnętrznego dysku twardego w Amazon S3, Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box, Yandex i Baidu.

Lub możesz wykonać kopię zapasową plików z pamięci w chmurze na dysk twardy. Ponadto użytkownicy mogą synchronizować foldery Seagate Personal Cloud z kontami Baidu, Google Drive, Dropbox i OneDrive.

 • Kup teraz na Amazon

Seagate Backup Plus

Seagate Backup Plus to seria zewnętrznych dysków twardych, które mają 200 GB dodatkowej przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive. Backup Plus Portable ma najwięcej pamięci dzięki modelom 4 GB i 5 GB.

Przenośny model 4 TB dla Windows i Mac OS X jest obecnie dostępny online.

zewnętrzny HDD2Wszystkie dyski twarde Seagate Backup Plus mają kilka lat bezpłatnej przestrzeni dyskowej OneDrive o pojemności 200 GB, którą należy aktywować do czerwca 2017 r.

Możesz wykonać kopię zapasową danych do dostawców pamięci masowej w chmurze za pomocą oprogramowania Dashboard dla Backup Plus. Dzięki aplikacji Mobile Backup użytkownicy mogą również tworzyć kopie zapasowe treści z urządzeń z Androidem i iOS zarówno na dysku, jak i w chmurze.

Przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć najlepsze aplikacje do przechowywania w chmurze dla systemu Windows 10!

Jingwen Li, analityk ICD, stwierdził: „Dzięki takim funkcjom, jak przechowywanie w chmurze OneDrive, aplikacja Lyve i nowy punkt pojemności 4 TB, rodzina Seagate Backup Plus zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na przechowywanie i tworzenie kopii zapasowych danych z elastycznym dostępem do danych i prostym zarządzaniem danymi w rynek pamięci osobistych. ”

 • Kup teraz na Amazon

Toshiba Canvio Connect II

zewnętrzny HDD3Toshiba Canvio Connect II to seria zewnętrznych dysków twardych, które umożliwiają przekształcenie pulpitu Windows lub Mac OX w serwer w chmurze.

Pojemność dysku twardego Connect II wynosi od 500 GB do 3 TB. Możesz wybrać model dysku twardego niebieski, czarny, biały, satynowy złoty lub czerwony Connect II.

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową zewnętrznego dysku twardego, sprawdź tę listę z najlepszymi narzędziami, które pomogą Ci to zrobić.

Oprogramowanie PogoPlus dołączone do Canvio Connect II umożliwia użytkownikom skonfigurowanie serwera w chmurze z komputerem stacjonarnym lub laptopem w trybie gotowości.

Za pomocą tego programu możesz uzyskać dostęp do swoich plików na dysku twardym za pośrednictwem Internetu. Jako bonus, dysk twardy zapewnia również bezpłatne 10 GB kopii zapasowej w chmurze.

 • Kup teraz na Amazon

My Book Duo

Zewnętrzne dyski twarde My Book Duo WD dla Windows 10, 8 i 7 zapewniają znaczne pojemności 4 TB, 6 TB, 8 TB, 12 TB i 16 TB. Są to dyski zawierające zarządzanie danymi RAID.

Na przykład przy konfiguracji trybu lustrzanego RAID 1 jeden dysk automatycznie kopiuje (tworzy kopię zapasową) wszystkie dane na drugim. Te dyski twarde są sprzedawane w cenie od 260 USD do 600 USD w zależności od modelu.

Jim Welsh, wiceprezes Content Solutions, stwierdził: „My Book Duo oferuje superszybkie prędkości transferu, ogromną pojemność oraz zintegrowane dyski WD Red, aby zapewnić najlepsze rozwiązanie do przechowywania danych na komputerach stacjonarnych dla wszystkich bibliotek cyfrowych”.

zewnętrzny HDD4

Jedną z najlepszych rzeczy w dyskach My Book Duo jest to, że mają one integrację z chmurą Dropbox. W związku z tym użytkownicy mogą wykonać kopię zapasową pamięci Dropbox na dysku twardym Duo.

Za pomocą oprogramowania WD SmartWare Pro na dysku twardym możesz także tworzyć kopie zapasowe plików w Dropbox.

 • Kup teraz na Amazon

My Cloud Mirror (NAS)

My Cloud Mirror to kolejny z zewnętrznych dysków twardych WD chmury osobistej kompatybilnych z Windows 10, 8, 7 i Mac OS X. Jego opcje w chmurze są dość podobne do My Cloud.

Dużą różnicą jest to, że MC Mirror jest dyskiem pojedynkowym z konfiguracją RAID 1. Ma modele 4 TB, 6 TB, 8 TB i 16 TB, ale pamiętaj, że funkcja kopii lustrzanych dysków twardych skutecznie zmniejsza te dane o połowę, a jeden z dysków tworzy kopię zapasową zawartości na drugim.

zewnętrzny dysk twardyMy Cloud Mirror zapewnia zdalny dostęp do plików i możesz uzyskać dostęp do zawartości dysku twardego za pomocą telefonu lub tabletu. Możesz używać tej samej aplikacji My Cloud, jak w przypadku innych dysków WD NAS, aby otwierać pliki w MC Mirror na tablecie lub telefonie.

Potrzebujesz zewnętrznego dysku twardego USB 3.0 dla systemu Windows 10? Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Następnie użytkownicy mogą również przesyłać pliki między innymi usługami w chmurze, takimi jak Dysk Google, Dropbox i OneDrive. Ponadto dysk twardy zawiera również opcje tworzenia kopii zapasowych w chmurze Amazon s3 i ElephantDrive.

 • Kup teraz na Amazon

Oto kilka zewnętrznych dysków twardych, które zawierają dodatkowe funkcje w chmurze i pamięć. Dyski twarde zapewniają zdalny dostęp do plików, dodatkowe miejsce do przechowywania w chmurze i mają przydatne opcje tworzenia kopii zapasowych w Internecie.

Oferują więc wygodę i elastyczność przechowywania w chmurze.

Potencjalne problemy z zewnętrznym dyskiem twardym

Pojawia się więcej zewnętrznych dysków twardych, więcej problemów zgłaszają użytkownicy.

W przypadku posiadania ważnych danych, na które miały wpływ zainfekowane pliki, wirusy lub złośliwe oprogramowanie, na pewno będziesz potrzebować dobrej ochrony. Zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem zawierającym najlepsze antywirusy dla zewnętrznych dysków twardych.

Ponadto wielu użytkowników zgłosiło, że ich zewnętrzny dysk twardy ciągle się rozłącza w systemie Windows 10. Niektóre konkretne modele również mają problemy, zwłaszcza Seagate.

Jeśli masz problemy z uprawnieniami do zewnętrznych dysków twardych, zapoznaj się z tym przydatnym przewodnikiem.

Przydatne treści związane z chmurą

Dla wszystkich zainteresowanych przechowywaniem w chmurze i usługami w chmurze, oto lista najczęściej odwiedzanych tematów w naszej witrynie:

 • Użyj komputera lub laptopa jako pamięci w chmurze
 • Najlepsze aplikacje do przechowywania danych w chmurze dla systemu Windows 10, 8
 • Najlepsza zdecentralizowana pamięć masowa w chmurze
 • Najlepsze darmowe oprogramowanie chmurowe
 • Najlepsze narzędzia do szyfrowania w chmurze dla użytkowników systemu Windows

To wszystko, ludzie, teraz masz wszystkie informacje, których możesz potrzebować na temat zewnętrznych dysków twardych z pamięcią w chmurze, ich ochroną i potencjalnymi poprawkami na wypadek, gdybyś napotkał jakieś problemy podczas ich używania.

Daje nam znać w sekcji komentarzy, który wybrałeś.

Link do głównej publikacji