Komputer nie uruchamia się po aktualizacji systemu BIOS? Oto jak to naprawić [QUICK WAYS]

Chociaż ciężko jest spowodować krytyczne awarie komputera bez uszkodzeń fizycznych, jest to w rzeczywistości możliwe. Dwa słowa: aktualizacja systemu BIOS. Flashowanie BIOS-u jest podatnym gruntem na krytyczne błędy systemowe, a niektóre z nich mogą spowodować zatrzymanie rozruchu.

Ponadto najgorszy scenariusz obejmuje zamurowanie płyty głównej, co jest wynikiem, którego nikt nie chce.

Istnieje wiele powodów, dla których aktualizacja systemu BIOS uniemożliwia uruchomienie systemu Windows:

 • Sflashowałeś BIOS nieobsługiwaną wersją.
 • Do wykonania tej procedury użyto nieobsługiwanego oprogramowania innej firmy.
 • Lub przerwałeś procedurę flashowania.

Wszystkie 3 mogą przynieść wiele problemów i wpłynąć na komputer. Dzisiaj postaramy się zaoferować kilka rozwiązań w nadziei, że przynajmniej jedno z nich pomoże Ci uratować lub uratować komputer.

Jeśli nie masz pewności, co robić, zapoznaj się z poniższymi instrukcjami, a zaczniemy od tego.

Jak naprawić awarię systemu po nieprawidłowej aktualizacji systemu BIOS w 6 krokach:

 1. Zresetuj CMOS
 2. Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym
 3. Dostosuj ustawienia BIOS
 4. Ponownie flashuj BIOS
 5. Zainstaluj ponownie system
 6. Wymień swoją płytę główną

1. Zresetuj CMOS

Jest to poważny problem, który wymaga ostrożnego podejścia. Ponadto musisz ubrudzić sobie ręce i wykonać proste dostosowanie sprzętowe, aby ręcznie zresetować system BIOS.

Po wyjęciu baterii CMOS i skróceniu pinów płyty głównej ustawienia BIOS powinny się zrestartować.

Mam nadzieję, że po tym będziesz mógł uruchomić się tak jak wcześniej. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, przygotowaliśmy poniższe instrukcje.

Ponadto radzimy poszukać dokładnej płyty głównej i znaleźć szczegółowe wyjaśnienie dla konkretnego modelu w Internecie. Tak czy inaczej, zachowaj ostrożność:

 1. Całkowicie wyłącz komputer.
 2. Odłącz kabel zasilający i wyjmij baterię na wypadek, gdyby to był laptop.
 3. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 60 sekund, aby całkowicie rozładować komputer.
 4. Otwórz obudowę komputera i dotknij metalowej powierzchni, aby rozładować elektryczność statyczną.
 5. Usunąć Bateria CMOS powinien to być standardowy płaski akumulator 3V na rękę.Kod błędu komputera 0xc000000 Bateria CMOS
 6. Poczekaj kilka minut i umieść go ponownie ostrożnie.
 7. Włącz komputer i poszukaj zmian.

Z drugiej strony, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do baterii CMOS i uzyskać do niej dostęp, możesz zresetować ustawienia BIOS-u, tymczasowo usuwając styki zworki płyty głównej i ponownie je podłączając.

Ponadto po ponownym uruchomieniu komputera upewnij się, że ustawiłeś właściwy czas BIOS w Ustawieniach rozruchu. Bez niego nie będzie można uruchomić systemu Windows 10.

2. Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Mimo że to obejście jest dalekie, może ci jednak pomóc. Przez większość czasu musisz wykonać wspomniane resetowanie ustawień BIOS, aby przede wszystkim uzyskać dostęp do trybu awaryjnego.

Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie komputer i wypróbuj Tryb awaryjny.

Niestety nie jest łatwo uzyskać dostęp do trybu awaryjnego, jak wcześniej. Aby to zrobić, będziesz potrzebować rozruchowego napędu multimedialnego z instalacją systemu lub jakiegoś napędu odzyskiwania.

Tak czy inaczej, będziesz potrzebować dysku rozruchowego, aby uzyskać dostęp odpowiednio do opcji odzyskiwania i trybu awaryjnego. Możesz go utworzyć na dowolnym innym komputerze za pomocą narzędzia Media Creation lub Twórców dysków odzyskiwania w ustawieniach systemu Windows 10.

Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby spróbować uruchomić w trybie awaryjnym:

 1. Podłącz lub włóż dysk rozruchowy (Pamięć flash USB lub DVD) i uruchom ponownie komputer.
 2. Wejdź do menu rozruchu i wybierz dysk jako podstawowe urządzenie rozruchowe. Możesz to zrobić również w ustawieniach systemu BIOS.
 3. Proces ładowania pliku instalacyjnego powinien się rozpocząć.
 4. Wybierz preferencje i kliknij „Kolejny”.
 5. W następującym oknie dialogowym wybierz «Napraw swój komputer» z lewego dolnego rogu.
 6. otwarty Rozwiązywanie problemów.
 7. Wybierać Zaawansowane opcje.PC nie uruchomi się po aktualizacji zaawansowanych opcji odzyskiwania systemu BIOS
 8. Wybierać Ustawienia uruchamiania.
 9. Wybierz Uruchom ponownie
 10. Po ponownym uruchomieniu komputera naciśnij klawisze F4, F5 lub F6, aby uruchomić w różnych opcjach trybu awaryjnego.
  • Tryb awaryjny — F4
  • Tryb awaryjny z obsługą sieci — F5
  • i tryb awaryjny z wierszem polecenia — F6.
 11. Kiedy / jeśli system uruchomi się wreszcie w systemie Windows 10, możesz ponownie uruchomić komputer i uruchomić system w standardowy sposób.

Wielu użytkowników zgłosiło, że w jakiś sposób tryb awaryjny „zmusił” system do uruchomienia, a zatem rozwiązał problem przeciągnięcia spowodowanego błędem flashowania.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak utworzyć nośnik instalacyjny systemu Windows 10, wykonaj czynności opisane w tym prostym przewodniku.

Tryb awaryjny nie działa w systemie Windows 10? Nie panikuj, ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać problemy z uruchamianiem.

3. Popraw ustawienia BIOS

Teraz jest to ściśle indywidualna sprawa i zależy w dużej mierze od konfiguracji komputera i modelu płyty głównej. W tym celu radzimy przejrzeć go na swojej płycie głównej i wyszukać preferowane ustawienia.

Nie ma sensu wyjaśniać, co trzeba zmienić, ponieważ same opcje są dość zróżnicowane.

Jeśli nie masz 100% pewności, nie wtrącaj się w ustawienia BIOS-u. Powinieneś albo skontaktować się z oficjalnym wsparciem, albo spróbować wyjaśnić swój problem doświadczonym ludziom lub entuzjastom komputerów.

To najbezpieczniejszy sposób na dostosowanie ustawień BIOS i odzyskanie pełnej funkcjonalności.

Uzyskiwanie dostępu do systemu BIOS wydaje się zbyt dużym zadaniem? Pozwól nam ułatwić Ci życie dzięki pomocy tego niesamowitego przewodnika!

4. Ponownie flashuj BIOS

Raz sflashowałeś BIOS i piekło rozpętało się. To znowu niedorzeczne, ale może to rozwiązać twoje problemy. Mianowicie, prawdopodobnie zainstalowałeś niewłaściwą wersję lub przerwałeś flashowanie i zamurowałeś swoją płytę główną.

Na szczęście niektórzy użytkownicy, którym udało się przejść przez początkowy ekran rozruchowy (i utknąć w animacji Windows 10), rozwiązali problem, ponownie flashując BIOS z odpowiednią wersją.

Niemniej jednak tym razem radzimy nie spieszyć się i ostrożnie robić każdy krok. Aby temu zaradzić, zalecamy przeczytanie poniższego artykułu z dokładnym wyjaśnieniem flashowania.

Sprawdź to zanim przejdziesz do flashowania.

Aktualizowanie systemu BIOS wydaje się przerażające? Ułatw wszystko dzięki temu przydatnemu przewodnikowi.

5. Zainstaluj ponownie system

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że problem można rozwiązać, instalując całkowicie system. Wygląda na to, że nieudana procedura flashowania w jakiś sposób wpływa na dysk twardy, co w konsekwencji zmusza do rozpoczęcia od zera.

A w „złej skali” jest to tylko „umiarkowanie zły”, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość, że możesz potrzebować wymiany płyty głównej.

PC nie uruchomi się po aktualizacji bios Utwórz nośnik instalacyjny za pomocą narzędzia Media Creation Tool

Procedura ponownej instalacji systemu Windows 10 nie jest tak skomplikowana, jak w niektórych starszych wersjach systemu Windows.

Niemniej jednak dla początkującego użytkownika może to prowadzić do długotrwałych trudności. Aby tego uniknąć, przeczytaj pełne instrukcje zebrane w poniższym artykule.

Ostrzeżenie o epickim przewodniku! Zainstaluj ponownie system Windows 10, wykonując kilka szybkich kroków. Wszystko, co musisz wiedzieć, znajduje się tutaj!

6. Wymień płytę główną

Na koniec, jeśli żaden z poprzednich kroków Ci nie pomógł, przepraszamy, ale będziesz potrzebować innej płyty głównej. Na marginesie, możesz poprosić o naprawę, która jest również opcją, ale to długa szansa i szanse nie są na twoją korzyść.

To powinno to zakończyć. Jeśli masz jakieś pytania lub alternatywne rozwiązania, udostępnij je nam. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji