Karta graficzna AMD nie jest rozpoznawana w Menedżerze urządzeń [FIX]

AMD upewniło się, że jego najnowsze procesory do notebooków są gotowe na system Windows 10 od momentu jego wydania. Chociaż mamy kilka raportów, które twierdzą, że występują problemy po wdrożeniu nowej wersji.
Karta graficzna AMD nie jest rozpoznawana w systemie Windows 10
System Windows 10 został wydany w ostatecznej formie pod koniec lipca 2015 r., Ale istnieją miliony osób, które już wypróbowują nowe kompilacje po kompilacjach. Chociaż jest to świetny sposób na uzyskanie wszystkich najnowszych funkcji systemu Windows 10 na urządzeniu, wiąże się z nim wiele zagrożeń związanych z niedokończonym systemem operacyjnym.

Według postów na forach pomocy technicznej Microsoft taki problem zdaje się występować w przypadku właścicieli kart graficznych AMD. Użytkownicy zgłosili następujące problemy:

  • laptop nie wykrywa karty graficznej AMD — Ten problem zwykle występuje w przypadku laptopów, a jeśli masz ten problem, musisz mieć pewność, że używasz dedykowanej grafiki.
  • Karta graficzna AMD nie wykryła systemu Windows 10 — Jeśli masz ten problem, możliwe, że karta graficzna nie jest prawidłowo podłączona. Ponadto sprawdź, czy sterowniki są aktualne.
  • Karta graficzna nie została wykryta w Menedżerze urządzeń, BIOS — Wielu użytkowników zgłosiło, że ich karta graficzna nie jest wykrywana w Menedżerze urządzeń. Jest to zwykle spowodowane niekompatybilnymi sterownikami, dlatego należy je zaktualizować. Jeśli karta graficzna nie zostanie wykryta w systemie BIOS, możliwe, że karta graficzna nie jest prawidłowo podłączona.

Oto, co powiedział jeden z nich, sugerując, że jego karta graficzna AMD nie jest rozpoznawana w Menedżerze urządzeń po zainstalowaniu najnowszej wersji systemu Windows 10:

Nie widzę mojej karty graficznej na liście w menedżerze urządzeń. Używam Pavilion g6 1222sm z kartami graficznymi Intel i AMD. Jednak na liście znajduje się tylko Intel. Próbowałem zainstalować sterowniki AMD, ale po prostu się nie instalują. Próbowałem odinstalować Intel i zainstalować AMD z menedżera urządzeń, ale też nie mam szczęścia. Próbowałem używać różnych wersji sterowników, ale nadal nie mam szczęścia. Próbowałem sprawdzić, czy są aktualizacje systemu Windows, ale znów nie mam szczęścia. Nie mam już pomysłów.

Oto kilka innych artykułów, które zawierają dodatkowe rozwiązania:

  • POPRAWKA: Sterowniki AMD wyłączone po aktualizacji systemu Windows 10
  • Brak dźwięku po aktualizacji sterownika AMD na komputerze z systemem Windows 10
  • Poprawka: system Windows 10 uniemożliwia instalację sterowników AMD

Zainstaluj najnowsze sterowniki AMD

Jeśli Twoja karta graficzna AMD nie zostanie wykryta w systemie Windows 10, możesz rozwiązać ten problem, pobierając najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia. Przedtem należy odinstalować wszystkie poprzednie sterowniki AMD, które posiadasz.

Po usunięciu sterownika AMD odwiedź witrynę AMD i pobierz najnowsze sterowniki karty graficznej. Podczas instalowania sterowników pamiętaj, aby wybrać opcję Świeża instalacja.

Pamiętaj, że instalacja niewłaściwej wersji sterownika może spowodować trwałe uszkodzenie systemu. Zalecamy pobranie tego narzędzia do aktualizacji sterowników (w 100% bezpieczne i przetestowane przez nas) i automatyczne aktualizowanie sterowników.

Dowiedz się więcej w naszym dedykowanym przewodniku: jak zaktualizować nieaktualne sterowniki.

Chociaż instalowanie najnowszych sterowników jest zwykle najlepszym rozwiązaniem, czasem najnowsze sterowniki mogą mieć pewne problemy, a jeśli tak, zalecamy zainstalowanie starszej wersji sterowników AMD dla karty graficznej.

Display Driver Uninstaller to darmowa aplikacja innej firmy zaprojektowana do usuwania sterowników karty graficznej.

  • Teraz pobierz najnowsze sterowniki AMD dla systemu Windows 10.

Zgubiłeś płytę instalacyjną karty graficznej? Oto jak zdobyć odpowiednie sterowniki

POKREWNE ARTYKUŁY DO SPRAWDZENIA TERAZ:

  • 5 najlepszych programów do podkręcania dla procesorów AMD
  • 5 najlepszych programów do czyszczenia pamięci dla systemu Windows 10, aby zwiększyć szybkość komputera
  • Jak wyczyścić komputer z systemem Windows 10, 8 lub 7 za pomocą CCleaner [recenzja]
Link do głównej publikacji