Jakiej przeglądarki powinienem używać z wyszukiwarką DuckDuckGo?

DuckDuckGo to wyszukiwarka internetowa, która jest popularna wśród osób, które poważnie podchodzą do swojej prywatności i nie lubią gigantów wyszukiwarek, takich jak Google, a nawet Bing śledzą swoją historię wyszukiwania.

Podczas gdy wszystkie wyszukiwarki twierdzą, że szanują prywatność użytkowników, dobrze wiadomo, że dane są tym, co utrzymuje tych gigantów wyszukiwania. Z drugiej strony DuckDuckGo nie gromadzi danych użytkownika, dlatego jest jedną z niewielu w pełni prywatnych wyszukiwarek.

Jednak korzystanie z przeglądarki internetowej, która oferuje lepsze funkcje prywatności, takie jak wbudowana sieć VPN, blokowanie reklam i blokowanie plików cookie, może umożliwić użytkownikom przejęcie kontroli nad danymi osobowymi online bez żadnych kompromisów. Aby w pełni zachować anonimowość i zwiększyć wpływ DuckDuckGo.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszej przeglądarce internetowej, której można używać z DuckDuckGo, aby uzyskać pełną kontrolę nad prywatnością w Internecie.

Najlepsze przeglądarki do użytku z DuckDuckGo

1

Przeglądarka UR

UR Browser Image HD

Przeglądarka UR jest najnowszym produktem na rynku przeglądarek internetowych, a na początek jest wyposażona w dopracowany interfejs użytkownika oraz szereg funkcji zapewniających prywatność i bezpieczeństwo.

Domyślnie przeglądarka UR ma Bing jako wyszukiwarkę, ale możesz zmienić wyszukiwarkę na DuckDuckGo w ustawieniach. Więcej na ten temat później. Przeglądarka UR oparta jest na projekcie Chromium, co oznacza, że ​​oferuje podobną funkcjonalność jak Google Chrome z dodatkowymi funkcjami.

Funkcje prywatności w przeglądarce obejmują wbudowaną sieć VPN, do której można uzyskać dostęp, klikając ikonę VPN w prawym górnym rogu. Możesz wybrać serwery z maksymalnie 6 krajów, aby połączyć się z VPN, chociaż wymaga to utworzenia konta przeglądarki UR w celu korzystania z usługi.

Pakiet prywatności przeglądarki UR

Funkcje Privacy Suite pomagają blokować moduły śledzące, irytujące reklamy, pliki cookie, przekierowują niezabezpieczone strony internetowe do bezpiecznego połączenia HTTPS, jeśli są dostępne, a także oferują funkcję ochrony przed odciskami palców. Możesz włączyć i wyłączyć każdą funkcję po uzyskaniu dostępu do dowolnej witryny za pomocą przeglądarki UR.

  • Pobierz przeglądarkę UR

Ustaw DuckDuckGo jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce UR

  1. Uruchomić Przeglądarka UR.
  2. Kliknij na Menu (trzy kropki) i wybierz Ustawienia
  3. Rodzaj Wyszukiwarka w pasku wyszukiwania.
    Ustaw DuckDuckGo jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce UR
  4. Kliknij menu rozwijane i wybierz „DuckDuckGo”.
  5. Zamknij i uruchom ponownie przeglądarkę UR, a DuckDuckGo powinna być domyślną przeglądarką.

2)

Przeglądarka Opera

Przeglądarka Opera

Opera Browser to kolejna popularna przeglądarka internetowa dla platformy Windows. Przeglądarka Opera niedawno przeszła kompletny remont wraz z kilkoma fantazyjnymi funkcjami prywatności.

Najnowsza wersja przeglądarki Opera jest wyposażona w darmową sieć VPN, szybkie blokowanie reklam, obsługę Web 3 i znacznie większą kontrolę nad przeglądaniem.

Po instalacji przeglądarka Opera pozwala dostosować przeglądarkę, importując zakładki i historię z drugiej przeglądarki. Możesz także wybrać ciemny lub jasny motyw, używać Messengera i WhatsApp bez wychodzenia z przeglądarki, a także przechowywać i używać Kryptowaluty za pomocą wbudowanego portfela Crypto.

Bezpłatną sieć VPN można włączyć w oknie Ustawienia i używać do omijania witryn z ograniczeniami regionalnymi. Ma również wbudowany bloker reklam, aby trzymać irytujące reklamy z dala od stron internetowych.

Oprócz tego ma także obsługę rozszerzeń, wbudowane funkcje zrzutów ekranu i inne funkcje bezpieczeństwa, takie jak przekierowanie HTTP itp.

Pobierz przeglądarkę Opera

3)

Mozilla Firefox

mozilla

Po Google Chrome Mozilla Firefox jest prawdopodobnie najpopularniejszą przeglądarką dostępną na komputery z systemem Windows. Podobnie jak Opera, Firefox również przeszedł gruntowny remont w swojej najnowszej aktualizacji wraz z ulepszonym zarządzaniem prędkością i zasobami.

Firefox pozwala zsynchronizować dane przeglądania na różnych urządzeniach poprzez utworzenie konta. Popularna obsługa dodatków / rozszerzeń uległa poprawie dzięki bardziej rygorystycznemu podejściu do odpowiednich dodatków.

Tryb przeglądania prywatnego blokuje teraz treści i narzędzia do śledzenia online, które śledzą Cię w Internecie. Jest też moja ulubiona funkcja zrzutów ekranu, która pozwala przechwytywać strony internetowe z obsługą przewijania, umożliwiając szybką sesję robienia zdjęć i udostępniania.

Firefox można dostosować do preferencji użytkownika, zmieniając narzędzie paska wyszukiwania, motywy i domyślną wyszukiwarkę z ustawień. Jeśli chcesz mieć popularną przeglądarkę bez kanałów informacyjnych i mnóstwa dodatków, Firefox jest przeglądarką do użycia.

Pobierz Firefox

4

Google Chrome

Obraz Google Chrome

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa wśród użytkowników systemu Windows. Jednak jest to ostatni raz na naszej liście, ponieważ przeglądarka pochodzi od Google, a Google zbiera dane użytkownika, gdy jest to dozwolone.

Google Chrome jest również wyposażony we wszystkie standardowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne przekierowywanie adresów URL z HTTP na HTTPS, VPN i obsługę blokowania reklam poprzez rozszerzenie i znany interfejs użytkownika na różnych urządzeniach.

Najnowsza wersja Google Chrome zawiera DuckDuckGo jako zalecaną wyszukiwarkę.

Ściągnij Google Chrome

Wniosek

Wszystkie przeglądarki wymienione w tym artykule pozwalają zmienić domyślny silnik i ustawić go na DuckDuckGo. Czy używasz DuckDuckGo jako domyślnej wyszukiwarki? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji