Jak naprawić kod błędu 805a8011 w telefonach z systemem Windows

Mimo że Microsoft do tej pory zrezygnował z telefonii, wiele osób nadal korzysta z urządzeń z systemem Windows Phone. Niektórzy programiści nadal wspierają swoje aplikacje, regularnie je aktualizują, a nawet opracowują nowe funkcje. Jeśli jesteś tego rodzaju użytkownikiem, który jeszcze nie rezygnuje z Windows Phone, możesz napotkać błąd 805a8011 w Windows Store (w Windows 10 Mobile nazywa się to Microsoft Store). Ten błąd pokazuje, że występuje problem synchronizacji z urządzeniem i kontem Microsoft. Może także uszkodzić inne aplikacje korzystające z usług Microsoft i twojego konta. Oto jak naprawić błąd 805a8011.

805a8011

Jak rozwiązać błąd 805a8011 w systemie Windows Phone?

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz niezawodne połączenie z Internetem. Złe połączenie Wi-Fi lub komórkowe może być przyczyną, dla której nie można pobrać ani zaktualizować aplikacji ze Sklepu Windows ze względu na błąd 805a8011. Jeśli połączenie internetowe jest prawidłowe, wykonaj poniższe czynności.

Błąd 805a8011 — Problemy z synchronizacją konta

Idź do Ustawienia na telefonie i otwórz E-mail i konta Sekcja. Kran Konto Microsoft. Może tam być komunikat o błędzie. Jeśli tak, znaleziono źródło problemu.

Naciśnij i przytrzymaj konto Microsoft, a następnie dotknij przycisku Synchronizuj w menu. Upewnij się, że komunikat o błędzie zniknął, i spróbuj ponownie pobrać aplikację ze Sklepu Windows.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że wypełnienie wszystkich informacji o koncie Microsoft na account.microsoft.com (karta kredytowa, adres rozliczeniowy itp.) Może pomóc rozwiązać problem. Otwórz account.microsoft.com, zaloguj się na swoje konto, wypełnij wszystko, czego wymaga Microsoft, i ponownie zsynchronizuj konto Microsoft na swoim telefonie.

Jeśli ręczna synchronizacja nie pomogła lub błąd synchronizacji pojawił się ponownie, sprawdź datę i godzinę w Ustawieniach. Być może Twój telefon ma nieprawidłowe ustawienia daty i godziny, dlatego nie można połączyć się z serwerami Microsoft. Jest to jeden z najpopularniejszych powodów, dla których na urządzeniach z systemem Windows Phone występują błędy 805a8011 lub problemy z synchronizacją. Skonfiguruj ręcznie godzinę, datę i strefę czasową, uruchom ponownie telefon i spróbuj ponownie pobrać lub zaktualizować aplikację ze Sklepu Windows.

Błąd 805a8011 — miękki reset

Jeśli to ci też nie pomogło, wykonaj miękki reset. Nie martw się, miękki reset nie wyczyści żadnych danych z urządzenia. Oto jak wykonać miękki reset w Windows Phone: przytrzymaj jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i zasilania przez 15 sekund i poczekaj, aż urządzenie uruchomi się ponownie. Miękki reset może naprawić przypadkowy błąd, który powoduje błąd 805a8011.

Kilka innych wskazówek do rozważenia:

Nigdy nie pozwól, aby telefon działał z zapełnionym pamięcią do ostatniego bajtu. Jeśli twoje urządzenie ma mało miejsca, usuń niektóre dane, aby zwolnić co najmniej 300-500 MB. Aby działać normalnie i bez nieprzyjemnych błędów, Windows Phone stale potrzebuje trochę wolnego miejsca. Rozważ zakup karty SD (jeśli Twój telefon ma gniazdo kart microSD) lub przenieś niektóre dane do chmury.

Twardy reset. Jeśli nic powyżej nie zadziałało, spróbuj wyczyścić telefon i ustawić go od zera. Przed rozpoczęciem należy wykonać kopię zapasową ważnych danych.

Otwórz Ustawienia — Informacje i naciśnij Zresetuj telefon. Potwierdź swoją decyzję i poczekaj, aż telefon się zrestartuje. Podczas konfigurowania telefonu upewnij się, że masz niezawodne połączenie internetowe, poprawne ustawienia daty i godziny oraz wprowadziłeś poprawne dane logowania do konta Microsoft.

Czasami w ustawieniach konta lub urządzenia nie ma błędu, ale błąd 805a8011 po prostu odmawia uruchomienia. Jeśli spróbowałeś wszystkiego, w tym twardego resetu, ale nie miałeś szczęścia, a błąd 805a8011 nadal Cię boli, usiądź i poczekaj. Prawdopodobnie problem występuje po stronie Microsoftu i zniknie za kilka godzin lub dni. Tak, korzystanie z urządzenia bez aplikacji i czystej pamięci może być naprawdę frustrujące, ale taka jest rzeczywistość korzystania ze smartfona z przestarzałym systemem operacyjnym. Windows Phone i Windows Mobile są obecnie martwe, dlatego serwery mogą przejść w tryb offline w dowolnym momencie i nie będziesz w stanie nic z tym zrobić. Czy ci się to podoba, czy nie, może czas kupić bardziej nowoczesne urządzenie.

Link do głównej publikacji