Jak zmienić folder pobierania IE i Edge

Zarówno Internet Explorer, jak i Microsoft Edge są domyślnie skonfigurowane do pobierania plików do folderu pobierania użytkownika.

Lokalizacja nie zmienia się na różnych urządzeniach, dzięki czemu użytkownicy systemu Windows wiedzą, gdzie szukać, jeśli chodzi o lokalizację pobranych plików na komputerach z systemem Windows.

Chociaż jest to wygodne, folder pobierania nie zawsze może być najlepszą lokalizacją do pobrania. Może się tak zdarzyć, jeśli główna partycja komputera jest raczej niewielka. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pobrać obraz ISO systemu Windows lub inny plik o rozmiarze co najmniej kilku gigabajtów, wiesz, że w takich przypadkach może być problem z miejscem.

Możesz zmienić lokalizację zapisywania pobranych plików zarówno w Internet Explorerze, jak i Microsoft Edge. Opcje do zrobienia są jednak nieco ukryte, stąd ten przewodnik.

Domyślna lokalizacja pobierania

defaullt pobiera okna folderów

Domyślną lokalizacją pobierania używaną przez program Internet Explorer i Microsoft Edge do zapisywania plików pobranych z Internetu do systemu lokalnego jest% USERPROFILE% \ Downloads.

USERPROFILE to zmienna odnosząca się do katalogu profilu zalogowanego użytkownika na komputerze z systemem Windows, np. c: \ users \ Martin \.

Zmiana lokalizacji folderu pobierania programu Internet Explorer

Metoda dotyczy wszystkich wersji Internet Explorera obsługiwanych przez Microsoft. Internet Explorer jest domyślną przeglądarką systemową we wszystkich obsługiwanych wersjach systemu Windows, z wyjątkiem systemu Windows 10, w którym został zastąpiony przez Microsoft Edge.

Przeglądarka jest jednak dostępna również w systemie Windows 10.

Aby zmienić lokalizację zapisywania plików przeglądarki Microsoft Internet Explorer, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Otwórz Internet Explorera, kliknij ikonę menu i wybierz Wyświetl pobrane z menu kontekstowego, które zostanie otwarte. Alternatywnie, użyj skrótu Ctrl-J, aby bezpośrednio otworzyć Pobrane.

przeglądarka internetowa wyświetla pliki do pobrania

Krok 2: Po otwarciu okna pobierania wybierz łącze opcji w lewym dolnym rogu ekranu.

pliki do pobrania z przeglądarki Internet Explorer

Krok 3: Otwiera to ekran opcji pobierania, który pozwala ustawić nową domyślną lokalizację pobierania i skonfigurować powiadomienia dotyczące pobierania.

Po prostu kliknij przycisk Przeglądaj na ekranie, użyj przeglądarki folderów, aby wybrać nową lokalizację na komputerze, która ma być używana przez program Internet Explorer jako nowy folder pobierania, a następnie kliknij przycisk OK, aby zakończyć zmianę.

przeglądarka internetowa zmienia pliki do pobrania

Okno opcji pobierania powinno wyświetlać nazwę nowego folderu po dokonaniu zmiany. Pamiętaj, że wyświetli tylko nazwę folderu, a nie pełną ścieżkę.

Zmiana lokalizacji folderu pobierania Microsoft Edge

Microsoft Edge to całkowicie przeprojektowana przeglądarka, która niewiele dzieli pod względem interfejsu z Internet Explorerem.

Aby otworzyć listę pobrań, kliknij ikonę Hub (trzy poziome linie) w interfejsie przeglądarki i wybierz pobrane z menu, jeśli nie zostanie wybrane automatycznie.

Uwaga: Zmiana katalogu pobrań w Microsoft Edge jest dostępna tylko wtedy, gdy w systemie zainstalowano aktualizację rocznicową. Edge nie wyświetlał opcji zmiany pobierania w poprzednich wersjach.

Aby zmienić domyślny katalog pobierania Microsoft Edge, wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Kliknij ikonę menu głównego (trzy kropki) w interfejsie Microsoft Edge i wybierz opcję ustawień z menu kontekstowego, które zostanie otwarte.

ustawienia krawędzi Microsoft

Krok 2: Przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję ustawień zaawansowanych. Kliknij przycisk Wyświetl ustawienia zaawansowane.

Wskazówka: kliknięcie ikony pinezki przypina pasek boczny ustawień, aby nie zamknął się bez Twojej aktywności.

ustawienia przesunięcia krawędzi

Krok 3: Znajdź pliki do pobrania na następnej stronie. Microsoft Edge wyświetla aktualną lokalizację, w której zapisywane są pobrane pliki (pełna ścieżka). Kliknij Zmień i wybierz nowy folder na komputerze lokalnym, aby zmienić lokalizację.

lokalizacja pobierania krawędzi Microsoft

W przypadku Microsoft Edge mogą Cię również zainteresować dwie inne opcje zmiany lokalizacji pobierania: jedna dotyczy Zasad Grupy, druga poprzez bezpośrednią zmianę folderu za pomocą Eksploratora plików.

Słowa końcowe

Internet Explorer i Microsoft Edge będą używać nowego folderu do wszystkich pobieranych plików od momentu wprowadzenia zmiany.

Poprzednie pliki do pobrania pozostają jednak w starym folderze, a jeśli brakuje miejsca, możesz rozważyć przeniesienie plików ze starej do nowej lokalizacji.

Podsumowanie
Jak zmienić folder pobierania IE i Edge
Nazwa artykułu
Jak zmienić folder pobierania IE i Edge
Opis
Dowiedz się, jak zmienić lokalizację pobierania plików w Microsoft Internet Explorer i Microsoft Edge na komputerach z systemem Windows.

Link do głównej publikacji