Komputer wyłącza się podczas grania w gry, ale nie przegrzewa się [FIX]

Gry są prawdopodobnie po odłożeniu na bok najbardziej wymagającym procesem, jaki kiedykolwiek napotkają użytkownicy. Nowoczesne komputery są odporne na przegrzanie, a sprzęt jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem długich sesji grania. Jednak w przypadku niektórych użytkowników komputer wyłącza się automatycznie podczas grania w gry i nie są pewni, co jest przyczyną problemu.

Jeden użytkownik wyjaśnił problem na oficjalnym forum Microsoft.

Więc grałem dobrze pod Windows 7
ale pod Windows 10 około 2 minut do gry w MechWarrior Online mój system po prostu się wyłącza .. nie uruchamia się ponownie … wyłącza się … brak zasilania, po prostu wyłączone
Wsparcie
Dowiedz się, jak to naprawić raz na zawsze.

Dlaczego mój komputer wyłącza się podczas grania w gry?

1. Sprawdź, czy nie ma wirusa komputerowego

 1. Możliwe, że wirus zainfekował Twój system. Niektóre wirusy są zaprogramowane tak, aby powodowały częste zamykanie komputera po spełnieniu określonych kryteriów.skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wirusów, aby naprawić zamknięcie
 2. Jeśli masz zainstalowany program antywirusowy, wykonaj pełne głębokie skanowanie systemu. Upewnij się również, że zaktualizowałeś definicję programu antywirusowego przed wykonaniem skanowania.
 3. Jeśli nie masz zainstalowanego żadnego programu antywirusowego, zalecamy wypróbowanie Malwarebytes Premium. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną oprogramowania, aby uruchomić skanowanie. Znajdź więcej rekomendacji antywirusowych w poniższym linku.

Napraw przegrzanie laptopów na dobre, postępując zgodnie z tym przewodnikiem.

2. Problemy sprzętowe

 1. Jeśli którykolwiek ze składników sprzętowych komputera działa nieprawidłowo, może to doprowadzić do nieoczekiwanego wyłączenia komputera. Najprawdopodobniej dzieje się tak w przypadku nowo zainstalowanego sprzętu z powodu niezgodnego sterownika.Sprawdź problemy z zasilaczem, pamięcią RAM i GPU
 2. Usuń wszelkie ostatnio zainstalowane elementy sprzętowe, takie jak adapter Bluetooth, karta WiFi, a może najnowszy procesor graficzny. Uruchom komputer po usunięciu sprzętu i sprawdź, czy błąd został rozwiązany. Sprawdź także paski pamięci RAM. Wadliwe paski pamięci RAM są częstymi przyczynami zamykania komputera.
 3. Jeśli zainstalowano najnowszą kartę graficzną, ale masz starszy i datowany zasilacz, przyczyną może być problem z powodu wahań zasilania. Sprawdź, czy zasilacz jest zgodny z twoją kartą graficzną iw razie potrzeby wymień go na nowy wariant.

3. Problemy z UPS

 1. Jednym z powszechnych, ale nie tak oczywistych urządzeń, które może powodować problem, jest zasilacz UPS lub zabezpieczenie przeciwprzepięciowe.
 2. Spróbuj podłączyć dowolny inny komputer do tego samego urządzenia przeciwprzepięciowego i zasilacza UPS i sprawdź, czy problem nadal występuje.Sprawdź UPS i urządzenie przeciwprzepięciowe pod kątem problemów
 3. Jeśli problem będzie się powtarzał, być może masz wadliwy zasilacz UPS z ochroną przeciwprzepięciową, który wymaga wymiany, aby grać w gry bez wyłączania.

4. Inne możliwe przyczyny

 1. Sprawdź system operacyjny pod kątem uszkodzeń. Spróbuj pobrać i zainstalować wszelkie oczekujące aktualizacje zarówno dla systemu operacyjnego, jak i sprzętu. Jeśli problem występuje po zainstalowaniu aktualizacji, spróbuj wykonać przywracanie systemu za pomocą punktu przywracania.użyj punktu przywracania, aby cofnąć aktualizacje systemu Windows
 2. Aby wykonać przywracanie systemu. otwarty Utwórz punkt przywracania z wyszukiwania przejdź do Punkt przywracania > wybierz dowolny dostępny punkt przywracania i kliknij Koniec.
 3. Następnie komputer nie powinien się wyłączać podczas grania w gry.

Link do głównej publikacji