Jak wyregulować jasność, kolor ekranu, kontrast i gamma na PC?

Nie jesteś zadowolony z wydajności swojego wyświetlacza? Cóż, rozwiązaniem tego może być regulacja jasności ekranu, gamma, kontrastu lub koloru. W systemie Windows 10 masz specjalną funkcję, która pozwala skalibrować kolor wyświetlacza i dostosować ekran według własnego uznania.

Jak skalibrować kolor monitora w systemie Windows 10?

kalibracja kolorów wind8apps

Wbudowany system Windows Wyświetl narzędzie do kalibracji kolorów pomoże Ci poprawić wydajność twojego wyświetlacza dzięki różnym regulacjom. Aby otworzyć tę funkcję, przejdź do Szukaj, wpisz kolor wyświetlacza i otwórz Kalibrację koloru wyświetlacza, a proces kalibracji koloru wyświetlacza, jasności i gamma może się rozpocząć.

Dostosuj gamma ekranu

Najpierw pojawi się monit o ustawienie współczynnika gamma na ekranie. Ta funkcja poda przykłady niskiej, dobrej i wysokiej gammy, a będziesz w stanie dostosować ją według własnego uznania.

gamma wind8apps

Dostosuj jasność i kontrast w systemie Windows 10

Po dostosowaniu gamma kreator doprowadzi cię do opcji regulacji jasności i kontrastu, ale możesz pominąć tę część, naciskając Pomiń regulację kontrastu i jasności. Z drugiej strony, jeśli chcesz wyregulować kontrast i jasność, kliknij Dalej, a procedura będzie taka sama jak w przypadku gamma. Otrzymasz przykłady zbyt ciemnej, dobrej jasności i zbyt jasnej, i będziesz mógł dostosować ją według własnego uznania.

Następną stacją na drodze do lepszej wydajności ekranu jest regulacja kontrastu. Otrzymasz przykłady niewystarczającego kontrastu, dobrego kontrastu i zbyt dużego kontrastu, i możesz użyć tych przykładów, aby jak najlepiej dostosować kontrast ekranu. Na koniec będziesz mógł dostosować balans kolorów i znaleźć idealny odcień dla swojego oka.

W nowszych wersjach systemu Windows 10 możesz szybko edytować kolor wyświetlacza, kontrast, jasność i inne ustawienia ekranu, przechodząc bezpośrednio do strony Ustawienia. Tam możesz zmienić poziom jasności, przesuwając pasek jasności, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

zmień jasność wyświetlacza w oknach 10

Mówiąc o stronie Ustawienia, możesz jej użyć do dostosowania innych ustawień ekranu. Na przykład możesz zmienić rozmiar czcionki, rozdzielczość ekranu, orientację, skonfigurować wiele konfiguracji wyświetlania i tak dalej.

Kalibracja koloru, kontrastu, gamma i jasności ekranu jest zdecydowanie dobrym sposobem na poprawę ogólnej wydajności ekranu i jak najlepsze wykorzystanie monitora.

Jeśli znasz inne sposoby na zwiększenie wydajności wyświetlania, zapisz to w komentarzach, nasi czytelnicy chętnie przeczytają Twoje sugestie.

Na wszelki wypadek, gdy nie możesz zmienić jasności ekranu lub występują inne problemy z wyświetlaniem, oto kilka instrukcji rozwiązywania problemów, które mogą pomóc rozwiązać te problemy:

  • Jak naprawić problemy z jasnością w systemie Windows 10, 8.1
  • Poprawka: Opcja jasności nie jest dostępna w systemie Windows 10
  • Jak naprawić problem z wyświetlaniem żółtego odcienia systemu Windows 10 na dobre
  • Jak naprawić niebieski odcień ekranu systemu Windows 10

Zatwierdź

Link do głównej publikacji