Najlepsze oprogramowanie do kamer bezpieczeństwa do systemu Windows 10

Czy chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu lub firmy bez konieczności zbytniego inwestowania w specjalistyczne rozwiązania sprzętowe?

Jeśli martwisz się o swoją prywatną przestrzeń lub chcesz po prostu zdalnie zweryfikować określone lokalizacje, powinieneś rozważyć użycie własnego komputera z systemem Windows 10 jako kamery bezpieczeństwa.

Tak to prawda; Twój własny komputer może służyć jako prawdziwa usługa bezpieczeństwa dla domu i firmy, bez konieczności kupowania i ustawiania rzeczywistej sieci bezpieczeństwa.

Zamiast tego możesz użyć wbudowanej kamery internetowej komputera lub innych zewnętrznych kamer internetowych, które można podłączyć do systemu Windows 10.

Jak to możliwe? Jak zobaczysz, używanie komputera jako kamery bezpieczeństwa nie jest tak skomplikowane. Ale musisz zainstalować dedykowany program na swoim komputerze.

Ten program włączy kamerę internetową i doda dedykowane funkcje, które mogą przekształcić wbudowaną kamerę w usługę i rozwiązanie nadzoru bezpieczeństwa.

Dlatego w poniższych wytycznych dokonamy przeglądu najlepszych aplikacji, które mogą być używane w systemie operacyjnym Windows 10 i które mogą kontrolować wbudowaną kamerę internetową jako kamerę nadzoru bezpieczeństwa.

Jak używać komputera z systemem Windows 10 jako aparatu bezpieczeństwa?

1. iSpy

ispy Windows 10szpieguję jest prawdopodobnie najbardziej złożonym oprogramowaniem do monitorowania wideo typu open source dostępnym na platformę Windows.

Program będzie kontrolować twoje kamery internetowe i pozwoli ci uzyskać dostęp do nagranych treści z dowolnego miejsca na świecie — możesz to zrobić z laptopa, notebooka, komputera stacjonarnego, a nawet z urządzenia przenośnego.

Aplikacja posiada funkcje zarówno dla użytkowników ze średniej i wyższej półki, co oznacza, że ​​można jej używać w różnych sytuacjach i do rozwiązywania różnych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Szukasz najlepszego oprogramowania do nadzoru wideo dla systemu Windows 10? Sprawdź ten artykuł i wybierz swój ulubiony.

Aplikację można również dostosować i zoptymalizować za pomocą dedykowanych wtyczek i ma ona wbudowane funkcje wykrywania ruchu, przetwarzania ruchu, nagrywania, planowania, audio, zdalnego dostępu, transmisji audio w sieci, ochrony hasłem, nagrywania na pulpicie, przesyłania do chmury i wielu innych.

Chociaż jego interfejs użytkownika może być nieco onieśmielający, gdy przyzwyczaisz się do jego opcji i wszystkiego, co możesz skonfigurować, będziesz bardziej niż zadowolony ze swojego wyboru.

I wszystko bez inwestowania ani centa — jak już wspomniano iSpy to aplikacja typu open source, dzięki czemu można ją pobrać i używać za darmo.

Możesz pobrać aplikację stąd (na tej stronie możesz także dowiedzieć się więcej o iSpy i jak skonfigurować na własnym urządzeniu z systemem Windows 10).

2. ContaCam

contacam Windows 10Kolejnym programem do nadzoru wideo typu open source, który będzie działał świetnie w systemie operacyjnym Windows 10, jest ContaCam.

W przeciwieństwie do iSpy, oprogramowanie to zapewnia bardziej przyjazny interfejs z intuicyjnymi wbudowanymi ustawieniami i podstawowymi funkcjami, takimi jak: śledzenie historii, zdalne oglądanie poprzez przekierowanie portów lub Dropbox, wsparcie audio, wykrywanie ruchu i kilka innych funkcji, które mogą okazać się przydatne, zwłaszcza jeśli nie szukasz kompleksowej / kompletnej usługi — nie dostaniesz dodatkowych wtyczek ani innych podobnych poprawek, jak wyjaśniono w recenzji iSpy.

Jeśli chcesz monitorować swoich pracowników, zapoznaj się z tą listą z najlepszym dostępnym obecnie oprogramowaniem do monitorowania.

ContaCam to jednak lekka i szybka aplikacja, która działa świetnie nawet w słabym świetle. Ponadto nie będzie wymagał zbyt dużej mocy, więc może być z powodzeniem stosowany nawet w konfiguracjach niższej klasy.

Oprogramowanie ContaCam można pobrać bezpłatnie z tej strony.

3. Yawcam

Yawcam Windows 10Yawcam jest „kolejnym oprogramowaniem kamery”, ale to coś więcej. Program napisany w Javie zapewnia doskonałą kontrolę nad kamerą internetową, jeśli chodzi o konfigurację podstawowej sieci nadzoru wideo.

Podobnie jak inne aplikacje, które zostały już sprawdzone, Yawcam będzie korzystać z wbudowanej kamery internetowej i zewnętrznych kamer podłączonych do komputera z systemem Windows 10 i będzie rejestrować wszystko, co dzieje się na domniemanym obwodzie.

Yawcam można zainstalować i skonfigurować w ciągu kilku minut i oferuje intuicyjne ustawienia, które mogą być inteligentnie zastosowane nawet przez użytkowników, którzy nie są przyzwyczajeni do tego rodzaju operacji.

I tak, zawiera wszystkie podstawowe funkcje, takie jak wykrywanie ruchu, przesyłanie ftp, ochrona hasłem, przesyłanie strumieniowe wideo i wiele języków.

Yawcam można pobrać bezpłatnie z tej strony — sprawdź również tę stronę, aby uzyskać więcej informacji.

4. Aktywna kamera internetowa

Windows ActiveWebCam 10Aktywna kamera internetowa może kontrolować nieograniczoną liczbę kamer i zapewnia jednoczesne nagrywanie, które można obserwować zdalnie z dowolnej przeglądarki internetowej.

Możesz także obejrzeć odtwarzanie w trakcie nagrywania lub możesz wybrać archiwum migawek w sekwencji zdjęć.

Możesz zabezpieczyć hasłem wszystkie nagrane pakiety wideo, możesz dodać datę i godzinę do niektórych filmów, możesz nagrywać w formatach AVI lub MPEG i przechwytywać obrazy z prędkością do 30 klatek na sekundę z dowolnego podłączonego urządzenia wideo.

Chcesz nagrywać dźwięk ze znacznikiem czasu w systemie Windows 10? W tym artykule znajdziesz najlepsze narzędzia, które mogą to zrobić.

Active WebCam to program płatny, ale można pobrać bezpłatną wersję próbną w celu sprawdzenia jego funkcjonalności przed zakupem pełnej licencji.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie i zamówić oprogramowanie, odwiedzając tę ​​stronę.

5. UGOlog

Ugolog Windows 10UGOlog jest być może najłatwiejszym rozwiązaniem do monitorowania wideo, które możesz wybrać do używania komputera z systemem Windows 10 jako kamery bezpieczeństwa.

Program ma wszystko, czego potrzebujesz: intuicyjne funkcje dla użytkowników podstawowych i zaawansowane funkcje dla zaawansowanych użytkowników, a wszystko to przy jednoczesnym sterowaniu podłączonymi kamerami za pośrednictwem ulubionego klienta przeglądarki internetowej.

Aplikacja jest w pełni stabilna i będzie działać płynnie bez względu na to, jak naprawdę potężny jest twój komputer.

UGOlog jest dostępny w 3 różnych pakietach w zależności od tego, co chcesz uzyskać:

  • Możesz go używać bezpłatnie dla 1 kamery, 50 MB miejsca w chmurze i 14 dni historii.
  • Możesz uzyskać opłacony pakiet za 9,95 USD / miesiąc za przejęcie kontroli nad 2 kamerami, 1 GB miejsca na miesiąc i dostęp do 2 miesięcy historii.
  • Możesz też pobrać wersję PRO, której cena to 29,95 USD / miesiąc. W takim przypadku będziesz mógł ustawić 10 kamer, otrzymać 5 GB miejsca na miesiąc i dostęp do 2 miesięcy historii.

Możesz dowiedzieć się więcej o UGOlog, wchodząc na tę stronę — z tej strony możesz także pobrać oprogramowanie UGOlog.

6. Monitor kamery internetowej

Windows WebCam Monitor 10Monitor kamery internetowej to kolejne oprogramowanie do nadzoru kamer internetowych, które uzyskało dobre recenzje zarówno od użytkowników podstawowych, jak i zaawansowanych użytkowników.

Program jest wyposażony w niezbędne funkcje, dzięki czemu może wykrywać ruch i hałas, może uruchamiać ostrzeżenia i wysyłać powiadomienia e-mail, a nawet wiadomości tekstowe.

Nagrane filmy będą przechowywane na specjalistycznym serwerze lub możesz przesyłać strumieniowo niektóre nagrania przez Internet, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad kamerami bezpieczeństwa z dowolnego komputera lub urządzenia przenośnego z włączonym połączeniem internetowym.

Potrzebujesz ulepszyć określony film? Sprawdź ten artykuł z najlepszym oprogramowaniem do kalibracji wideo dla systemu Windows 10.

Konfigurowanie tego systemu nadzoru można wykonać za pomocą dedykowanego kreatora, który poprowadzi Cię przez różne poprawki i funkcje.

Te wbudowane funkcje można skonfigurować w zależności od tego, co chcesz uzyskać z własnego rozwiązania bezpieczeństwa.

Możesz zainstalować i skonfigurować WebCam Monitor za darmo, pobierając wersję próbną — Zalecam najpierw pobranie wersji próbnej, ponieważ w takim przypadku możesz lepiej obserwować wbudowane funkcje i rzeczywistą funkcjonalność.

Pełny pakiet kosztuje 69,95 USD i można go kupić na tej stronie.

Końcowe przemyślenia

Są to jedne z najlepszych aplikacji do obsługi kamer internetowych, które można wykorzystać na platformie Windows 10 do zmiany komputera w usługę kamery bezpieczeństwa.

Jeśli obecnie używasz podobnego oprogramowania, nie wahaj się i powiedz nam wszystko o swoich doświadczeniach — tylko w ten sposób możesz pomóc innym wybrać najlepsze rozwiązanie bezpieczeństwa dla ich własnych potrzeb.

Możesz łatwo się z nami skontaktować, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami za pośrednictwem obszaru komentarzy dostępnego poniżej.

Link do głównej publikacji