Jaki program może otwierać pliki DDS?

DDS (Direct Draw Surface) to format pliku obrazu ustalony przez Microsoft za pomocą DirectX 7.0. Firma Microsoft ustanowiła DDS jako format kontenera dla obrazów rastrowych ze skompresowanymi i zdekompresowanymi pikselami. Ten format pliku służy przede wszystkim do zapisywania tekstur graficznych i map gier. Jednak DDS nie należy do najczęściej obsługiwanych formatów plików obrazów, więc możesz się zastanawiać, jak otwierać pliki DDS w systemie Windows 10.

Zapewniliśmy Ci zestaw narzędzi, które mogą otworzyć rozszerzenie pliku DDS.

Jak mogę otworzyć pliki DDS?

1. Otwórz DDS With DDS Viewer

 1. DDS Viewer to darmowy program specjalnie do otwierania plików Microsoft DirectDraw Surface. Aby otworzyć pliki w tym programie, kliknij Pobierz Instalator przeglądarki DDS na stronie pobierania oprogramowania.
 2. Otwórz instalator programu DSS Viewer, aby dodać program do systemu Windows.
 3. Uruchom oprogramowanie DDS Viewer.
 4. Następnie wybierz plik DDS w oknie Otwórz.Oprogramowanie DDS Viewer jak otwierać pliki dds
 5. Kliknij otwarty przycisk.
 6. Użytkownicy mogą zmieniać rozmiar pliku DDS, wprowadzając alternatywne wartości w polach Szerokość i Wysokość i klikając zielony przycisk zaznaczenia.Pola tekstowe Szerokość i Wysokość, jak otwierać pliki dds
 7. wciśnij Obróć obraz w lewo i Obróć obraz w prawo przyciski, aby obrócić plik DDS.

2. Otwórz DDS z przeglądarką plików Plus

File Viewer Plus to uniwersalne oprogramowanie do otwierania plików dla Windows 10, 8.1 i 7, za pomocą którego użytkownicy mogą otwierać obrazy DDS. To oprogramowanie kosztuje obecnie 29,95 USD, ale użytkownicy mogą wypróbować wersję próbną przez kilka tygodni. Kliknij Darmowe pobieranie przycisk w witrynie tego oprogramowania, aby uzyskać kreator konfiguracji File Viewer Plus. Następnie użytkownicy mogą zainstalować Fill Viewer Plus za pomocą kreatora instalacji, uruchomić oprogramowanie i otworzyć za jego pomocą obrazy DDS.

File Viewer Plus jak otwierać pliki dds

Szukasz najlepszego oprogramowania do optymalizacji obrazu na PC? Oto najlepsze opcje.

3. Dodaj wtyczkę NVIDIA Texture Tools do Photoshopa

 1. Użytkownicy Adobe Photoshop mogą otwierać pliki DDS za pomocą dodatkowej wtyczki NVIDIA Texture Tools. Kliknij Pobieranie na stronie narzędzi tekstur NVIDIA.
 2. Następnie kliknij 32 lub 64-bitowy system Windows aby pobrać instalator, który zainstaluje wtyczkę NVIDIA Texture Tools zgodną z architekturą systemu.
 3. Kliknij instalator programu Photoshop_Plugin, aby zainstalować wtyczkę.
 4. Po zainstalowaniu wtyczki kliknij Filtr w Photoshopie.
 5. Wybierz NvTools > NormalMapFilter aby otworzyć okno pokazane bezpośrednio poniżej. To okno zawiera wiele opcji dla plików DDS otwartych w Photoshopie.Okno filtra mapy NVIDIA jak otwierać pliki DDS

4. Konwertuj plik DDS do formatu PNG

 1. Alternatywnie użytkownicy mogą konwertować pliki DDS na obrazy PNG, które mogą otwierać za pomocą większości programów do edycji. W tym celu otwórz konwerter Aconvert DDS na PNG w przeglądarce.Konwerter Aconvert jak otwierać pliki dds
 2. Kliknij Wybierz pliki wybrać plik DDS do konwersji.
 3. Następnie kliknij PNG w menu rozwijanym Format docelowy, jeśli nie został jeszcze wybrany.
 4. wciśnij Skonwertuj teraz przycisk.
 5. Następnie kliknij Zapisać opcja pobrania nowego obrazu PNG.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji