Jak zarządzać ustawieniami paska nawigacji w Windows 10 Mobile

Najnowsza wersja systemu Windows 10 Mobile Insider Preview 14322 wprowadziła wiele ulepszeń do systemu operacyjnego, ale głównie skupiła się na ulepszeniu aplikacji ustawień. Jedną z nowych funkcji aplikacji Ustawienia jest strona paska nawigacji, która pozwala użytkownikom na nieznaczne dostosowanie tego elementu interfejsu użytkownika.

Pasek nawigacyjny to pasek nawigacyjny i niewiele można zrobić, aby go zmienić. Ale istnieje kilka ustawień, które mogą trochę dostosować pasek. Aby uzyskać dostęp do nowej strony ustawień paska nawigacji, która została wprowadzona w najnowszej wersji Windows 10 Mobile Preview, przejdź do Ustawienia> Personalizacja> Pasek nawigacji.

Stąd możesz wybrać, czy pasek Nawigacji ma wibrować po dotknięciu, czy nie. Możesz także ustawić pasek nawigacji, aby wyłączał ekran po dwukrotnym dotknięciu. Jest to prawdopodobnie najlepsza opcja paska nawigacji, ponieważ wielu osobom łatwiej jest po prostu dotknąć paska nawigacji, aby zablokować telefon, zamiast naciskać boczny przycisk.

pasek nawigacyjny systemu Windows 10

Te opcje były dostępne w Windows 10 Mobile Preview jeszcze wcześniej, ale po raz pierwszy Microsoft poświęcił całą stronę Ustawienia na pasku nawigacji.

Istnieje również jedno dostosowanie paska nawigacji, które można wykonać poza stroną Ustawienia paska nawigacji. Możesz ustawić kolory systemowe, aby zastosować je do paska nawigacji. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Personalizacja> Kolory i włącz opcję „Zastosuj kolor do paska nawigacji”.

Jeśli więc nie jesteś zadowolony z wyglądu lub działania paska nawigacji, możesz go dostosować za pomocą tych ustawień. Po raz kolejny niewiele możesz zrobić, ale są przynajmniej niektóre opcje.

Link do głównej publikacji