Jak wyświetlić najczęściej używane aplikacje w systemie Windows 10

Menu Start to główny program uruchamiający aplikacje systemu Windows 10 i zawiera indeksowaną listę oprogramowania oraz skróty do otwierania aplikacji.

Możesz także dodać poręczną listę najczęściej używanych aplikacji na górze menu, która zawiera skróty do częściej otwieranego oprogramowania.

Jak skonfigurować listę najczęściej używanych aplikacji na PC

The Lista najczęściej używanych programów to przydatna lista aplikacji, które można dodać lub usunąć bezpośrednio z menu Start z ustawieniem Windows zapewnia:

  • wciśnij Cortana przycisk na pasku zadań i wpisz „najczęściej używane” w polu wyszukiwania.
  • Kliknij Pokazać większość używany aplikacje w Start, aby otworzyć okno bezpośrednio poniżej.

  • To okno zawiera Pokaż więcej używanych opcja aplikacji. Kliknij to ustawienie, aby włączyć listę najczęściej używanych.
  • Kliknij przycisk Start, aby otworzyć menu, które będzie zawierało listę najczęściej używanych, jak poniżej.

  • Możesz także usunąć aplikację z listy Najczęściej używanych, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając Więcej i Nie pokazuj na tej liście.

Jak naprawić listę najczęściej używanych w systemie Windows 10

Aktualizacja Windows 10 Creators Update została po raz pierwszy wprowadzona w kwietniu 2017 r. Jednak niektórzy użytkownicy systemu Windows znaleźli Pokaż najczęściej używane aplikacje opcja wyszarzona po aktualizacji.

Wynika to z nowego Pozwól, aby system Windows śledził uruchomienie aplikacji, aby poprawić wyniki Start i wyniki wyszukiwania ustawienie wprowadzone w Aktualizacji dla twórców. Możesz naprawić listę najczęściej używanych, włączając tę ​​opcję w następujący sposób.

  • Naciśnij klawisz Win + klawisz skrótu I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
  • Następnie wybierz Prywatność, aby otworzyć poniższe opcje ogólne. Zaktualizowany system Windows będzie zawierać Pozwól, aby aplikacja Windows śledziła uruchomienie aplikacji, aby poprawić wynik Start i wyniki wyszukiwania ustawienie tam.

  • Przełącz Pozwól, aby aplikacja Windows śledziła uruchomienie aplikacji, aby poprawić wynik Start i wyniki wyszukiwania ustawienie włączone. Teraz możesz również wybrać opcję Pokaż najczęściej używane aplikacje, która nie jest już wyszarzona.

Lista najczęściej używanych jest z pewnością wygodną częścią menu Start. The Pokaż częściej używaną aplikację opcja jest tylko jednym z licznych ustawień dostosowywania w menu Start.

Możesz także dostosować schemat kolorów, przezroczystość i aktywne kafelki w menu Start.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji