Jak usunąć aplikację Windows 10 na komputery z systemem Windows 7 / 8.1

Windows 10 jest dostępny od lipca 2015 r., Ale niektórzy użytkownicy nadal nie chcą uaktualniać swoich systemów. Wolą trzymać się obecnej (starszej) wersji systemu Windows, którą mają. Ale wygląda na to, że Microsoft chce, abyś naprawdę źle zaktualizował system do Windows 10, więc prawie zmusza cię do tego.

Rozmawialiśmy już o tym, jak zapobiec aktualizacjom systemu Windows 10 i usunąć przycisk Pobierz system Windows 10. Ta metoda wymagała zainstalowania oprogramowania innej firmy o nazwie Panel sterowania GWX. Użytkownicy, którzy nie byli zadowoleni z faktu, że Microsoft zmusza ich do przejścia na system Windows 10, ciągle narzekali na tę decyzję. Dlatego firma zdecydowała się „pomóc” im.

Inżynierowie Microsoft niedawno wprowadzili poprawki, które usuwają aplikację Pobierz Windows 10 i zapobiegają wszelkim powiadomieniom o uaktualnieniach w Windows 7 i Windows 8.1.

Pamiętaj jednak, że nie jest to oficjalny przewodnik Microsoftu, ponieważ firma prawdopodobnie nadal chce, abyś przeszedł na Windows 10, ale wygląda na to, że niektórzy z jej pracowników myślą inaczej (mam nadzieję, że zachowają pracę).

Jak zapobiec uaktualnieniu systemu Windows 10 do systemu Windows 7 / 8.1

Jak zauważył jeden z pracowników Microsoft na forach społeczności, aby zapobiec aktualizacji systemu Windows 10, musisz wykonać jedną modyfikację rejestru. Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz regedit i otwórz Edytor rejestru
  2. Przejdź do następującej ścieżki:
  3. HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ GwxMicrosoft Windows regedit
  4. Utwórz nowy REG_DWORD o nazwie „DisableGwx” i ustaw jego wartość na 1
  5. Zrestartuj swój komputer

Instrukcje te były wcześniej sugerowane przez użytkowników, ale Microsoft nigdy ich nie używał, aby pokazać ludziom, jak blokować monity o uaktualnienie systemu Windows 10, z bardzo oczywistych powodów, które prawdopodobnie już znasz. Microsoft chce jak największej liczby użytkowników systemu Windows 10.

Ale nawet jeśli ta akcja jest skuteczna, może to być tylko tymczasowe, ponieważ niektóre osoby zgłaszają, że Microsoft zresetował swoje użądlenia i ponownie włączył przycisk Pobierz system Windows 10 z aktualizacjami.

Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy poprawkami rejestru i tworzeniem DWORD, możesz po prostu pobrać Panel sterowania GWX, ponieważ zasadniczo robi to samo.

Ale nie możemy powiedzieć, jak długo to będzie działać, ponieważ wygląda na to, że zapobieganie aktualizacji systemu Windows 10 staje się coraz trudniejsze dzięki nowym aktualizacjom systemu.

Jeśli nie chcesz korzystać z tej poprawki rejestru, możesz wypróbować inne metody, takie jak:

  1. Wyłącz usługę Windows Update w usługachwyłącz usługę aktualizacji systemu Windows
  2. Ustaw połączenie internetowe na połączenie mierzone

Wielu użytkowników systemu Windows 10 również chce blokować aktualizacje systemu. Wygląda więc na to, że takie podejście nie dotyczy tylko użytkowników Windows 7 lub Windows 8.1. Nawet użytkownicy systemu Windows 10 wolą używać starszej wersji systemu Windows 10 niż instalować nową.

Jeśli uaktualniono do systemu Windows 10 i chcesz przywrócić system Windows 7 lub Windows 8.1, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jakie kroki należy wykonać.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji