Jeśli po aktualizacji systemu Windows 10 brakuje uśpienia hybrydowego, oto, co należy zrobić

Podczas gdy główne aktualizacje systemu Windows 10 przyniosły wiele różnych ulepszeń, spowodowały one również duże zamieszanie w społeczności Windows z powodu wielu wadliwych funkcji i błędów, które pojawiły się po aktualizacji. Wygląda na to, że po aktualizacji brakuje snu hybrydowego w systemie Windows 10.

Jak zapewne wiesz, ta funkcja to symbioza snu i hibernacji. Przekracza tryb uśpienia w oszczędzaniu energii i hibernację w szybkości ładowania, przechowując wszystko w pamięci RAM, dzięki czemu możesz kontynuować od tego samego punktu.

Jeśli w opcjach systemu Windows brakuje funkcji uśpienia hybrydowego, sprawdź poniższą listę możliwych poprawek.

Jak odzyskać brakujący sen hybrydowy w systemie Windows 10

 1. Sprawdź BIOS i wsparcie
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Przywróć ustawienia domyślne w planie zasilania
 4. Rejestr rejestru
 5. Użyj opcji odzyskiwania

1. Sprawdź BIOS i wsparcie

Niestety niektóre płyty główne i notebooki / urządzenia 2 w 1 nie obsługują funkcji uśpienia hybrydowego. Starsze płyty główne są produkowane i zoptymalizowane pod względem funkcji do trybu uśpienia i hibernacji, ale nie do połączenia tych dwóch. Pierwszym krokiem, który należy podjąć, jest sprawdzenie dostępności danego stanu snu. Można to zrobić, postępując zgodnie z następującymi instrukcjami:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • powercfg — dostępne stacjeBrak snu hybrydowego
 3. Jeśli stan hybrydowy jest dostępny, ale nadal go brakuje, należy sprawdzić inne kroki.

Jeśli tak nie jest, nie będzie można użyć stanu uśpienia hybrydowego. Ponadto w systemie BIOS mogą znajdować się pewne opcje, które należy wziąć pod uwagę.

Umożliwi to sprawdzenie, czy płyta główna obsługuje tryb hybrydowy, ale niektóre funkcje powiązane są domyślnie wyłączone. Aby włączyć te funkcje, musisz przejść do ustawień BIOS i poszukać funkcji „Zawieś do pamięci RAM”. Upewnij się, że jest włączony, zanim przejdziesz do dalszych kroków.

Narzędzie DISM jest nieocenione przy naprawianiu błędów systemowych. Oto jak używać go za pomocą wiersza polecenia.

2. Zaktualizuj sterowniki, aby przywrócić tryb uśpienia hybrydowego

Ponadto sterowniki, w tym aktualna wersja systemu BIOS, są niezbędne. Nie zawsze ma znaczenie, czy dany problem nie dotyczy wyłącznie kierowców. Aby zapewnić stabilność i funkcjonalność całego systemu, niezbędne jest odpowiednie wsparcie oprogramowania.

Z tego powodu upewnij się, że wszystkie sterowniki są poprawnie zainstalowane i aktualne. Kliknij prawym przyciskiem Start i otwórz Menedżera urządzeń. Tam możesz sprawdzić każdy sterownik osobno i zaktualizować go.Brak snu hybrydowego

Ponadto należy sprawdzić wersję systemu BIOS i w razie potrzeby zaktualizować ją. Pamiętaj jednak, że flashowanie BIOS-u jest operacją złożoną i dość ryzykowną. Dlatego zachowaj ostrożność i w pełni poinformuj się przed rozpoczęciem procedury.

3. Przywróć ustawienia domyślne w planie zasilania

Istnieje wiele raportów, że usługa Windows Update zmieniła niektóre ustawienia domyślne / niestandardowe, wpływając na niektóre funkcje systemu. To samo dotyczy opcji zasilania, w tym stanu uśpienia hybrydowego. Dlatego w tym celu zalecamy przejście do ustawień Planu zasilania i zresetowanie ich do wartości domyślnych.

Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

 1. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy i otwórz Panel sterowania.
 2. otwarty Sprzęt i dźwięk w widoku kategorii.
 3. Wybierz Opcje mocy.
 4. Podświetl swój aktywny Plan zasilania.
 5. Kliknij Zmień ustawienia planu.
 6. Na dole kliknij Przywróć ustawienia domyślne dla tego planu.Brak snu hybrydowego
 7. Potwierdź zmiany.
 8. Teraz możesz kliknąć Zmień zaawansowane ustawienia zasilania> rozwiń tryb uśpienia> rozwiń Zezwalaj na tryb hybrydowy i ustaw to Na dla obu Bateria i Podłączony opcje

Jest to standardowy sposób odzyskiwania snu hybrydowego na dostępnej liście stanów snu. Jednak osoby, które nadal nie są w stanie rozwiązać problemu w ten sposób, mogą wprowadzić drobne poprawki w rejestrze.

Jeśli aktualizacja usunęła również niektóre plany zasilania, prawdopodobnie chcesz je z powrotem. Oto jak je przywrócić.

4. Dostosuj GPE, aby przywrócić uśpienie hybrydowe

Jak wspomniano powyżej, aktualizacje zwykle zmieniają niektóre ważne ustawienia systemu. Jak widać powyżej, niektóre z nich można przywrócić, po prostu przywracając ustawienia fabryczne. Ale czasami trzeba zastosować bardziej zaawansowane podejście. Mianowicie musisz przejść do rejestru i upewnić się, że stan uśpienia hybrydowego jest włączony.

W tym celu postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Zasady i otwórz Edytuj zasady grupy.
 2. Nawigować do Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> System> Zarządzanie energią> Ustawienia uśpienia.
 3. Otwórz opcję Wyłącz uśpienie hybrydowe (na akumulatorze) i potwierdź, że jest on wyłączony lub nie został skonfigurowany. Jeśli jest włączony, wyłącz go.Brak snu hybrydowego

Jeśli jednak to nie wystarczyło, aby przywrócić opcję stanu uśpienia hybrydowego i bardzo lubisz ten tryb oszczędzania energii, pozostałe opcje są drastyczne.

5. Użyj opcji odzyskiwania

Na koniec możesz skorzystać z opcji odzyskiwania i pozbyć się najnowszej aktualizacji. Tak, chociaż może być bogaty w funkcje lub nawet lepiej zoptymalizowany do pewnego stopnia, te lub podobne problemy były wystarczające dla niektórych użytkowników, aby wykonać pewne decydujące ruchy.

Radzimy skorzystać z niektórych funkcji przywracania / resetowania, zanim ostatecznie zdecydujesz się na czystą ponowną instalację. W tym celu przeprowadzimy Cię przez procedurę Zresetuj ten komputer, zachowując dane i resetując tylko ustawienia.

 1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
 2. otwarty Aktualizacja Bezpieczeństwo opcja.
 3. Wybierać Poprawa z lewego panelu.
 4. Kliknij Rozpocznij pod Zresetuj ten komputer.zresetuj ten komputer
 5. Wybierz Zachowaj moje pliki.

Jeśli opcje odzyskiwania nie mogą pomóc, konieczna może być ponowna instalacja systemu Windows 10. Szczegółowe instrukcje można znaleźć w tym przewodniku.

Niektórzy użytkownicy są bardzo rozczarowani brakiem snu hybrydowego po aktualizacji systemu Windows 10 i słyszymy ich. Opcja hybrydowego stanu uśpienia jest niesamowita, szczególnie dla użytkowników laptopów, którzy wymagają jak największej żywotności baterii. Czasami jednak trudno jest rozwiązać problemy spowodowane aktualizacją i dlatego może być zmuszony do korzystania ze starych funkcji stanu uśpienia Uśpienie i hibernacja.

Nie zapomnij opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach lub zamieścić pytania dotyczące tematu. Sekcja komentarzy znajduje się poniżej!

Link do głównej publikacji