Microsoft Windows Store teraz przy 1,7 mln dziennych pobrań

Nowe statystyki pokazują, że Windows Store osiągnął w październiku 1,7 miliona dziennych pobrań, co stanowi wzrost o 38,56 procent w porównaniu z liczbami ujawnionymi w czerwcu. Mimo to minęło wiele czasu, zanim można go uznać za rywala w sklepie z aplikacjami Apple lub Google

Windows przechowuje codzienne pobraniaMicrosoft dostarczył programistom informacje, że sklep Windows Store osiągnął nowy kamień milowy w ostatnim miesiącu — 1,7 miliona pobrań dziennie. Ostatni raz, kiedy Microsoft ujawniał codzienne pobieranie w sklepie Windows Store, był w czerwcu; teraz nowe liczby oznaczają Wzrost o 38,56% od tego czasu. Najprawdopodobniej główną przyczyną jest remont systemu Windows 8.1.

Według zbioru danych Microsoftu około 51,2 miliona bezpłatne i płatne aplikacje zostały pobrane w październiku, z 36,9 mln w czerwcu. Więcej niż 1, 3 miliona pobieranie w październiku dotyczyło płatnych aplikacji dla systemu Windows 8, a liczba pobrań dla bezpłatnych aplikacji została osiągnięta 49,7 miliona. Możesz zobaczyć więcej statystyk w powyższej tabeli.

Microsoft Windows Store może pobić Apple Mac Store, ale zdecydowanie nie może się równać z Apple Store. Apple oszacował 60 miliardów Pliki do pobrania z App Store w październiku ze średnią prawie 75 milionów codzienne pobieranie. Według tych danych Apple oblicza 43,8 razy więcej pobrań dziennie niż Microsoft.

Jednym z powodów jest fakt, że Apple ma ogromną liczbę urządzeń z iOS na całym świecie, podczas gdy udział Windows 8 w rynku jest wciąż w początkowej fazie. Innym powodem jest brak ważnych aplikacji w Sklepie Windows i obecność wielu „śmieciowych aplikacji”, jak je nazywam. Być może wprowadzenie tanich tabletów z Windows 8 przyczyni się do wzrostu liczby aplikacji w Windows Store, ponieważ w tej chwili nie może konkurować z Google i Apple.

Link do głównej publikacji