Najlepsze oprogramowanie antywirusowe typu open source dla systemu Windows 10

Oprogramowanie antywirusowe typu open source może wykrywać wiele rodzajów złośliwego oprogramowania.

Doświadczeni programiści oprogramowania open source i eksperci w dziedzinie programów antywirusowych i badań, bezpieczeństwa sieci i bezpieczeństwa komputerów najlepiej znają znaczenie oprogramowania open source do zabezpieczania systemów podłączonych do Internetu.

Na program antywirusowy typu open source oznacza program, dla którego oryginalny kod źródłowy jest udostępniany za darmo, i może być modyfikowany i rozpowszechniany.

Zebraliśmy pięć najlepszych programów antywirusowych typu open source, aby Twój wybór był wygodniejszy.

Oprogramowanie antywirusowe typu open source dla komputerów z systemem Windows

1

Armadito Antivirus

Jest to antywirus typu open source dla serwerów i komputerów, który chroni systemy przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Rozwiązanie jest oczywiście dostępne dla komputerów z systemem Windows i jest tworzone przy użyciu internetowej centralnej konsoli administracyjnej.

Oprogramowanie może być używane zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą intuicyjnego interfejsu i zapewni dostęp do wielu funkcji.

Potrzebujesz antywirusa o niskim zużyciu zasobów? Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

Sprawdź jego najlepsze funkcje poniżej:

 • To oprogramowanie oferuje tradycyjne wykrywanie złośliwego oprogramowania oparte na sygnaturach.
 • Zawiera zarówno podpisy ClamAV, jak i obsługę reguł YARA.
 • Otrzymasz innowacyjne heurystyczne moduły wykrywania plików binarnych i dokumentów PDF.
 • Armadito Antivirus zapewnia ochronę systemu Windows w czasie rzeczywistym.
 • Oprogramowanie obejmuje możliwość kwarantanny określonych stref oraz zapewnia transmisję alertów i dziennik zdarzeń.
 • Modułowa architektura tego oprogramowania pozwala na łatwą integrację najnowszych algorytmów wykrywania.
 • Eksperci ds. Bezpieczeństwa będą mogli skoncentrować się na technikach przeciwdziałających złośliwemu oprogramowaniu tylko poprzez opracowanie modułów w C.
 • Jest to rozwiązanie typu open source, które pozwala stronom trzecim na przeglądanie kodów i eliminację wad programistycznych, dzięki czemu kod jest bezpieczniejszy.
 • Armadito Antivirus jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs, który zapewnia bezpieczną konfigurację i uruchamia funkcje, które pozwolą ci natychmiast sprawdzić status komputera i serwera.

Pulpit nawigacyjny oferuje dostęp do skanowania na żądanie, ochrony w czasie rzeczywistym, dziennika wykrywania zagrożeń, pomocy technicznej i innych funkcji.

Możesz sprawdzić wszystkie funkcje zawarte w tym oprogramowaniu, przechodząc na oficjalną stronę Armadito Antivirus.

2)

Projekt OpenAntiVirus

Jest to kolejne oprogramowanie antywirusowe typu open source, które obejmuje więcej projektów dostępnych dla programistów, którzy chcą dodać swój wkład i ulepszyć oprogramowanie.

Sprawdź niektóre z projektów i funkcji zawartych w OpenAntiVirus poniżej:

 • Oprogramowanie zawiera VirusHammer, który jest samodzielnym skanerem wirusów, który powinien być uruchamiany przez użytkowników końcowych.
 • Inne projekty obejmują ScannerDaemon i PatternFinder i są to niektóre inne narzędzia zapewniające ochronę antywirusową.
 • Squid-vscan to kolejne oprogramowanie, które pozwala skanować cały ruch przechodzący przez słynny serwer proxy Squid HTTP w poszukiwaniu znanych złośliwych programów i wirusów.

Projekt OpenAntiVirus opiera się na fakcie, że udane oprogramowanie open source zapewnia lepszą przenośność, skalowalność, niezawodność i skuteczność.

To platforma dla osób, które są naprawdę zainteresowane badaniami antywirusowymi, bezpieczeństwem komputera i sieci.

Będziesz mógł korzystać z platformy integracyjnej dla różnych rozwijających się projektów związanych z ochroną przed wirusami i bezpieczeństwem komputera.

Możesz sprawdzić więcej funkcji i szczegółów dotyczących projektów zawartych w OpenAntiVirus na platformie.

3)

ClamAV

ClamAV to kolejny silnik antywirusowy typu open source ukierunkowany na wykrywanie wirusów, trojanów, złośliwego oprogramowania i innych rodzajów złośliwych zagrożeń.

W tym przydatnym artykule zapoznaj się z najlepszymi narzędziami do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem dla systemu Windows 10.

Sprawdź najlepsze funkcje i funkcjonalności zawarte w ClamAV:

 • ClamAV to standard open source dla programów skanujących bramy pocztowe.
 • Zawiera wielowątkowy demon skanera i narzędzia wiersza poleceń do skanowania plików na żądanie, a także do automatycznych aktualizacji podpisów.
 • ClamAV oferuje obsługę różnych formatów plików, rozpakowywanie plików i archiwów oraz różne języki sygnatur.
 • Będąc programem typu open source, uzyskasz dostęp do wersji ClamAV, które współpracują z twoim systemem operacyjnym.
 • ClamAV może być używany w wielu sytuacjach, w tym w skanowaniu stron internetowych, skanowaniu wiadomości e-mail i zabezpieczaniu punktów końcowych.
 • Zapewnia skaner wiersza polecenia i zaawansowany moduł aktualizujący bazę danych z obsługą aktualizacji skryptowych i podpisów cyfrowych.
 • Baza danych wirusów jest aktualizowana wiele razy dziennie.
 • ClamAV ma wbudowaną obsługę różnych formatów archiwów i formatów dokumentów.

Możesz sprawdzić więcej funkcji i szczegółów dotyczących ClamAV na oficjalnej stronie internetowej i zdecydować, czy to rozwiązanie antywirusowe typu open source jest odpowiednie dla Ciebie.

4

ClamWin

ClamWin to bezpłatne oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows, z którego codziennie korzysta ponad 600 000 użytkowników na całym świecie. Zawiera łatwy instalator i otwarty kod źródłowy.

Potrzebujesz narzędzia programowego do hakowania, aby zachować ochronę? Sprawdź tę listę za pomocą naszych najlepszych ofert.

Będziesz mógł pobrać ClamWin za darmo, ale najpierw sprawdź jego najlepsze funkcje:

 • Zapewnia wysokie wskaźniki wykrywania wirusów i programów szpiegujących.
 • ClamWin zawiera również harmonogram skanowania.
 • Będziesz mógł korzystać z automatycznego pobierania regularnie aktualizowanej bazy wirusów.
 • ClamWin zapewnia samodzielny skaner antywirusowy, a także integrację menu prawym przyciskiem myszy z Eksploratorem Microsoft Windows.
 • Oprogramowanie oferuje dodatek do programu Microsoft Outlook, który jest w stanie natychmiastowo i automatycznie usuwać zainfekowane załączniki.

Należy pamiętać, że ClamWin Free Antivirus nie jest wyposażony w skaner działający w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że będziesz musiał ręcznie przeskanować plik, aby znaleźć wirusa lub potencjalne oprogramowanie szpiegujące.

Możesz sprawdzić więcej funkcji zawartych w ClamWin Free Antivirus na jego oficjalnej stronie internetowej.

Naszym zdaniem są to jedne z najlepszych programów antywirusowych typu open source, jakie można obecnie tam znaleźć.

Wszystkie te cztery programy antywirusowe typu open source są świetne i możesz wybrać każdy z nich, ponieważ wszystkie mają solidny zestaw przydatnych funkcji.

W każdym razie zalecamy, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji udać się na ich oficjalną stronę internetową i zapoznać się z pełną listą szczegółowych funkcji, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej, a my na pewno je sprawdzimy.

Link do głównej publikacji