Jak zainstalować VMware Tools w systemie operacyjnym gościa

VMware należy do dobrze znanego oprogramowania maszyn wirtualnych. Pozwala zainstalować pakiet narzędzi o nazwie Narzędzia VMware. Instalując ten pakiet, uzyskasz znacznie lepszą wydajność związaną z grafiką, dźwiękiem i zarządzaniem. Jeśli chcesz zainstalować VMware Tools w systemie operacyjnym gościa, zapoznaj się z tym artykułem, aby poznać instrukcje. Czasami niektóre funkcje VMware mogą nie działać bez pakietu narzędzi VMware. Dlatego bardzo ważne jest zainstalowanie go w przypadku korzystania z systemów operacyjnych Windows, Linux, FreeBSD i NetWare.

Zainstaluj VMware Tools w systemie operacyjnym gościa

Zainstaluj VMware Tools w systemie operacyjnym gościa

Ponieważ ten pakiet narzędzi VMware jest oparty na systemie operacyjnym, musisz najpierw utworzyć maszynę wirtualną. Gdy to zrobisz, zamknij całkowicie aplikację VMware i uruchom VM jako administrator i wybierz instalację po lewej stronie.

Zaloguj się do swojej maszyny wirtualnej. Jeśli masz wiele maszyn wirtualnych, musisz wybrać tę, w której chcesz je zainstalować.

Następnie przejdź do VM> Zainstaluj VMware Tools.

Powinien otworzyć monit, w którym można znaleźć kreatora instalacji. Jeśli nie widzisz takiego okna, musisz nacisnąć Win + R i wpisać to-

D: \ setup.exe

Tutaj D jest twoim wirtualnym napędem CD-ROM.

W jednym oknie pojawi się opcja wyboru opcji spośród Typowa, Kompletna, Niestandardowa.

Sugeruje się użycie Typowy gdy chcesz zainstalować narzędzia tylko dla bieżącego produktu VMware — ale możesz to wybrać Kompletny jeśli zamierzasz uruchomić maszynę wirtualną na więcej niż jednym produkcie VMware.

Po zakończeniu instalacji musisz ponownie uruchomić maszynę wirtualną, aby uzyskać efekt.

To wszystko!

Link do głównej publikacji