1152: Błąd podczas wyodrębniania plików do lokalizacji tymczasowej

Gdy rozpakujesz zawartość pliku lub gdy trwa instalacja, rozpakowanie jej plików do tymczasowej lokalizacji nie powiedzie się, ten post może ci pomóc. Czasami w takiej sytuacji może pojawić się komunikat o błędzie — 1152, Błąd wyodrębniania plików do lokalizacji tymczasowej. Wyodrębnianie zakończy się niepowodzeniem. W tym poście zasugerujemy kilka rozwiązań, aby dowiedzieć się, jak to naprawić.

1152: Błąd podczas wyodrębniania plików do lokalizacji tymczasowej

1152: Błąd podczas wyodrębniania plików do lokalizacji tymczasowej

1152, Błąd wyodrębniania plików do tymczasowego błędu lokalizacji zwykle występuje, jeśli istnieją jakieś „złe” pliki tymczasowe z poprzednich nieudanych instalacji. Oczyść ten folder i spróbuj ponownie. Oznacza to, że jeśli ponownie rozpakowujesz plik do tego samego folderu, może to być przyczyną problemu lub problemem jest uszkodzony plik w folderze tymczasowym systemu Windows. Co możesz zrobić to:

  1. Wyczyść folder rozpakowywania lub użyj innej lokalizacji
  2. Oczyść folder tymczasowy systemu Windows
  3. Sprawdź uprawnienia do folderu
  4. Błędy instalacji Clean Boot for Program.

Wykonując te czynności, upewnij się, że masz uprawnienia administratora.

1] Oczyść folder tymczasowy systemu Windows

Windows oferuje wbudowane narzędzie do wyczyścić tymczasowe miejsce przechowywania. Możesz go użyć do usunięcia wszystkich złych lub uszkodzonych plików, które mogły uniemożliwić wyodrębnienie tych plików. Każdy instalator może korzystać z folderu Temp systemu Windows, więc w tej lokalizacji znajdziesz wiele plików. Storage Sense wyczyści inne foldery wraz z folderem tymczasowym, ale na końcu możesz wybrać, który chcesz usunąć.

Przejdź do Ustawienia> System> Pamięć> Konfiguruj czujnik pamięci lub uruchom go teraz. Jeśli korzystasz z małej ilości miejsca, to narzędzie to również naprawi.

Można usunąć wszystko bezpośrednio z folderu Temp systemu Windows, ale jeśli którykolwiek z plików zostanie zablokowany, nie zostaną one usunięte. Storage Sense lub Disk Wyczyść narzędzie lub inną aplikację do usuwania niepotrzebnych plików, aby rozwiązać ten problem.

2] Wyczyść folder rozpakowywania lub użyj innej lokalizacji

Jeśli rozpakowujesz plik zip do innego folderu i otrzymujesz ten sam błąd, najlepiej usunąć wszystko, co się w nim znajduje. Czasami, jeśli poprzednia instalacja nie została ukończona, może to spowodować uszkodzenie. Możesz także użyć innej lokalizacji do wyodrębnienia plików i sprawdzenia, czy to działa.

Jeśli istnieje niewielka szansa, że ​​lokalizacja plików tymczasowych ma złą kopię już z poprzedniej instalacji, najlepiej ponownie pobrać program i spróbować.

1] Sprawdź uprawnienia do folderu

1152 Błąd podczas rozpakowywania plików

Jeśli tymczasowo utracisz uprawnienia do folderu, nie możesz wyodrębnić do niego plików. Jeśli z jakiegoś powodu utraciłeś uprawnienia do folderu, w którym rozpakowujesz, to nie powiedzie się. Oto co powinieneś zrobić:

  • Kliknij folder prawym przyciskiem myszy> Nieruchomości
  • Przełącz na kartę Zabezpieczenia, i sprawdź, czy jesteś na liście w grupie użytkowników. Wybierz swoją nazwę użytkownika i sprawdź, czy masz uprawnienia do czytania, pisania i wykonywania.
  • Kliknij przycisk Edytuj, a my sugerujemy ci usuń wszystkie uprawnienia, a następnie dodaj je ponownie. Zapewni to, że masz odpowiednie pozwolenie na końcu.

Po zakończeniu ręcznie skopiuj pliki do tego folderu i usuń pliki, aby sprawdzić, czy działa.

4] Niepowodzenie instalacji przy rozruchu w trybie Clean Boot

Jeśli wszystko inne zawiedzie, ostatnim wyjściem jest skorzystanie z Clean Boat. Jeśli przyczyną problemu jest coś poza miejscem do przechowywania lub uszkodzone pliki tymczasowe, zostanie to naprawione w tym miejscu.

Błędy instalacji Clean Boot for Program

Wykonaj czysty rozruch, a następnie rozpakuj lub zainstaluj plik. Clean Boot nie pozwala na uruchomienie procesów innych firm, co może pomóc. Pamiętaj, aby ukryć wszystkie usługi Microsoft podczas konfigurowania czystego rozruchu.

Mamy nadzieję, że jedna z tych wskazówek pozwoliła rozwiązać problem z wyodrębnieniem plików i była łatwa do naśladowania.

Link do głównej publikacji