Kompletny przewodnik naprawiania błędu Windows Update 80246005

Kompletny przewodnik naprawiania błędu Windows Update 80246005

Czy pokazuje komputer lub laptop z systemem Windows 10 kod błędu 80246005 podczas sprawdzania Windows Update?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi: TAK, to jesteś we właściwym miejscu .. !!!

Nie martw się; Omówię wszystko, jak to naprawić Błąd Windows Update 80246005 bez dzwonienia do żadnego specjalisty.

 Przeczytaj dokładnie blog i postępuj zgodnie z poprawkami, aby je rozwiązać błąd 80246005.

Przyczyny Windows Update

Jeśli wystąpił błąd kod 80246005 na komputerze lub laptopie z systemem Windows 10, oznacza to, że w systemie występuje infekcja złośliwym oprogramowaniem lub wirusami. The Kod błędu aktualizacji systemu Windows 80246005 zwykle wyświetla monit podczas aktualizacji systemu operacyjnego Windows, instalowania aplikacji Windows lub może to powodować podczas uruchamiania lub zamykania systemu.

Ale czasami niektóre inne programy również powodują błąd 80246005 zapobiegając Usługa Windows Update (SVCHOST) z dostępu do sieci. Programy takie jak zapory ogniowe, oprogramowanie antyszpiegowskie, akceleratory internetowe, programy antywirusowe i serwery proxy może również powodować Błąd systemu Windows. Tak więc ważne jest to, że jeśli pobrałeś któryś z powyższych programów, musisz je wyłączyć podczas pobierania i instalowania Windows Update. Po zaktualizowaniu komputera możesz je włączyć.

Jak naprawić błąd Windows Update 80246005

To Błąd aktualizacji systemu Windows 80246005 pojawia się, gdy użytkownik próbuje sprawdzić dostępność aktualizacji lub spróbować zaktualizować swój system. Aktualizacja kod błędu 80246005 pojawia się, gdy system operacyjny nie może zapisać aktualizacji w Folder Catroot2; jest ważnym składnikiem do pobierania i instalowania aktualizacji. Czasami, gdy Usługa kryptograficzna jest wyłączony lub nie działa poprawnie, wtedy spotkasz się również z tego typu 80246005 Komunikat o błędzie.

The Usługa kryptograficzna nic oprócz pliku DLL, który jest odpowiedzialny za działanie interfejsów programu systemowego. Aby naprawić błąd, musisz naprawić Folder Catroot2 lub rozwiąż problemy Usługa kryptograficzna.

Przyczyna tego problemu jest jasna i musimy tylko naprawić system, aby mógł zapisywać pliki w Folder Catroot2 lub uruchom Usługa kryptograficzna prawidłowo. Po prostu postępuj zgodnie z podanymi poniżej rozwiązaniami, aby się ich pozbyć Błąd aktualizacji systemu Windows 80246005 lub 0X80246005.

Rozwiązanie 1: Zapisz pliki w folderze Catroot2

Jest to bardzo ważny krok, ponieważ aktualizacja systemu Windows kończy się niepowodzeniem, jeśli system Windows nie był w stanie skopiować plików do Folder Catroot2 lub zamień pliki znajdujące się w tym folderze, albo folder lub jego pliki są ustawione tylko do odczytu. Postępuj zgodnie z krokami podanymi poniżej, aby zmodyfikować folder do zapisu plików:

 • Przede wszystkim kliknij przycisk Start, a następnie w polu wyszukiwania wpisz wiersz polecenia.
 • Na wyświetlonej liście wyników kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie kliknij Uruchom jako Administrator.

 • Jeśli pojawi się monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
 • I w wierszu polecenia wpisz attrib -h -s -r c: \ windows \ system32 \ catroot2 (gdzie c: \ to dysk, na którym jest zainstalowany system Windows) i naciśnij klawisz Enter.
 • I po tym typie attrib -h -s -r c: \ windows \ system32 \ catroot2 \ *. * (gdzie c: \ to dysk, na którym jest zainstalowany system Windows) i naciśnij klawisz Enter.
 • Na koniec wpisz Exit i naciśnij Enter, aby zamknąć Administrator: okno wiersza polecenia.

Rozwiązanie 2: Sprawdź i uruchom ponownie usługę kryptograficzną

Do Sprawdź i uruchom ponownie usługę kryptograficzną, po prostu wykonaj kroki podane poniżej:

 • Musisz otworzyć Administracyjny Narzędzia, klikając Początek przycisk, a następnie kliknij Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz narzędzia administracyjne, a następnie kliknij przycisk Administracyjny Przybory.
 • Teraz kliknij dwukrotnie ikonę usługi. Jeśli pojawi się monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
 • Następnie kliknij Nazwa kolumny nagłówek, aby uporządkować nazwy w odwrotnej kolejności i znaleźć usługę aktualizacji systemu Windows.

Uwaga — status wyboru (status pojawia się w trzeciej kolumnie).

Kliknij prawym przyciskiem myszy Windows Update, a następnie wykonaj jeden z następujących kroków:

 1. Jeśli pojawi się Start, kliknij Początek.
 2. Jeśli zostanie wyświetlony komunikat Uruchom ponownie, kliknij przycisk Uruchom ponownie

Następnie kliknij nagłówek kolumny Nazwa, aby uporządkować nazwy w kolejności alfabetycznej, a następnie kliknij Usługi kryptograficzne.

Uwaga — status wyboru (status pojawia się w trzeciej kolumnie).

A następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Usługi kryptograficzne, a następnie wykonaj jeden z następujących kroków:

 1. Jeśli pojawi się Start, kliknij Początek.
 2. Jeśli zostanie wyświetlony komunikat Uruchom ponownie, kliknij przycisk Uruchom ponownie.

Na koniec zamknij okno dialogowe Usługi.

Po wypróbowaniu wszystkich tych procesów dotarłem do Oficjalna strona Microsoft.

Automatyczne rozwiązanie naprawić błąd Windows Update 80246005

Postępując zgodnie z powyższymi rozwiązaniami, będziesz w stanie naprawić błąd 80246005. Ale czasami ręczne rozwiązania nie działają w celu naprawienia tego błędu.

Dlatego zaleca się skorzystanie z profesjonalnego narzędzia, tj. Narzędzie do naprawy systemu Windows naprawić Kod błędu aktualizacji systemu Windows 80246005 całkowicie. To oprogramowanie ma możliwość wykrycia dowolnego błędy przywracają ustawienia, czyści rejestr systemu Windows, a także działa jako strażnik dostrajania, utrzymywania i uruchamiania komputera płynnie przy maksymalnej prędkości.

Oprócz tego narzędzia można także naprawić różne rodzaje błędów systemu Windows, takie jak Błędy uruchamiania systemu Windows, Błędy Instalatora Windows, Błędy DLL, błędy BSOD, błędy rejestru i wiele więcej.

Pobierz narzędzie Reimage Windows Repair Tool, aby naprawić problemy związane z systemem Windows błędy

Wniosek

Cóż, starałem się jak najlepiej, aby zapewnić ci wygodne i skuteczne sposoby naprawy Błąd aktualizacji systemu Windows 80246005.

Mam nadzieję, że określone rozwiązania z pewnością pomogą Ci się tego pozbyć Kod błędu.

Dlatego korzystaj z nich właściwie, a także w przyszłości, jeśli natkniesz się na coś takiego Problemy związane z systemem Windows błędy, następnie postępując zgodnie z powyższymi rozwiązaniami, możesz łatwo się tego łatwo pozbyć.

Link do głównej publikacji