Jak zablokować reklamę w Internet Explorerze 10

Jeśli kupiłeś urządzenie Surface RT z systemem Windows RT lub urządzenie innego producenta sprzętu, który obsługuje najnowszy system operacyjny Microsoft, być może zauważyłeś, że jedyną przeglądarką internetową, z której możesz korzystać na tym urządzeniu, jest Internet Explorer 10. Czego nie możesz zrobić dobrze teraz jest instalowane alternatywne przeglądarki ze względu na fakt, że starsze programy x86 nie będą działać w systemie Windows RT. Chociaż nie oznacza to, że przeglądarki nie pojawią się w systemie Windows RT, oznacza to, że obecnie utkniesz w programie Internet Explorer 10 podczas przeglądania Internetu na urządzeniu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​IE10 jest lepszy od poprzednich wersji przeglądarki, dzięki czemu przeglądanie powinno być lepsze.

Poniżej znajduje się migawka witryny, którą możesz napotkać podczas sesji przeglądania. Jak widać, na stronie znajduje się wiele reklam, które niektórzy mogą nawet powiedzieć, że są wprowadzane w błąd, aby użytkownicy kliknęli je zamiast łącza pobierania programu.

 internetowa przeglądarka internetowa 10

Najnowsze wersje Internet Explorera mają wbudowane opcje blokowania reklam. Pokażę ci, jak skonfigurować blokowanie reklam w Internet Explorerze 10, jeśli wolisz przeglądanie mniej lub bardziej wolne od reklam podczas korzystania z przeglądarki Microsoft.

Blokuj reklamy w Internet Explorerze 10

Aby rozpocząć, kliknij ikonę ustawień w prawym górnym rogu okna Internet Explorera i wybierz Bezpieczeństwo> Ochrona przed śledzeniem z menu kontekstowego, które się otworzy.

Kliknij na Uzyskaj listę ochrony przed śledzeniem online która otwiera stronę internetową w Galerii Internet Explorer, w której można dodawać listy do przeglądarki, które blokują reklamy w przeglądarce.

 dodatków do przeglądarki internetowej

Prawdopodobnie najlepszą listą na początek jest EasyList Standard, który jest jedną z list dostępnych również dla użytkowników popularnego rozszerzenia blokującego reklamy Adblock Plus. Aby zainstalować listę, przewiń w dół, aż znajdziesz ją na liście, a następnie kliknij przycisk Dodaj obok niej.

Powyższa strona z mi wygląda tak po ponownym załadowaniu po instalacji listy ochrony przed śledzeniem.

mniej reklam

Chociaż zajmuje się wieloma mi, które napotykasz w Internecie, nie ochroni Cię przed wszystkimi mi. Uwzględnione są tylko te wymienione na liście ochrony przed śledzeniem, dlatego możesz chcieć zainstalować inną listę, jeśli nadal widzisz zbyt wiele reklam podczas przeglądania Internetu.

Link do głównej publikacji