Najlepsze monitory przepustowości dla systemu Windows 10

Jeśli korzystasz z ograniczonego połączenia, aby uzyskać dostęp do Internetu na komputerze z systemem Windows 10, zdecydowanie pilnuj przepustowości.

Przekroczenie limitu przepustowości może zostać naliczone przez dostawcę usług internetowych w celu uniknięcia konieczności użycia narzędzia do monitorowania przepustowości. Ale zanim się zanurzymy, zacznijmy od podstaw.

Co to jest oprogramowanie do monitorowania przepustowości?

Monitory przepustowości to małe narzędzia, które monitorują twoje połączenie internetowe, zapewniając jednocześnie szczegółowy raport o tym, ile przepustowości używasz.

Narzędzia te są niezbędne dla wszystkich użytkowników z ograniczonymi połączeniami, a dziś mamy kilka monitorów przepustowości dla systemu Windows 10, które chcemy Ci pokazać.

Najlepsze bezpłatne monitory przepustowości dla systemu Windows 10

1

BitMeter OS

bitmeter-OS

BitMeter OS to narzędzie typu open source, które działa w tle przy każdym uruchomieniu komputera. Aby sprawdzić zużycie przepustowości, możesz użyć przeglądarki internetowej lub interfejsu wiersza poleceń.

Kontroluj swoje połączenie za pomocą niektórych przeglądarek o niskiej przepustowości. Znajdź nasze najlepsze typy tutaj. 

To narzędzie może pokazać bieżące wykorzystanie przepustowości lub może pokazać wykorzystanie przepustowości w ciągu ostatnich dni i tygodni.

Ponadto można wyświetlić podsumowanie bieżącego dnia, miesiąca lub roku. Jeśli chcesz, możesz także uzyskać podsumowanie dla określonych dni i eksportować raporty w formacie CSV.

Jeśli masz limit przepustowości, możesz również ustawić alert, aby był uruchamiany po przekroczeniu określonego progu.

BitMeter OS jest prostym narzędziem i chociaż nie oferuje żadnych zaawansowanych funkcji, powinien być idealny dla zwykłych użytkowników, którzy chcą uważnie obserwować wykorzystanie przepustowości.

  • Uzyskaj system operacyjny BitMeter

2)

FreeMeter

freemeter

FreeMeter to narzędzie do monitorowania przepustowości w systemie Windows 10. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w tej aplikacji, jest jej skromny interfejs składający się z wykresu na żywo, który pokazuje bieżące wykorzystanie sieci.

Jeśli nie chcesz, aby wykres pojawiał się przez cały czas, możesz go po prostu zminimalizować, a wykres na żywo pozostanie aktywny na pasku zadań.

Czy wiesz, że system Windows pozwala ustawić bezwzględne limity przepustowości dla aktualizacji? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli chodzi o wykres, możesz dostosować jego częstotliwość aktualizacji, skalę, kolor i przezroczystość.

Dwukrotne kliknięcie wykresu powoduje otwarcie raportu pokazującego tygodniowe, dzienne lub miesięczne zużycie przepustowości.

Ponadto możesz ustawić alerty, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia po przekroczeniu określonych limitów.

  • Uzyskaj FreeMeter

3)

Monitor przepustowości Rokario

rokario-bandwidth-monitor

Rokario Bandwidth Monitor to proste narzędzie wyposażone w wykres na żywo, który pokazuje wykorzystanie przepustowości w czasie rzeczywistym.

Za pomocą tego narzędzia możesz dostosowywać wykres za pomocą szerokiej gamy motywów i łatwo tworzyć własne motywy.

Kontroluj przepustowość w systemie Windows 10 za pomocą tych niesamowitych narzędzi ograniczających!

Musimy przyznać, że Rokario Bandwidth Monitor nie ma pewnych funkcji, takich jak alerty. Jeśli chodzi o dziennik raportu, nie pozwala on zobaczyć miesięcznego lub tygodniowego wykorzystania przepustowości.

Zamiast tego możesz przeglądać wykorzystanie przepustowości tylko codziennie.

  • Pobierz Monitor przepustowości Rokario

Najlepsze monitory przepustowości dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie jest najlepsze dostępne na rynku oprogramowanie do monitorowania przepustowości na PC.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

4

Antamedia Bandwidth Manager

Interfejs monitora przepustowości antamedia

Bandwidth Manager jest kompatybilny z Windows 10, 8, 7, XP i Server. To oprogramowanie jest doskonałym narzędziem do blokowania niepożądanych stron i daje ponad 100 opcji filtrowania w celu zarządzania zawartością, którą chcesz zablokować.

Ponadto pomaga zoptymalizować ruch (w przypadku, gdy masz wiele urządzeń korzystających z połączeń internetowych) w celu ograniczenia zużycia ruchu.

Chcesz zwiększyć przepustowość w systemie Windows 10? Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Po dokonaniu rejestracji wersji demo będziesz mógł kontrolować do 3 urządzeń. Jeśli chcesz mieć dostęp do większej liczby urządzeń — będziesz musiał kupić pełną wersję, ale będzie to warte każdego grosza.

Będziesz mógł kontrolować prędkość pobierania i wysyłania dla wszystkich urządzeń / użytkowników w systemie.

To narzędzie doskonale nadaje się do użycia nie tylko w domu, w którym masz wiele urządzeń, ale także w małych firmach, szkołach i kafejkach internetowych.

  • Uzyskaj Bandwidth Manager Lite

  • Uzyskaj Standard Bandwidth Manager

5

GlassWire

wykres z drutu szklanego

Monitor sieci GlassWire umożliwia sprawdzanie aktywności sieci według położenia geograficznego, aplikacji i ruchu, przy użyciu łatwych do odczytania wykresów.

Będziesz mógł zobaczyć ruch na swoim komputerze do 30 dni. Możesz zobaczyć przyczynę nieoczekiwanego wzrostu aktywności sieci i spróbować ich uniknąć w przyszłości.

Zatrzymaj teraz śledzenie online! Sprawdź tę listę z najlepszymi narzędziami, które pomogą Ci to zrobić.

GlassWire ostrzega o hostach, które są znanymi zagrożeniami, nieoczekiwanych zmianach plików systemu sieciowego, skokach, sfałszowaniach ARP, zmianach DNS, dzięki czemu możesz podjąć natychmiastowe działania.

Jeśli nie jesteś przed komputerem, GlassWire pozwala zdalnie monitorować i blokować podejrzane działania na komputerach lub serwerach, którymi musisz się zająć.

Zapora sieciowa jest doskonałym narzędziem do przewidywania zagrożeń sieciowych i zatrzymywania ich, zanim mogą uszkodzić system.

Zapora ogniowa GlassWire pomaga wykryć, z jakimi obecnymi i wcześniejszymi serwerami komunikuje się Twój komputer, dzięki czemu możesz pozbyć się potencjalnych zagrożeń.

  • Uzyskaj wersję GlassWire Basic

6

NetWorx

networx

NetWorx to małe i bezpłatne narzędzie przeznaczone do mierzenia prędkości Internetu oraz zużycia pasma.

To narzędzie umożliwia śledzenie określonych połączeń, takich jak połączenie bezprzewodowe lub mobilne, lub wszystkich połączeń jednocześnie.

Szukasz najlepszych adapterów Wi-Fi na komputer z systemem Windows 10? Sprawdź tę listę z naszymi najlepszymi typami.

NetWorx pozwala ustawiać przydziały danych i otrzymywać ostrzeżenia po przekroczeniu określonych limitów. Dostępny jest również wykres wykorzystania sieci, dzięki czemu możesz łatwo monitorować, jak często używasz przepustowości.

Ponadto dostępny jest szczegółowy raport, który pozwala zobaczyć, ile przepustowości używasz na co dzień, co tydzień lub co miesiąc.

Możesz także zobaczyć, ile przepustowości zużywa każdy użytkownik komputera.

NetWorx jest doskonałym narzędziem do monitorowania przepustowości, a jego jedyną wadą jest brak szczegółowego raportu pokazującego zużycie przepustowości przez poszczególne aplikacje.

  • Uzyskaj NetWorx

7

Monitor sieci PRTG

Narzędzie do monitorowania przepustowości PRTG

PRTG to doskonałe narzędzie do analizy przepustowości sieci.

Narzędzie analizuje i wyświetla szereg parametrów przepustowości, które zapewniają wyraźny obraz wydajności sieci.

Będziesz w stanie szybko wykryć przeciążenie przepustowości i podjąć niezbędne środki, aby doprowadzić sieć do normalnego stanu działania.

Kontroluj zużycie przepustowości dzięki najlepszemu oprogramowaniu do przydziału Wi-Fi z tego artykułu.

Obsługiwane funkcje to: SNMP, WMI, Sniffing pakietów i NetFlow.

PRTG doskonale nadaje się zarówno do użytku osobistego, jak i profesjonalnego.

Prywatni użytkownicy mogą przeprowadzać testy prędkości, aby sprawdzić, czy ich połączenie internetowe działa z najwyższą wydajnością, czy nie, sprawdzać przepustowość DSL i więcej.

Użytkownicy profesjonalni mogą używać tego narzędzia do eliminowania przepustowości, która zmniejsza produktywność pracowników, prowadząc do potencjalnych spadków sprzedaży lub innych problemów związanych z KPI.

  • Pobierz monitor przepustowości PRTG

Monitorowanie przepustowości przy ograniczonym połączeniu ma kluczowe znaczenie, a jeśli szukasz odpowiedniego monitora przepustowości dla systemu Windows 10, możesz wypróbować NetWorx lub inne narzędzie z naszej listy.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie wahaj się i zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji