Jakie są najlepsze narzędzia do testowania prędkości Internetu w systemie Windows 10?

Szybkość Internetu jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze dostawcy usług internetowych. Istnieje wiele sposobów sprawdzania prędkości Internetu, a dziś pokażemy Ci jedne z najlepszych narzędzi, które pozwalają przetestować prędkość Internetu w systemie Windows 10.

Jak przetestować prędkość Internetu w systemie Windows 10?

1. SpeedConnect Connection Tester

test-internet-speed-SpeedConnect-Connection-Tester-1

SpeedConnect Connection Tester to prosta aplikacja systemu Windows, która za pomocą jednego kliknięcia przetestuje Twoją szybkość Internetu. Po zainstalowaniu tego narzędzia wystarczy kliknąć przycisk Uruchom nowy test, aby zobaczyć opóźnienia i prędkość Internetu w czasie rzeczywistym.

Wygląda na to, że to narzędzie próbuje pobrać określony plik w tle i używa go do przetestowania szybkości Internetu. Jeśli chcesz, możesz zmienić pole Adres URL serwera testowego i ustawić inny plik, który będzie używany do celów testowych.

Oprócz prędkości i opóźnień zobaczysz inne informacje, takie jak czas trwania testu i rozmiar pliku. SpeedConnect Connection Tester to proste narzędzie, ale ma przestarzałą konstrukcję i ograniczoną funkcjonalność. To narzędzie będzie idealne dla podstawowych użytkowników, którzy chcą przeprowadzić szybki test prędkości Internetu.

Jeśli jednak potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, musisz użyć innego narzędzia.

 • 2. Test prędkości sieci

  test-internet-prędkość-sieć-prędkość-test-1

  Jeśli wolisz korzystać z aplikacji Universal, test prędkości sieci będzie dla Ciebie świetny. Już jakiś czas sprawdziliśmy Test szybkości sieci, więc jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem.

  Zasadniczo Network Speed ​​Test to prosta uniwersalna aplikacja, która pozwala przetestować prędkość Internetu. Po prostu kliknij przycisk Start, a zobaczysz opóźnienie sieci wraz z prędkością pobierania i wysyłania. Po prawej stronie znajduje się również tabela historii, dzięki czemu możesz zobaczyć wyniki poprzednich testów.

  Musimy wspomnieć, że ta aplikacja ma etykiety obok niektórych wartości prędkości. Etykiety, takie jak rozmowy wideo, wideo wysokiej jakości itp., Pokazują, jakie treści może obsługiwać twoje połączenie internetowe.

  Test prędkości sieci to prosta aplikacja, a jej jedyną wadą jest niemożność zmiany serwera testowego. Jednak dzięki prostemu interfejsowi ta aplikacja będzie idealna dla podstawowych użytkowników.

  • 3. Network Speed ​​Test Pro

   test-internet-prędkość-sieć-prędkość-test-pro-1

   Network Speed ​​Test Pro to kolejna uniwersalna aplikacja, która przetestuje prędkość Internetu. Aby móc korzystać z tej aplikacji, musisz włączyć opcję wykrywania lokalizacji w aplikacji Ustawienia. Po wykonaniu tej czynności możesz wybrać jeden z 4000 dostępnych serwerów i przetestować prędkość pobierania i pingować.

   Network Speed ​​Test Pro jest wyposażony w interaktywną mapę, dzięki czemu możesz wybrać i przetestować jeden z wielu dostępnych serwerów. Proces testowy wygląda dość interesująco, a podczas testowania prędkości zobaczysz znacznik przemieszczający się z Twojej lokalizacji na serwer.

   Jeśli nie chcesz korzystać z mapy, możesz wybrać żądany serwer lub kraj z menu. Jeśli chodzi o dostępne informacje, zobaczysz prędkość pobierania, prędkość wysyłania i ping, co jest więcej niż wystarczające dla większości użytkowników.

   Network Speed ​​Test Pro ma wiele do zaoferowania, ale nie jest bez wad. Jednym z napotkanych problemów jest to, że wykrywanie lokalizacji nie zawsze działa niezawodnie. Z powodu tego problemu czasami można uzyskać niedokładne wyniki opóźnienia.

   Kolejną drobną wadą jest interfejs użytkownika. Interfejs użytkownika jest prosty, ale po rozpoczęciu testu sieci nie można go zatrzymać, a ponieważ testowanie może potrwać minutę, musisz wybrać inny serwer, aby się on zakończył.

   Network Speed ​​Test Pro to jedna z lepszych aplikacji do testowania prędkości w Internecie, ale ma swoje wady. Jeśli nie przeszkadzają Ci nieco niepoprawne wyniki opóźnienia i drobne problemy z interfejsem użytkownika, ta aplikacja będzie dla Ciebie idealna.

   4. Kontroler prędkości

   test-internet-prędkość-prędkość-kontroler-1

   Speed ​​Checker to kolejna uniwersalna aplikacja, która może przetestować prędkość twojego połączenia internetowego. Aplikacja ma przyzwoity interfejs i pozwala szybko przetestować prędkość Internetu. Dostępne są wszystkie istotne informacje, takie jak opóźnienie, prędkość pobierania i wysyłania. Jeśli chcesz, możesz sprawdzić swoją historię testów i zobaczyć wyniki testów na wykresie.

   • Jest to prosta aplikacja, ale ma swoje wady. Wygląda na to, że do testowania dostępnych jest tylko kilka serwerów. Niestety nie możesz wybrać różnych serwerów w wersji darmowej, a Twój serwer zawsze zostanie wybrany automatycznie.

    Jeśli chcesz ręcznie wybrać serwer i usunąć reklamy, musisz kupić wersję Premium. Jest to poważny problem, jeśli chcesz przetestować swoje opóźnienie w określonym kraju lub na serwerze.

    Speed ​​Checker to przyzwoita aplikacja do testowania prędkości Internetu, ale ma swoje wady. Jeśli chcesz szybko przetestować prędkość pobierania Internetu, ta aplikacja będzie do tego idealna. Jeśli chcesz wybrać inne serwery do przetestowania swojego opóźnienia, musisz poszukać innej aplikacji.

    5. Internet Speed ​​Tester Pro

    test-internet-speed-internet-speed-tester-pro-1

    Inną uniwersalną aplikacją do testowania prędkości Internetu jest Internet Speed ​​Tester Pro. Ta aplikacja jest wyposażona w dość prosty interfejs użytkownika, który pozwala szybko przetestować bieżącą prędkość Internetu. Oprócz prędkości pobierania zobaczysz także szybkość przesyłania oraz opóźnienie.

    Ta aplikacja automatycznie wybierze najlepszy serwer do testowania i nie ma możliwości ręcznego wyboru serwera. Oprócz tego ograniczenia musimy wspomnieć, że interfejs użytkownika jest raczej prosty, ale wykonuje zadanie.

    Jeśli chcesz szybko przetestować prędkość Internetu i zobaczyć swoje opóźnienia, a także prędkość pobierania lub wysyłania, ta aplikacja będzie dla Ciebie idealna. Aby uzyskać bardziej zaawansowane opcje lub lepszy interfejs użytkownika, musisz użyć innej aplikacji.

    6. Szybki test szybkości Internetu

    test-internet-speed-fast-internet-speed-test-1

    To kolejna aplikacja Universal, która pozwoli Ci przetestować prędkość Internetu. Fast Internet Speed ​​Test to prosta aplikacja, która przetestuje twoje połączenie internetowe, jak tylko go uruchomisz. Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz prędkość pobierania w czasie rzeczywistym. Informacje takie jak prędkość wysyłania lub opóźnienie nie są dostępne. Ponadto nie ma opcji wyboru serwera.

    Szybki test prędkości Internetu to prosta aplikacja o ograniczonej funkcjonalności. Jeśli chcesz, aby najbardziej podstawowa aplikacja testowała prędkość Internetu, szybki test prędkości Internetu może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

    • 7. Speedtest

     test-internet-speed-speedest-1

     Speedtest to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych usług online, która pozwala przetestować prędkość Internetu. Możesz wykonać szybki test prędkości, klikając przycisk Rozpocznij test, a serwer testowy zostanie wybrany automatycznie. Jeśli chcesz, możesz ręcznie wybrać serwer testowy. Jeśli chodzi o dostępne serwery, możesz wybrać dowolny serwer w prawie każdym kraju na świecie.

     Dostępne są wszystkie wymagane informacje, w tym prędkość pobierania, prędkość wysyłania i opóźnienie. Ponadto możesz oceniać swojego usługodawcę internetowego bezpośrednio ze strony internetowej Speedtest. Jeśli chcesz podzielić się wynikami testu z innymi, możesz to zrobić bezpośrednio w Speedtest. Możesz także utworzyć konto Speedtest i używać go do śledzenia historii testów i wyników.

     Usługa online Speedtest jest niesamowita i prawdopodobnie najlepsza usługa do testowania prędkości Internetu. Istnieje również aplikacja Universal dostępna w Windows Store. Aplikacja jest prosta w obsłudze i ma atrakcyjny interfejs użytkownika. Aplikacja Speedtest automatycznie wybierze najlepszy serwer po dotknięciu przycisku Go. Jedną z zalet w porównaniu z wersją internetową jest dostępność historii testów, dzięki czemu możesz zawsze śledzić swoje wyniki. Możesz także udostępniać swoje wyniki za pomocą innych aplikacji, ale musimy wspomnieć, że nie ma możliwości uzyskania bezpośredniego linku do wyników, co może być wadą dla niektórych użytkowników.

     test-internet-speed-speedest-2

     Kolejną wadą aplikacji Speedtest jest niemożność wyboru dowolnego serwera testowego na świecie. Jesteś ograniczony do serwerów w sąsiednich krajach. W porównaniu z wersją internetową, która zapewnia dostęp do dowolnego serwera testowego na świecie, ograniczony wybór serwerów wydaje się nieco rozczarowujący.

     Pomimo ograniczonej liczby serwerów testowych, aplikacja Speedtest na Windows 10 jest prawdopodobnie jedną z najlepszych aplikacji do testowania prędkości Internetu. Jeśli szukasz niezawodnej usługi do testowania szybkości Internetu, wypróbuj wersję internetową Speedtest lub aplikację Windows 10.

     • 8. DownTester

      test-internet-speed-downtester-1

      DownTester to kolejne proste narzędzie do testowania prędkości Internetu. W przeciwieństwie do innych narzędzi z naszej listy, to nie pokazuje prędkości przesyłania ani opóźnień. W rzeczywistości to narzędzie nie pozwala wybrać serwera, którego chcesz użyć do testowania.

      Aby użyć tego narzędzia, musisz dodać łącza do niektórych plików, które chcesz pobrać w tle. W ten sposób przetestujesz szybkość pobierania swojego połączenia.

      Jedną z cech wyróżniających tę aplikację jest możliwość przetestowania prędkości pobierania przy użyciu wielu plików lub serwerów. DownTester to prosta aplikacja, która wymaga nieco przygotowania przed użyciem. Jeśli chcesz czegoś bardziej przyjaznego dla użytkownika, zalecamy wypróbowanie innej aplikacji z naszej listy.

      9. SpeedOf.Me

      test-internet-speed-speedofme-1

      SpeedOf.Me to usługa internetowa, która pozwala przetestować prędkość Internetu. Ta usługa nie wymaga Flasha ani Javy do zainstalowania na twoim komputerze, co jest świetne. Dzięki temu ta usługa jest dostępna na dowolnej platformie mobilnej. Proces testowania daje wykres na żywo, który reprezentuje prędkość pobierania i wysyłania.

      Oprócz prędkości pobierania i wysyłania zobaczysz również swoje opóźnienie. Jeśli chcesz, możesz również wyeksportować wyniki testów lub historię jako obraz, plik PDF lub CSV.

      To prosta usługa, która powinna działać na dowolnym komputerze, nawet jeśli nie masz zainstalowanej Java ani Flash. Jedyną wadą, którą znaleźliśmy, jest brak możliwości wyboru serwera testowego, więc zawsze będziesz używać tego samego serwera.

      10. TestMy.net

      test-internet-speed-testmynet-1

      Inną usługą internetową, której można użyć do testowania szybkości Internetu, jest TestMy.net. Ta usługa nie używa Java ani Flasha, więc będzie działać na dowolnej przeglądarce i na dowolnej platformie, w tym na urządzeniach mobilnych. Ta usługa umożliwia sprawdzenie prędkości pobierania lub wysyłania, lub obu naraz. Niestety nie ma dostępnej opcji sprawdzenia twojego pinga.

      Ta usługa oferuje kilka różnych serwerów do wyboru. Jeśli chcesz, możesz łatwo porównać prędkość Internetu z prędkością innych użytkowników twojego dostawcy usług internetowych. Możesz także porównać swoją prędkość z innymi użytkownikami w Twoim mieście lub kraju.

      • Musimy wspomnieć, że TestMy.net będzie automatycznie przeprowadzał test prędkości co godzinę, o ile będzie on otwarty w przeglądarce. Pozwala to uzyskać najdokładniejsze informacje dotyczące prędkości Internetu. TestMy.net to przyzwoita usługa, która pozwala sprawdzić prędkość Internetu, ale niektórym użytkownikom może się nie spodobać brak spóźnionego testu.

       11. Pałac przepustowości

       test-internet-speed-bandwidth-palace-1

       Bandwidth Palace to kolejna usługa internetowa, która pozwala przetestować prędkość Internetu. Za pomocą tego narzędzia możesz wybrać kilka różnych serwerów. Wszystkie niezbędne informacje, takie jak prędkość pobierania, prędkość wysyłania i opóźnienie, są dostępne podczas testu. Po zakończeniu testowania możesz łatwo udostępnić link do swoich wyników.

       Bandwidth Palace używa HTML5 do testowania, więc będzie działać na dowolnej platformie i dowolnej przeglądarce. Jeśli chodzi o wady, tylko wadą może być niewielka liczba dostępnych serwerów testowych.

       12. Rejestrator prędkości testu

       test-internet-speed-speed-test-logger-1

       Speed ​​Test Loggger to kolejna aplikacja komputerowa, która pozwala przetestować prędkość Internetu. Aby korzystać z tej aplikacji, musisz przejść do menu Ustawienia i wybrać Niestandardowy adres URL. Po wykonaniu tej czynności możesz rozpocząć testowanie prędkości pobierania. To narzędzie będzie testować prędkość pobierania co minutę, co jest raczej przydatne, jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje. Narzędzie nie mierzy prędkości wysyłania ani opóźnień, co jest jego jedyną wadą.

       Speed ​​Test Loggger to proste narzędzie do testowania prędkości Internetu, ale zanim będzie można go użyć, trzeba go nieco skonfigurować.

       13. SpeedSmart

       prędkość inteligentnego testu prędkości internetu

       SpeedSmart jest przydatnym narzędziem do obsługi prędkości HTML5, które oferuje wszystkie potrzebne informacje na temat prędkości pobierania i wysyłania, a także informacje o pingach. Jeśli chcesz zoptymalizować przepustowość do gier, SpeedSmart obsługuje szereg zaawansowanych ustawień, które pozwalają uzyskać najlepsze połączenie internetowe.

       Możesz także śledzić wartości prędkości połączenia internetowego dzięki szczegółowej liście historii, wykresowi i statystykom obsługiwanym przez to narzędzie.

       Testowanie szybkości Internetu w systemie Windows 10 jest raczej proste i można to zrobić za pomocą dowolnego z tych narzędzi lub usług. Gdybyśmy musieli go polecić, naszym wyborem byłby Speedtest.

       Jest to najpopularniejsza usługa, ma wszystkie niezbędne funkcje i jest używana przez miliony użytkowników. Jeśli nie jesteś fanem usług internetowych, możesz również pobrać aplikację Speedtest na Windows 10.

Link do głównej publikacji