Kroki tworzenia kopii zapasowej obrazu systemu w systemie Windows 10

przywróć system Windows 10Błędy i problemy mogą wpływać na cały system operacyjny, bez względu na to, który najnowszy system operacyjny jest zainstalowany na Twoim komputerze komputer / laptop. Jeśli naprawdę troszczysz się o swoje dane, ten samouczek pomoże Ci zapobiec utracie danych podczas awarii komputera i innych awarii systemu. Uszkodzenie pojedynczego pliku lub folderu nie miałoby większego znaczenia, ale gdy dysk twardy ulegnie uszkodzeniu lub awarii, możesz być zmuszony do zmierzenia się z wieloma problemami. Ale nie martw się, ponieważ teraz możesz poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami kryzysu komputerowego bez konieczności wystarczająca wiedza. Wykonaj podane kroki i z łatwością utwórz kopię zapasową obrazu systemu w systemie Windows 10.

 

Co to jest kopia zapasowa obrazu systemu Windows?

contactmessaging-backup-for-Windows-phoneTo jest Funkcja systemu Windows który pozwala użytkownikowi utworzyć obraz zapasowy całego systemu Windows w jego obecnym stanie. Ta kopia zapasowa obrazu pomoże ci poradzić sobie z sytuacjami utraty danych i uratować dane osobowe dane / ustawienia. Możesz także użyć tej kopii zapasowej do napraw komputer lub laptop Błąd kiedy system odmawia uruchomienia z powodu błędu wewnętrznego lub nieprawidłowego działania. Jeśli chcesz zainstalować Windows 10 na dowolnym innym komputerze stacjonarnym lub laptopie bez pobierania pliku ISO od początku, możesz również użyć tego pliku.

Uwaga: Przed rozpoczęciem tworzenia kopii zapasowej obrazu zaleca się przeskanowanie komputera za pomocą aplikacji do skanowania komputera z systemem Windows. Spowoduje to zmniejszenie obciążenia danych poprzez usunięcie niepotrzebnych plików i usunięcie niechcianych kluczy rejestru.

Kroki, aby wykonać kopię zapasową obrazu w systemie Windows 8.1 lub 10

Krok 1- Otwórz panel sterowania, aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy Początek menu i kliknij Panel sterowaniastart-mnue-control-panel-windows-10

Krok 2- Teraz kliknij Historia plików.

Krok 3- W Historii plików kliknij Kopia zapasowa obrazu systemu link obecny w lewym dolnym rogu okna.

Krok 4- Teraz musisz podłączyć zewnętrzny dysk twardy USB z wystarczającą ilością wolnego miejsca.

Krok 5 Otworzy się kreator kopii zapasowych; tutaj otrzymasz trzy opcje zapisania kopii zapasowej, tj. na dysku twardym, na jednym lub kilku dyskach DVD i w lokalizacji sieciowej. Wybierz jeden w zależności od potrzeb, w tym scenariuszu wybierzemy dysk twardy. Możesz także utworzyć kopię zapasową na pustym dysku DVD i udziale sieciowym, ale te funkcje spowolnią proces tworzenia kopii zapasowej.Kopia bez tytułu-1

Krok 6- Kliknij Kolejny.

Krok 7- Potwierdź i rozpocznij proces, klikając „Start backup ”.Kopia bez tytułu-2

Tworzenie kopii zapasowej może potrwać od 20 minut do 2 godzin. Cały proces zależy od ilości danych, których kopię zapasową chcesz utworzyć.

Kroki przywracania systemu Windows 10 z obrazem kopii zapasowej systemu Windows 10

Krok 1: Podłącz dysk twardy z obrazem kopii zapasowej systemu do komputera lub laptopa.

Krok 2: Po podłączeniu twojego Nośnik instalacyjny systemu Windows do systemu i uruchom ponownie komputer / laptop.

Krok 3: Otworzy się sekcja konfiguracji systemu Windows, kliknij  Kolejny a następnie wybierz Napraw swój komputer obecny w lewym dolnym rogu.

Krok 4: Następnie kliknij przycisk Rozwiązywanie problemów i wybierz Opcje zaawansowane. W końcu wybierz Odzyskiwanie obrazu systemu i wybierz system operacyjny, który chcesz przywrócić z obrazu kopii zapasowej. Kliknij na Kolejny przycisk -> koniec aby przywrócić kopię zapasową.

Co zrobić po przywróceniu procesu

Po zakończeniu przywracania systemu zaleca się przeskanowanie systemu za pomocą skanera komputera z systemem Windows 10. Ta aplikacja automatycznie skanuje i naprawia wszystkie rodzaje błędów, więc nie musisz nic robić ręcznie.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji