Jakie jest najlepsze oprogramowanie do naprawy wolnego komputera?

Wszyscy wiemy, jak denerwujące może być, gdy komputer zaczyna zwalniać, a aplikacje zaczynają się ładować powoli lub opóźniać. Zwykle dzieje się to po kilku miesiącach użytkowania. Główną przyczyną jest zwykle bloatware, obecność wielu niepotrzebnych plików i błędy rejestru. Czasami może to wynikać z aktualizacji lub nowej aktualizacji systemu operacyjnego Windows.

Istnieje jednak wiele sposobów na przyspieszenie komputera za pomocą oprogramowania narzędziowego. Zespół Windows Report skompilował najlepsze oprogramowanie, aby zwiększyć wydajność i szybkość komputera.

Napraw powolny komputer za pomocą tych narzędzi

1

Mechanik systemu IOIO (zalecane)

iolo system mechanic fix Windows PC

Mechanik systemu IOlO to narzędzie do czyszczenia systemu, które skanuje system w poszukiwaniu niepotrzebnych plików, niechcianych aplikacji, programów typu bloatware i pamięci podręcznych. To narzędzie usuwa lub aktualizuje zdiagnozowane wyniki. Zwalnia także pamięć RAM komputera i usuwa pamięć podręczną przeglądarki oraz historię.

Ponadto IOlO System Mechanic zapewnia kompleksowe funkcje optymalizacji i zapewnia znaczny wzrost prędkości i wydajności komputera. Narzędzie pomaga przyspieszyć działanie systemu i jest wysoce zalecaną aplikacją do pracy w wolnym systemie.

System Mechanic ma jednak bezpłatną edycję z ograniczonymi funkcjami i dwie płatne wersje, które mają więcej funkcji.

  • Pobierz Iolo System Mechanic Pro (Użyj 60% kodu rabatowego: backtoschool)

— POWIĄZANE: Przyspiesz Google Chrome dzięki tym rozszerzeniom

2)

Zamiatarka kierowców

najlepsze oprogramowanie do naprawy wolnego komputeraZamiatarka kierowców to narzędzie do czyszczenia sterowników, które ma doskonałe funkcje i narzędzia. Najczęściej po podłączeniu urządzeń USB do komputera automatycznie instaluje sterownik urządzenia na komputerze. Ma to na celu zapewnienie prawidłowego działania urządzenia na komputerze, ale problem polega na tym, że niektóre z tych sterowników po pewnym czasie staną się nieaktualne i nie będą przydatne w systemie.

Te nieaktualne sterowniki mogą powodować opóźnienie uruchamiania i wydłużać czas uruchamiania systemu. Dlatego ważne jest, aby uruchomić skanowanie i usunąć stare sterowniki. Narzędzie do czyszczenia sterowników robi to doskonale, ponieważ pomaga zaktualizować lub usunąć nieaktualne sterowniki.

Jest wyposażony w narzędzia instalacyjne, które skanują i sprawdzają najnowsze sterowniki dla twojego systemu i niezwłocznie aktualizują sterowniki. To narzędzie pomaga zapewnić płynne działanie systemu; dlatego jest to idealne oprogramowanie do naprawy wolnego komputera.

Pobierz sterownik Sweeper

— ZWIĄZANE: Poprawka: pliki tymczasowe systemu Windows 10 nie zostaną usunięte

3)

Secunia Personal Software Inspector

najlepsze oprogramowanie do naprawy wolnego komputeraSecunia Personal Software Inspector skanuje komputer w poszukiwaniu podatnych lub nieaktualnych wtyczek, katalogów i programów. Następnie oprogramowanie wyszukuje łatki i aktualizuje je.

Ponadto oprogramowanie ostrzega również o konieczności aktualizacji programów i wtyczek. Pomaga to w procentowym wykorzystaniu ataków wykorzystujących luki w systemie w celu spowolnienia systemu.

Tymczasem Secunia pomaga zachować bezpieczeństwo i jest poręcznym oprogramowaniem, które może poprawić szybkość i wydajność komputera.

Pobierz PSI Secunia

4

CCleaner

najlepsze oprogramowanie do naprawy wolnego komputeraCCleaner to popularna aplikacja narzędziowa, która skanuje komputer i eliminuje niepotrzebne pliki, czyści rejestr i aktualizuje programy. W przeciwieństwie do innych programów do czyszczenia systemu, CCleaner czyści większość rejestru komputera z systemem Windows.

Możesz zaplanować porządki za pomocą narzędzia do planowania, które powiadamia Cię o złamaniu rejestrów. Oprogramowanie podaje także szczegółowe informacje na temat komputera po skanowaniu. Zawiera także kilka narzędzi, takich jak deinstalator programu, menedżer uruchamiania, analizator dysku, wyszukiwarka duplikatów, przywracanie systemu, czyszczenie dysku i wiele innych narzędzi.

Piriform CCleaner to zalecane oprogramowanie do naprawy wolnego komputera.

Pobierz CCleaner

— POWIĄZANE: Poprawka: CCleaner trwa wiecznie do skanowania

5

Ashampoo Win Optimizer

najlepsze oprogramowanie do naprawy wolnego komputeraAshampoo Win Optimizer to oprogramowanie narzędziowe, które skanuje system i wykorzystuje jego konserwację do rozwiązywania problemów. Za pomocą tego narzędzia możesz łatwo przeskanować system w poszukiwaniu niepotrzebnych plików, uszkodzonych rejestrów i nadętego oprogramowania za pomocą jednego kliknięcia.

Ponadto odkurzacz pomaga usunąć zdiagnozowane katalogi i przywraca system do stanu czystego. W międzyczasie oprogramowanie przeprowadza kontrole w systemie i podaje szczegółowy opis zdiagnozowanych problemów i ich przyczyny. W związku z tym możesz podjąć świadomą decyzję o usunięciu lub zachowaniu takich plików.

Ashampoo Win Optimizer zawiera narzędzia do zadań konserwacyjnych, takich jak defragmentacja dysków twardych i optymalizacja procesu uruchamiania systemu Windows. Dzięki temu aplikacja jest przydatnym narzędziem do naprawy wolnego komputera.

Pobierz Ashampoo Winoptimizer

Podsumowując, pięć programów narzędziowych, o których wspomnieliśmy powyżej, zwiększy szybkość i wydajność twojego systemu. Ale może być lepiej połączyć dwa lub trzy programy wymienione powyżej, ponieważ niektóre z nich mają wyspecjalizowane funkcje.

Jeśli potrzebujesz czystego gazu, zaleca się CCleaner, ponieważ zawiera on wiele funkcji oprogramowania do naprawy wolnego komputera.

Czy korzystałeś kiedyś z oprogramowania, o którym wspominaliśmy ostatnio? Podziel się z nami swoimi komentarzami i rekomendacjami, komentując poniżej.

Link do głównej publikacji