Najlepsze oprogramowanie do synchronizacji plików w systemie Windows 10 [BEZPŁATNE I PREMIUM]

Korzystanie z oprogramowania do synchronizacji plików jest niezbędne dla przedsiębiorstw, ponieważ większość użytkowników pracuje na więcej niż jednym komputerze z systemem Windows 10. Często całe zespoły pracują nad tym samym dokumentem. W rezultacie wszystkie zmiany wprowadzone przez różnych użytkowników muszą być widoczne dla wszystkich użytkowników.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Oprogramowanie do synchronizacji plików jest ratunkiem dla wielu użytkowników. Oszczędza to ręcznej synchronizacji plików na różnych komputerach. W ten sposób najnowsza wersja pliku będzie dostępna na wszystkich komputerach, na których pracujesz.

Oprogramowanie do synchronizacji plików działa również jako narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, co może być bardzo przydatne w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. W ten sposób można uniknąć utraty danych w przypadku uszkodzenia lub usunięcia plików.

Wybierając odpowiednie oprogramowanie do synchronizacji plików, powinieneś zastosować szereg kryteriów oceny wydajności narzędzia, takich jak:

 • Interfejs użytkownika: interfejs powinien być przyjazny dla użytkownika i intuicyjny, a jego konstrukcja powinna być prosta
 • Powinna być dostępna liczba obsługiwanych funkcji: podstawowe funkcje, takie jak harmonogramy, a także zaawansowane funkcje synchronizacji
 • Wreszcie, niezawodność narzędzia: problemy techniczne powinny być bardzo rzadkimi zdarzeniami.

Aby pomóc Ci zdecydować, które oprogramowanie do synchronizacji plików zainstalować, wymienimy 10 najlepszych programów do synchronizacji plików w systemie Windows 10. Wraz z opisem ich głównych funkcji i opiniami użytkowników.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do synchronizacji plików dla systemu Windows 10?

1

SyncBack SE (zalecane)

SyncBack SE

Według jej twórców SyncBack to najlepszy program do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji systemu Windows na świecie. To narzędzie jest niezawodne, elastyczne i niezawodne, a jego wydajność była stale ulepszana dzięki wszystkim aktualizacjom, które otrzymano od jego uruchomienia w 2003 roku.

SyncBack występuje w trzech wariantach: SyncBackFree, które jest podstawowym, bezpłatnym rozwiązaniem, SyncBackSE, wersja idealna dla użytkowników domowych i SyncBackPro do użytku profesjonalnego.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wykonać kopię zapasową danych w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym dedykowanym przewodnikiem.

Możesz zainstalować wszystkie trzy wersje na swoim komputerze, aby lepiej porównać narzędzia i dostrzec różnice.

SyncBackFree oferuje następujące funkcje:

 • Synchronizuj: kopiuj pliki w obu kierunkach
 • Łatwe przywracanie plików kopii zapasowych
 • Uruchamiaj programy przed i po profilach
 • Zaplanuj tworzenie kopii zapasowych
 • Włączono Unicode dla nazw plików w języku innym niż angielski
 • Przetwarzaj nieograniczone długości nazw plików
 • Tryb prosty i zaawansowany.

Aby uzyskać więcej informacji o funkcjach oferowanych przez SyncBackSE i SyncBackPro, możesz sprawdzić oficjalną stronę SyncBack.

 • Pobierz teraz pełną wersję SyncBack SE

2)

Easy2Sync

easy2sync-file-sync-windows-10

To narzędzie do synchronizacji plików utrzymuje synchronizację danych między komputerami. Jest to raczej specjalistyczne oprogramowanie dostępne w dwóch wariantach: Easy2Sync dla plików i Easy2Sync dla programu Outlook.

Easy2Sync for Files ma dedykowanego kreatora, który pomoże Ci zacząć. Wszystkie dane są przechowywane na twoich komputerach, żadne elementy innych firm nie są zaangażowane w proces synchronizacji. Możesz ustawić narzędzie do cichej synchronizacji plików lub w razie potrzeby wyświetlać wyskakujące okna dialogowe.

Inne funkcje obejmują:

 • Easy2Sync obsługuje wszystkie typy plików: pliki Office, mp3, obrazy, filmy i wszelkie inne typy plików
 • Nieograniczone foldery / liczba plików
 • Obsługiwane różne filtry synchronizacji
 • Zaktualizuj swoją stronę główną: po prostu zsynchronizuj swoje pliki z serwerem FTP, a wszystkie zmiany zostaną rozpoznane i przesłane.

Easy2Sync dla programu Outlook działa w programach Outlook 97 do 2016 i Windows NT do Windows 10. To oprogramowanie umożliwia synchronizację i udostępnianie kalendarza Google, synchronizację serwera Exchange z programem Outlook, tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail programu Outlook i inne.

Opinie użytkowników: „Powinienem dodać, że naprawdę robisz dobry produkt, zwłaszcza w porównaniu ze wszystkimi innymi. Krótko mówiąc, nie masz konkurencji. ”

Możesz wypróbować Easy2Sync za darmo lub kupić oprogramowanie za 66,30 USD, a otrzymasz 1 rok bezpłatnej pomocy technicznej i bezpłatnych aktualizacji oraz 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

3)

Freefile Sync

freefile-sync-windows-10

To bezpłatne oprogramowanie typu open source pomoże Ci zaoszczędzić czas na konfigurowanie i wykonywanie kopii zapasowych.

Zainstaluj Freefile Sync, dostosuj ustawienia synchronizacji i pozwól temu narzędziu wykonać swoją pracę. Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny, pełen kolorów i można łatwo zobaczyć, co robi każda opcja.

Lista funkcji jest imponująca i obejmuje:

 • Bez ograniczeń, ile plików można zsynchronizować.
 • Synchronizuj urządzenia MTP
 • Przetwarzaj wiele par folderów
 • Kompleksowe i szczegółowe raportowanie błędów
 • Wykryj konflikty i propaguj usuwanie
 • Wieloplatformowy: Działa w systemach Windows, Linux, Mac OS X
 • Synchronizacja z rozróżnianiem wielkości liter.

Opinie użytkowników: „Po zmarnowaniu ponad 40 $ na produkt konkurencji wypróbowałem Freefilesync. FreefileSync był w stanie porównać setki tysięcy plików […] w 10 minut, co zajęło produktowi konkurenta ponad 3 godziny. ”

Możesz pobrać Freefile sync za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

4

PureSync

puresync-file-sync-windows-10

PureSync to oprogramowanie systemu Windows, które automatycznie synchronizuje pliki i foldery w tle. To oprogramowanie do synchronizacji plików oferuje imponującą listę funkcji wraz z łatwym w użyciu interfejsem.

PureSync obsługuje dyski lokalne, woluminy serwerów, FTP, niektóre urządzenia MTP, WebDAV i może kopiować otwarte / zablokowane pliki oraz uruchamiać synchronizację / tworzenie kopii zapasowych z innym użytkownikiem.

Zapoznaj się z najlepszymi klientami FTP dla systemu Windows 10 w tym artykule i wybierz swój ulubiony.

Może także przywracać pliki z punktu przywracania systemu Windows i obsługuje synchronizację zdjęć w aparatach cyfrowych.

Inne funkcje obejmują:

 • Przenieś pliki z jednego komputera na drugi
 • Automatyczne dostosowanie do folderu w miejscu docelowym
 • Różne opcje automatycznej synchronizacji / tworzenia kopii zapasowych: zaplanowane, podłączony dysk, modyfikacja pliku, logowanie / wylogowanie, zdarzenia definiowane przez użytkownika
 • Obsługiwane są nazwy plików / ścieżka zawierające ponad 260 znaków
 • Wiele możliwości filtrowania.

Możesz pobrać PureSync za darmo z Jumping Bytes tutaj.

5

Synchronizacja

synchredible-file-sync-windows-10

Niewielu użytkowników systemu Windows 10 słyszało o Synchredible, ale to narzędzie jest w rzeczywistości imponującym oprogramowaniem do synchronizacji plików. Możesz synchronizować pojedyncze pliki lub cały dysk. Przyjazny dla użytkownika kreator oprogramowania pomoże ci skonfigurować opcje synchronizacji.

Synchredible synchronizuje również foldery za pośrednictwem sieci zewnętrznej lub podczas korzystania z urządzenia USB. To narzędzie również tworzy kopie zapasowe plików, przenosząc je do preferowanej lokalizacji. Interfejs użytkownika jest dostępny w dziewięciu językach.

Inne funkcje obejmują:

 • Obsługa synchronizacji plików w jednym kierunku i dwukierunkowym
 • Synchronizuje subdials, zmienione i niezmienione pliki
 • Podgląd synchronizacji
 • Weryfikacja CRC32 zsynchronizowanych plików
 • Ustaw rozmiar bufora kopii.

Możesz pobrać bezpłatną wersję Synchredible z Ascomp.

6

Allway Sync

Allway Sync

Allway Sync to narzędzie do synchronizacji plików z bardzo dobrze zaprojektowanym i łatwym w użyciu interfejsem.

Jest to jedno z najbardziej złożonych programów do synchronizacji plików dostępnych na rynku i wykorzystuje innowacyjne algorytmy synchronizacji do synchronizacji plików między komputerami PC, laptopami, napędami USB, zdalnymi serwerami FTP / SFTP i WebDAV oraz innymi platformami pamięci.

Jeśli nadal korzystasz z systemu Windows 7, sprawdź najlepsze oprogramowanie do synchronizacji plików, którego możesz użyć dzisiaj w tym artykule.

Allway Sync nie zawiera żadnych programów szpiegujących, reklam ani złośliwego oprogramowania, w przeciwieństwie do innych bezpłatnych narzędzi do synchronizacji plików. Ponadto nie ma limitu liczby komputerów, na których można go zainstalować.

Inne funkcje obejmują:

 • Automatyczne, ekranowe, kontekstowe wskazówki
 • Wielojęzyczny interfejs użytkownika obsługuje ponad 30 języków
 • Modyfikacje i usunięcia plików są śledzone w bazie danych
 • Obsługuje praktycznie wszystkie systemy plików.

Odpowiedź zwrotna użytkownika: „Dzięki bardzo regularnym aktualizacjom i prawdziwym ulepszeniom w stosunku do wczesnych wersji dokonałeś synchronizacji danych, co WinZip zrobił dla kompresji.”

Możesz pobrać Allway Sync za darmo z oficjalnej strony oprogramowania tutaj.

7

GoodSync

towary-plik-sync-oprogramowanie-synchronizacja-Windows-10

GoodSync tworzy kopie zapasowe i synchronizuje pliki między dowolnym urządzeniem lub platformą bez przechowywania ich w chmurze. Dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii GoodSync oferuje niezawodną dwukierunkową synchronizację wszystkich plików.

Konfiguracja tego narzędzia do automatyzacji synchronizacji jest bardzo łatwa i zajmuje mniej niż minutę. Wystarczy kliknąć przycisk Analizuj i przejrzeć proponowane zmiany. Aby włączyć synchronizację, kliknij przycisk Synchronizuj i gotowe.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • GoodSync może przesyłać tylko zmienione bloki dużych plików, co poprawia szybkość przesyłania
 • Wykrywa nazwy plików / folderów i wykonuje je jako polecenia Przenieś
 • Może uruchamiać synchronizację w kilku wątkach, pracując równolegle, aby osiągnąć większą prędkość przesyłania plików
 • Pliki można wykluczyć z synchronizacji na podstawie wzorca nazwy, rozmiaru, czasu modyfikacji
 • GoodSync może łączyć dwa komputery bezpośrednio, w stylu peer-to-peer, bez użycia serwerów pośrednich
 • Może analizować zadanie z 1 milionami plików i folderów po każdej stronie w mniej niż 10 minut na zaledwie 500 Mb pamięci.

Możesz pobrać GoodSync z oficjalnej strony narzędzia. Możesz także sprawdzić pełną listę funkcji na stronie GoodSync.

8

SyncBreeze

sync-breeze-file-sync-windows-10

SyncBreeze to potężne narzędzie do synchronizacji plików dla dysków lokalnych, udziałów sieciowych, urządzeń pamięci NAS i systemów pamięci masowej dla przedsiębiorstw.

To oprogramowanie oferuje wiele opcji synchronizacji, z których użytkownicy mogą wybierać, takie jak jednokierunkowe i dwukierunkowe tryby synchronizacji plików, okresowa synchronizacja plików, synchronizacja plików skompresowanych, synchronizacja plików w czasie rzeczywistym, synchronizacja określonych plików i inne.

Jeśli chcesz zaszyfrować swoje pliki i foldery w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym przewodnikiem i dowiedz się, jak to zrobić z łatwością.

Zaawansowani użytkownicy i specjaliści IT mogą korzystać z narzędzia wiersza polecenia, które jest dostępne na SyncBreeze Ultimate i SyncBreeze Server.

SyncBreeze jest stale aktualizowany, a najnowsze ulepszenia wprowadziły obsługę wielojęzycznych nazw plików Unicode, ulepszyły okno dialogowe właściwości pliku, raporty podglądu synchronizacji plików oraz interfejs użytkownika.

Możesz wypróbować SyncBreeze na 30-dniowy okres próbny lub możesz kupić oprogramowanie za 25,00 USD.

9

Druga kopia

second-copy-file-sync-windows-10

Druga kopia to głównie oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych plików, ale można go również używać jako narzędzia do synchronizacji plików. To oprogramowanie monitoruje pliki źródłowe i aktualizuje kopię zapasową o nowe lub zmienione pliki.

Nie musisz go cały czas dostosowywać, ponieważ działa cicho w tle bez interakcji użytkownika. Kreator instalacji Second Copy pomaga zdefiniować różne profile z różnymi zestawami plików i regułami dotyczącymi tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji plików.

Inne funkcje obejmują:

 • Kopiuj pliki między komputerem roboczym a domowym automatycznie, bez użycia nośnika pamięci
 • Zmodyfikuj pliki na komputerze roboczym i zsynchronizuj je z komputerem domowym
 • Zaoszczędź miejsce na dysku i wykonaj kopię zapasową plików, używając kompresji plików
 • Po skonfigurowaniu lokalizacji źródłowej i docelowej nie musisz ponownie kopiować plików, jeśli wystąpi problem.
 • Dostępny jest również pełny przewodnik po oprogramowaniu.

Możesz pobrać Second Copy jako bezpłatne narzędzie próbne z Centered Systems lub możesz kupić to narzędzie za 29,95 USD.

Kończymy naszą listę tutaj. Jak widać, do wyboru jest wiele produktów do synchronizacji plików.

Wiele funkcji jest wspólnych dla wszystkich pakietów oprogramowania do synchronizacji plików wymienionych w tym artykule, podczas gdy inne funkcje są obsługiwane tylko przez niektóre narzędzia. Wybierz oprogramowanie do synchronizacji plików, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji