Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików ASM na HEX do konfiguracji maszyn

Pliki ASM to programy napisane w języku programowania niskiego poziomu. Tego typu plików można użyć do utworzenia „rusztowania”, na podstawie którego będzie działać zaprogramowana maszyna. Aby móc zaprogramować mikrokontroler, piloty lub urządzenia biurowe, musisz przekształcić pliki ASM w HEX.

Pliki HEX to język, w którym określone urządzenie (system sterowania silnikiem, serwer biurowy itp.) Reaguje na zadanie, które zostało skonfigurowane do wykonania. Pliki HEX zawierają wszystkie informacje potrzebne do skonfigurowania, skonfigurowania i używania urządzenia, i mogą być przechowywane na dysku twardym zarówno w formacie binarnym, jak i tekstowym.

Czy chcesz przekonwertować pliki ASM na plik HEX, aby zaprogramować urządzenie? Jeśli odpowiedź brzmi „Tak”, to trafiłeś we właściwe miejsce.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi dostępnymi na rynku opcjami oprogramowania, które pomogą z łatwością przekonwertować pliki ASM na HEX. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Konwertuj ASM na pliki HEX za pomocą tych 4 narzędzi

1

MPLAB X IDE

MPLAB X IDE Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików ASM na HEX

MPLAB X IDE to świetne oprogramowanie zintegrowanego środowiska programistycznego, które pozwala budować różne aplikacje dla mikrokontrolerów, a także cyfrowych sterowników sygnałów.

To oprogramowanie oferuje niewiarygodnie szeroką gamę narzędzi do tworzenia, modyfikowania i prezentacji projektów na profesjonalnym poziomie. Możesz także użyć tego oprogramowania do konwersji plików ASM na pliki HEX, a następnie zastosowania ich na komputerze.

Proces przekształcania ASM do plików HEX nie jest tak łatwy, jak następujące opcje oprogramowania, ale to oprogramowanie ma niesamowity zakres przydatnych funkcji.

Musisz być doświadczonym użytkownikiem, aby uzyskać pełny efekt tego oprogramowania. Jeśli czujesz się nieco przytłoczony wszystkimi opcjami dostosowywania, możesz wypróbować niektóre z następnych opcji oprogramowania, które omówimy w tym artykule.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w MPLAB X IDE:

  • Obsługuje szablony Live Code
  • Możesz skonfigurować własny styl formatu kodu
  • Szybka nawigacja
  • W pełni konfigurowalny obszar roboczy
  • Może rozszerzyć funkcjonalność dzięki menedżerowi wtyczek MPLAB IDE

Aby rozpocząć proces konwersji, otwórz plik ASM i uruchom opcję szybkiej kompilacji w MPLAB. Spowoduje to skompilowanie całego zakresu danych w jednym pliku HEX, który można łatwo wyeksportować i użyć do zaprogramowania urządzenia.

Pobierz MPLAB X IDE

2)

Konwerter ASM na HEX

Konwerter plików ASM na HEX Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików ASM na HEX

ASM to HEX Converter to kolejne bardzo przydatne narzędzie, które umożliwia łatwą transformację plików .asm do HEX i eksportowanie ich w celu ożywienia komputera.

W porównaniu do wcześniej wspomnianego oprogramowania, ASM to HEX Converter nie ma szerokiej gamy opcji dostosowywania, ale oferuje szybki i łatwy sposób na wykonanie pożądanej konwersji. To oprogramowanie jest małe, ale działa dobrze.

Pobierz ASM do HEX Converter

3)

Konwerter ARM

ARM Converter Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików ASM na HEX

ARM Converter to kolejne lekkie narzędzie do konwersji, które może pomóc w transformacji plików ASM do plików HEX. Opcje dostosowywania pliku wyjściowego nie są tak skomplikowane, jak w przypadku naszego najlepszego wyboru, ale działają szybko.

Kolejną dobrą rzeczą w ARM Converter jest to, że wpływ, jaki ma on na twój system, jest niezauważalny.

Pobierz ARM Converter

4

Text Hex Convert

Text Hex Convert Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików ASM na HEX

Text Hex Converter to kolejne lekkie, ale przydatne narzędzie, które może pomóc w konwersji między tekstem ASM a kodowaniem HEX.

Ponieważ jest to tak lekkie oprogramowanie, wpływ na zasoby systemowe jest minimalny, a wynikowe pliki HEX są dobrej jakości.

Pobierz Text Hex Convert

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które umożliwiają przekształcenie plików ASM w pliki HEX. Korzystanie z tego typu oprogramowania pozwala tworzyć idealnie szczegółowe instrukcje dla urządzenia.

Jeśli jesteś doświadczonym programistą, możesz wypróbować MPLAB. To oprogramowanie oferuje szeroki zakres opcji dostosowywania.

Jeśli potrzebujesz tylko przekształcić kilka plików w HEX, możesz wybrać jedną z 3 lekkich opcji oprogramowania, które przedstawiliśmy na tej liście.

Daj nam znać, jeśli ten artykuł pomógł Ci w jakikolwiek sposób, korzystając z poniższej sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji