Jakich usług VPN mogę używać do grania w gry LAN?

Szukasz VPN do grania w Dota 2, League of Legends, Starcraft 2, World of Warcraft, Counter-Strike, Fortnite, Minecraft, Overwatch lub inne gry LAN?

Gracze online zawsze starają się uzyskać najszybsze możliwe połączenie z serwerem gier, więc korzystanie z VPN może początkowo wydawać się sprzeczne.

VPN, skrót od Virtual Private Network, szyfruje cały ruch na urządzeniu i kieruje go do serwera pośredniego w wybranej przez użytkownika lokalizacji geograficznej.

Proces szyfrowania i routingu zwykle ma tendencję do spowalniania łączy w dół i zwiększania opóźnienia.

Jeśli jednak przeanalizujemy nieco bardziej szczegółowo, gracze mają dobre powody, aby chcieć korzystać z VPN, korzystając z następujących możliwości:

  • Uzyskaj dostęp do gier blokowanych geograficznie, niedostępnych z Twojego kraju zamieszkania.
  • Omiń zakaz IP.
  • Zaloguj się do Steam i innych platform handlowych podczas podróży zagranicznych.
  • Ochrona przed atakami DDoS.
  • Ochrona przed hakerami i obserwatorami.
  • Uzyskaj dostęp do gier, które nie zostały jeszcze wydane w Twoim kraju.
  • Dostęp do serwerów gier w innych regionach.

Niektórzy dostawcy VPN twierdzą, że obniżają ping i opóźnienie, ale zalecamy, aby wziąć to oświadczenie za pomocą szczypiec.

Jednak 3 rozwiązania, które zasugerowaliśmy poniżej, nie powinny mieć negatywnego wpływu na przepustowość.

Najlepsze 3 narzędzia VPN do płynnego grania w gry LAN

1

Nord VPN

NordVPN Najlepsza sieć VPN dla gier LAN

NordVPN oferuje ponad 5000 lokalizacji serwerów w 60 krajach na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Niektóre z nich są wyposażone w zintegrowany system ochrony DDoS, aby zagwarantować super stabilne połączenia.

W aplikacji, obok każdego serwera, podano obciążenie serwera i liczbę kilometrów, informacje, które powinny dać ci pewne wskazówki, w jaki sposób można go pingować.

Niestety nie ma na liście konkretnych miast, więc nie można na przykład wiedzieć, czy łączysz się z serwerem na wschodnim lub zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Aby znaleźć szybką, najprawdopodobniej będziesz musiał wykonać kilka prób, ale gdy ją znajdziesz, możesz dodać ją do „ulubionych”, aby następnym razem łatwiej ją znaleźć.

  • Uzyskaj NordVPN teraz

Możesz także sprawdzić tę listę najlepszych programów do wyświetlania FPS w grach Windows

2)

CyberGhost

CyberGhost Najlepsza sieć VPN dla gier LAN

CyberGhost to łatwa w użyciu sieć VPN, która oferuje wszystkie funkcje niezbędne do dostosowania usługi do potrzeb ulubionych gier. Wszystkie serwery dostępne w warstwie Premium CyberGhost mają ochronę DDoS, a zapora NAT jest zintegrowana.

CyberGhost Pro w naszych testach prędkości uzyskał wynik powyżej średniej. Jest również bardzo niezawodny i oferuje stabilne połączenia z 850 serwerami w 27 krajach.

Włącz lub wyłącz przydatne ustawienia, takie jak dodatkowa prędkość i kompresja danych. Ma zintegrowaną zaporę NAT i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie oraz zasady braku logów w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

  • Pobierz teraz CyberGhost

3)

Express VPN

ExpressVPN Najlepsza sieć VPN dla gier LAN

ExpressVPN zarządza serwerami w 94 krajach na całym świecie. Aplikacja komputerowa jest wyposażona we wbudowany tester prędkości, który pozwala szybko znaleźć serwery o najniższym pingu w milisekundach.

Ta sieć VPN jest konsekwentnie jednym z najlepszych w naszych testach prędkości i oferuje wystarczającą przepustowość, aby nadążyć za przeciwnikami online.

Jeśli jesteś odtwarzaczem konsolowym i korzystasz z PlayStation lub Xbox, które nie obsługują aplikacji VPN, ExpressVPN zapewnia wstępnie skonfigurowane routery i zapewnia bezpłatne oprogramowanie układowe dla niektórych modeli routerów, co pozwoli Ci kierować cały ruch przez VPN.

Jest to o wiele łatwiejsze niż instalowanie oprogramowania układowego typu open source, takiego jak DD-WRT lub Tomato, na routerze i ręczne konfigurowanie sieci VPN, które należy powtarzać za każdym razem, gdy chcesz zmienić serwery.

  • Uzyskaj teraz Express VPN

Porównaj najlepsze sieci VPN i przeczytaj recenzje, aby znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom lub odwiedź strony internetowe każdej wirtualnej sieci prywatnej, aby poznać wszystkie dostępne funkcje, ceny i subskrypcje oprócz kodów rabatowych, aby zaoszczędzić na końcowym koszcie twojego VPN.

Czy korzystałeś z innych sieci VPN, które Twoim zdaniem są lepsze niż te wymienione na tej stronie? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Link do głównej publikacji