Jak działa Plurk?

Czy masz dość słuchania o Twitterze tak jak ja?

Problem polega na tym, że tak naprawdę nigdy nie „dostałem” Twittera… Próbowałem, naprawdę. Zapisałem się i obserwowałem ludzi i Twittered regularnie, ale tak naprawdę nigdy mi się nie udało. W końcu po prostu o tym zapomniałem.

Wpisz Plurk.

Biorąc pod uwagę, że mikroblogowanie nie jest czymś, co naprawdę w tobie wciągnęło, możesz być zaskoczony, że chciałem przedstawić Ci tę usługę. Niektórzy twierdzą, że jest to po prostu lepiej opisany klon Twittera, ale myślę, że ma o wiele większy potencjał.

Na początku ma złą nazwę.

Nie, serio, nazwa jest naprawdę genialna. Udaje mu się brzmieć odpowiednio web 2.0 bez zabijania spółgłosek, a nawet działa doskonale jako czasownik. Sprawdź, jak to wyjaśniają:

  • Plurk jako stalkerati central: P.eople + Przyczaić się = Plurk
  • Plurk jako amalgamat Grać + Praca: Play-Work. Plurk jest tym, co robią naukowcy. Jest to entuzjastyczne, energiczne zastosowanie się do zadania, które bawi dziecko podekscytowane; jest to intensywne, żmudne, skrupulatne dzieło artysty nad jego dziełem przez całe życie; to radosna praca. (kredyt)
  • Plurk jako akronim: P.eace, L.ove Udobroć, Respect, K.arma
  • Potencjał czasownika: „Och, przejrzałem to -> Och, plurkowałem”. Łatwo jest zawinąć w dowolnej formie. Plurked, plurking, plurkers, plurks. Mały p, duży P, jest chwytliwy, delikatny i słodki.

Zgadzam się.

Pokazuje także poczucie humoru w witrynach, coś, co faktycznie działa w tym przypadku… * hmm * Sphinn („Zatrzymaj się tutaj! Musimy zobaczyć jakiś dowód tożsamości”). W rzeczywistości blog Plurk jest dość zabawny i wart przeczytania.

Znajdziesz ładny atrakcyjny interfejs użytkownika, który ma schemat kolorów bardzo podobny do pulpitu WordPress. Oto obraz tego, czego można się spodziewać:

plurk

Jak widać, nie mam żadnych kontaktów, więc w tej chwili nie jest to zbyt zabawne, chciałbym przetestować obsługę usługi poprawnie, więc dlaczego nie dołączasz i nie wypróbujesz jej też!

Jeden szczególny element, który mi się podoba, to oś czasu zorientowana poziomo, a nie pionowe ukierunkowanie większości usług. Będę zainteresowany, aby zobaczyć, jak poradzi sobie z wieloma kontaktami, ponieważ przewijanie w poprzek i w dół, aby wyświetlić „plurks”, będzie uciążliwe.

W każdym razie, nie jest to tylko start-up na Twitterze i więcej funkcji, to zupełnie nowe podejście do mikroblogowania i sieci społecznościowych.

Spodziewaj się, że wkrótce będzie duży!

(Jeśli nie, spodziewaj się, że pojawi się w Deadpool TechCruncha na początku przyszłego tygodnia)

Link do głównej publikacji