Jak zaimportować pocztę na konto Gmail

Możesz zaimportować już otrzymane wiadomości e-mail na konto Google Mail (Gmail), jeśli planujesz przejść z lokalnego klienta poczty lub innego klienta online na usługę poczty Google.

Jednym z powodów może być to, że chcesz całkowicie przejść na Gmaila i nigdy więcej nie używać starego klienta poczty e-mail.

Niestety nie ma opcji importowania, aby importować wiadomości e-mail bezpośrednio z innych kont, przynajmniej nie w bieżącym momencie (przeczytaj aktualizację poniżej, to się ostatnio zmieniło).

Gmail Loader to skrypt, który musisz w tym celu zrobić. Jest to graficzne wieloplatformowe narzędzie, które pozwala importować pocztę z wielu klientów poczty e-mail, w tym Netscape i Thunderbird. Moduł ładujący Gmaila przesyła pocztę na konto Gmail. Całkiem prosta koncepcja, nie uważasz?

Możesz pobrać wersję systemu Windows, która nie wymaga Pythona, oraz wersję Linux / OSX, która wymaga Pythona i jest dystrybuowana tylko jako źródło. Autor sugeruje użycie narzędzia readPST z wiersza poleceń do importowania poczty z Outlooka na konto Gmail. Nie wiem, jak to działa, być może narzędzie konwertuje format programu Outlook na format, który można odczytać za pomocą modułu ładującego Gmaila.

Aktualizacja: Program ładujący Gmaila został wycofany i nie jest już dostępny. Nie możesz już korzystać z aplikacji do importowania e-maili do Gmaila. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co możesz zamiast tego zrobić:

Powinno być oczywiste, że możesz ręcznie przekazywać ważne wiadomości e-mail do Gmaila. I chociaż może to działać, jeśli mówimy o kilkudziesięciu kilku mailach, to tak naprawdę nie będzie już takiej opcji, jeśli chcesz przesyłać tysiące maili.

Google niedawno wprowadził opcje importowania poczty i kontaktów do Gmaila. Aby uzyskać dostęp do tych opcji, kliknij przycisk preferencji w oknie Gmaila i wybierz Konto i import (aktualizacja: teraz nazywane tylko Kontami) z menu tam. Możesz też kliknąć ten link, aby dostać się bezpośrednio.

importuj wiadomości e-mail gmail

Znajdź opcję importowania poczty i kontaktów i albo kliknij Dowiedz się więcej, aby dowiedzieć się, jak działa importowanie, albo kliknij importuj pocztę i kontakty, aby natychmiast rozpocząć proces.

Zasadniczo umożliwia importowanie kontaktów i wiadomości e-mail z ostatnich 30 dni na konto Gmail. Obsługiwani są dostawcy poczty internetowej, tacy jak Yahoo, Hotmail lub AOL oraz dziesiątki innych dostawców.

Aktualizacja 2: Proces nieznacznie się zmienił:

  • Kliknij ikonę Koła zębate w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Ustawienia z menu.
  • Wybierz kartę Konta jednym kliknięciem.
  • Znajdź opcję Sprawdź pocztę z innych kont (za pomocą Pop3) i kliknij link, aby skonfigurować nowe konto pop3 w Gmailu.

Napiwki

  1. Opcja importowania poczty obsługuje obecnie tylko konta Pop3.
  2. Według Google moduł pobierania poczty pobierze stare wiadomości e-mail ze starego serwera — jeśli nadal będą dostępne — a także nowe wiadomości e-mail, które pojawią się w przyszłości.
Link do głównej publikacji