Jak zainstalować Edytor zasad grupy w systemie Windows 10 Home

Edytor zasad grupy jest naprawdę przydatnym narzędziem dla systemów operacyjnych Windows. Można go użyć do rozwiązania wielu różnych problemów, ale nie we wszystkich wersjach systemu Windows jest on wstępnie zainstalowany.

Z tym narzędziem dostarczane są tylko wersje Windows Pro, Enterprise i Ultimate, a nie jest ono dostępne w wersji Home. Tak było w poprzednich wersjach systemu Windows, tak samo jest w Windows 10.

Jak mogę zainstalować Edytor zasad grupy w systemie Windows 10 Home?

Niektórzy programiści / entuzjaści Windowsa znaleźli sposób na zainstalowanie Edytora zasad grupy w każdej wersji Windows. Windows7forums davehc stworzył własny instalator dla Edytora zasad grupy (a użytkownik @ jwills876 opublikował go na DeviantArt), a dzięki nim można zainstalować GPE w każdej wersji systemu Windows, w tym Windows 10 Home.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest pobranie instalatora. Możesz pobrać go bezpłatnie ze strony DeviantArt jwills876. Po pobraniu instalatora postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Zanim uruchomisz program do pobierania, musisz przejść do folderu „SysWOW64” znajdującego się w folderze „C: \ Windows” i skopiować stamtąd „GroupPolicy”, „GroupPolicyUsers” i plik gpedit.msc i wkleić je w „C: Folder \ Windows \ System32 ”.
 2. Teraz uruchom instalator, postępuj zgodnie z instrukcjami, ale zamknij go na ostatnim etapie (nie naciskaj przycisku Zakończ)
 3. Teraz przejdź do folderu C: \ Windows \ Temp \ gpedit
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy x86.bat (lub x32.bat, jeśli używasz 32-bitowej wersji systemu Windows Home) i wybierz Otwórz za pomocą> Notatnika. Jeśli nie lubisz Notatnika i potrzebujesz kilku alternatyw, możesz sprawdzić tę listę z najlepszymi aplikacjami do robienia notatek.gpeditor windows 10
 5. W dokumencie znajdziesz łącznie 6 wierszy kodu, które zawierają następujący ciąg:
  • % nazwa użytkownika%: f
 6. Wymień co % nazwa użytkownika%: f z „% Nazwa użytkownika%:” f (przykład, zamień% WinDir% SysWOW64gpedit.dll / grant: r% nazwa użytkownika%: f na icacls% WinDir% SysWOW64gpedit.dll / grant: r „% nazwa użytkownika%”: f)gpedit windows 10
 7. Teraz po prostu zapisz plik i uruchom go jako Administrator

Jeśli nic się nie stanie po kliknięciu przycisku Uruchom jako administrator, zapoznaj się z tym przydatnym przewodnikiem, aby rozwiązać problem.

Ponadto, jeśli funkcja kopiuj-wklej nie działa i nie możesz przenieść wyżej wymienionych folderów, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby szybko rozwiązać problem.

Większość użytkowników systemu Windows 10 nie ma pojęcia, jak edytować zasady grupy. Dowiedz się, jak to zrobić, czytając ten artykuł.

To znaczy, że po wykonaniu tej czynności powinieneś być w stanie uruchomić Edytor zasad grupy na swoim Windows 10 Home. Powinniśmy również wspomnieć, że ta metoda jest oryginalnie dla systemu Windows 7, ale działa również dobrze w systemie Windows 10.

Jeśli masz problemy z zasadami grupy na swoim komputerze, oto kilka instrukcji rozwiązywania problemów, których możesz użyć:

 • Pełna poprawka: uszkodzone zasady grupy lokalnej w systemie Windows 10, 8.1, 7
 • Pełna poprawka: program Windows Defender jest dezaktywowany przez zasady grupy
 • Program Windows Defender jest dezaktywowany przez zasady grupy [FULL FIX]

Jeśli napotkałeś inne błędy zasad grupy, których nie omówiliśmy, skorzystaj z poniższych komentarzy. Podaj nam więcej szczegółów na temat tych problemów, a my postaramy się znaleźć rozwiązanie jak najszybciej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji