Jak zablokować wydobywanie bitcoinów w przeglądarce

Wydobywanie bitcoinów może być opłacalne, i prawdopodobnie jest to powód, dla którego widzieliśmy górników komputerowych, a teraz także górników przeglądarek pchanych na urządzenia użytkowników.

Piratebay eksperymentował ostatnio z uruchomieniem eksploratora Bitcoin zamiast reklam i wywołał niemałe zamieszanie, gdy użytkownicy zaczęli zauważać, że nowa metoda monetyzacji zwiększyłaby użycie procesora do 100%.

Aktualizacja rozszerzenia Google Chrome SafeBrowse zintegrowała również rozszerzenie dla rozszerzenia i doprowadziła do usunięcia rozszerzenia z Chrome Web Store Google.

Każda witryna odwiedzana w przeglądarce i każde rozszerzenie przeglądarki może uruchamiać operacje wydobywania Bitcoin. Chociaż mało prawdopodobne jest, aby popularne lub szanujące użytkownika witryny lub rozszerzenia to zrobiły, wydaje się prawdopodobne, że te pierwsze incydenty były tylko pierwszą falą operacji wydobywczych.

Użytkownicy komputerów mają kilka opcji, jeśli chodzi o ochronę swoich urządzeń przed wydobywaniem bitcoinów w przeglądarce.

Chociaż z pewnością możliwe jest użycie rozszerzeń blokujących treść, aby uniemożliwić uruchamianie skryptów eksploracji w witrynach, zwykle nie blokują one eksploracji opartej na rozszerzeniach.

Prawdopodobnie najlepszą opcją jest teraz blokowanie znanych domen wydobywczych Bitcoin. Jedną z lepszych opcji, aby to zrobić, jest dodanie ich do pliku hosts systemu operacyjnego, aby domeny te przekierowały na localhost.

Skutkuje to tym, że witryny i rozszerzenia nie będą już mogły kontaktować się z tymi domenami z powodu przekierowania. Minusem jest to, że musisz dodać nowe domeny i zmodyfikować istniejące, jeśli zajdzie taka potrzeba ręcznie.

hostuje blokowanie wydobywania bitcoinów plików

Użytkownicy systemu Windows muszą wykonać następujące czynności, aby dodać domeny wyszukiwania Bitcoin do pliku hosts:

  1. Otwórz Eksploratora lub inny menedżer plików w systemie i przejdź do C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc.
  2. Otwórz hosty plików w zwykłym edytorze tekstu, na przykład Notatniku.
  3. Dodaj wiersz 0.0.0.0 coin-hive.com na końcu dokumentu. Pamiętaj, aby nacisnąć klawisz Tab po wprowadzeniu adresu IP 0.0.0.0.
  4. Zapisz dokument.

Powoduje to przekierowanie dowolnego żądania na coin-hive.com na adres IP 0.0.0.0 (urządzenie lokalne).

Jak wspomniał czytelnik Ghacks, Linuxfan, wspomniany wyżej wiersz blokuje tylko coin-hive.com, ale nie żadną subdomenę, taką jak www.coin-hive.com. Może być więc konieczne dodanie tych wariantów, jeśli są one również używane w pliku hosts.

Wskazówka: W systemie Linux możesz uruchomić sudo nano / etc / hosts, w Mac OS X, sudo nano / private / etc / hosts. Zastąp nano wybranym edytorem.

Zajmuje się to skryptami wydobywczymi Bitcoin hostowanymi przez coin-hive.com, usługą używaną zarówno przez Pirate Bay, jak i rozszerzenie Chrome. Pamiętaj, że nie uwzględni to skryptów hostowanych przez siebie. Musisz je dodać osobno do pliku hosts, aby je również zablokować.

Inną dostępną opcją jest wyłączenie JavaScript na tych stronach. Może to nie być możliwe przez cały czas, ponieważ strony mogą wymagać JavaScript dla niektórych lub wszystkich funkcji, ale górnicy Bitcoin na podstawie JavaScript nie mogą działać, jeśli JavaScript jest wyłączony.

Sprawdź te zasoby, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat pliku hosts:

  • Przegląd oprogramowania do plików hostów
  • Jak edytować, zresetuj plik Windows Hosts
Link do głównej publikacji