Kroki, aby naprawić błąd Canon B200 we wszystkich modelach drukarek

Drukowanie dokumentów jest proste w systemie Windows 10, ale czasami mogą wystąpić problemy z drukarką. Wielu użytkowników zgłosiło błąd B200 na swoich drukarkach Canon, więc zobaczmy, jak możemy to naprawić.

Oto rozwiązanie, którego możesz użyć, aby naprawić błąd Canon B200

 1. Wymień problematyczne wkłady
 2. Wyjmij i wyczyść głowicę drukującą
 3. Zainstaluj ponownie głowicę drukującą
 4. Sprawdź, czy nie ma przeszkód
 5. Wyłącz drukarkę i otwórz pokrywę drukowania
 6. Wymień uchwyt zbiornika
 7. Naciśnij przyciski zasilania i kopiowania
 8. Kroki, aby naprawić błąd B200 w Canon MX850 [Szczególne przypadki]

Poniżej znajdziesz przewodnik krok po kroku.

Jak mogę naprawić błąd Canon B200?

1. Wymień problematyczne wkłady

Błąd B200 zwykle występuje z powodu problematycznych nabojów, a jednym z najprostszych sposobów rozwiązania tego problemu jest wymiana problematycznego naboju.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące wymiany kasety, sprawdź instrukcję obsługi drukarki.

Po wymianie problematycznego wkładu sprawdź, czy problem został rozwiązany.

2. Wyjmij i wyczyść głowicę drukującą

Według użytkowników błąd B200 może wystąpić z powodu problemów z głowicą drukującą, a jedną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest usunięcie głowicy drukującej i jej wyczyszczenie.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące wyjmowania głowicy drukującej, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie instrukcji obsługi drukarki.

Po wyczyszczeniu głowicy drukującej upewnij się, że jest całkowicie sucha, zanim włożysz ją z powrotem do drukarki.

Niektórzy użytkownicy sugerują również czyszczenie złączy głowic drukujących za pomocą wskazówek i alkoholu, więc możesz spróbować. Przed włączeniem drukarki upewnij się, że złącza są całkowicie suche.

Użytkownicy sugerują również szybkie naciśnięcie przycisku zasilania, aby uruchomić tryb ponownego uruchamiania drukarki, więc możesz spróbować to zrobić.

3. Zainstaluj ponownie głowicę drukującą

Jednym ze sposobów naprawienia błędu B200 jest ponowne osadzenie głowicy drukującej. Po ponownym osadzeniu głowicy drukującej wyłącz drukarkę i pozostaw ją wyłączoną na kilka minut.

Następnie włącz ponownie drukarkę i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

4. Sprawdź, czy nie ma przeszkód

Czasami w drukarce mogą znajdować się przeszkody, które mogą powodować ten problem. Aby rozwiązać ten problem, musisz wyłączyć drukarkę, wyjąć papier i sprawdzić, czy nie ma żadnych przeszkód.

Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek przeszkody, usuń je i włącz ponownie drukarkę.

 • 5. Wyłącz drukarkę i otwórz pokrywę drukowania

  To niezwykłe rozwiązanie, ale działa według niektórych użytkowników. Najpierw musisz wyłączyć drukarkę. Następnie otwórz pokrywę drukowania i włącz ponownie drukarkę. Naboje zaczną się przesuwać w lewo.

  głowica drukująca-canon-drukarka

  Zanim pojemniki dotrą do lewej strony, zamknij pokrywę drukarki i pozostaw drukarkę włączoną. Zamknij pokrywę drukującą po przejściu pojemników z tuszem do połowy po lewej stronie.

  Po wykonaniu tej czynności drukarka zacznie normalnie działać. To rozwiązanie może być nieco trudne do wykonania, ale powinieneś być w stanie to zrobić po kilku próbach.

  6. Wymień uchwyt zbiornika

  Czasami możesz rozwiązać problem, po prostu wymieniając uchwyt zbiornika. Po prostu kup nowy i wymień swój obecny uchwyt na zbiornik.

  Przed wymianą uchwytu zbiornika sprawdź szczegółowe instrukcje w instrukcji obsługi.

  7. Naciśnij przyciski zasilania i kopiowania

  Niewielu użytkowników zgłosiło, że możesz rozwiązać ten problem po prostu naciskając Moc i Kopiuj przyciski jednocześnie kilka razy.

  Po wykonaniu tej czynności drukarka powinna się uruchomić i wystarczy wykonać kontrolę dysz, dokładne czyszczenie i wyrównanie drukarki.

  Nie trzeba wykonywać tych kroków, ale możesz je wykonać, jeśli chcesz.

  8. Odłącz drukarkę

  Kilku użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem, po prostu odłączając drukarkę. Nie wiemy, czy to rozwiązanie działa, ale możesz je wypróbować.

  • Kroki, aby naprawić błąd B200 w Canon MX850

   Jeśli występuje ten kod błędu w tym konkretnym modelu drukarki, oto jak możesz go naprawić.

   Rozwiązanie 1 — Przesuń głowicę drukującą w lewo

   Według użytkowników możesz rozwiązać ten problem, po prostu przesuwając głowicę drukującą w lewo. Użytkownicy zgłosili, że ręcznie przenieśli głowicę drukującą w lewo, a następnie kilkakrotnie nacisnęli przycisk zasilania, aż drukarka zaczęła działać.

   Nie wiemy, czy to rozwiązanie działa, ale możesz go wypróbować. Bądź ostrożny.

   Rozwiązanie 2 — Naciskaj przyciski Włącz i Home

   Użytkownicy zgłosili, że naprawili błąd B200 na drukarce MX850, po prostu naciskając NA i Dom guziki. Po około 10-krotnym naciśnięciu przycisków drukarka znów zaczęła działać.

   Rozwiązanie 3 — Wyłącz drukarkę i spróbuj wydrukować

   Niewielu użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem, po prostu wyłączając drukarkę i próbując drukować ponownie. Po próbie wydrukowania pojawi się komunikat, że drukarka jest w trybie offline i zapytany, czy chcesz wznowić.

   naciśnij Wznawianie, włącz drukarkę i rozpocznie się drukowanie. Nie wiemy, czy jest to trwałe rozwiązanie, ale możesz przynajmniej spróbować.

   Błąd Cannon B200 może uniemożliwić drukowanie, ale powinieneś być w stanie to naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji