Jak wyłączyć żółty pasek ostrzegawczy w Internet Explorerze

Żółty pasek w przeglądarce Internet Explorer na komputerach z systemem Windows 8.1 lub Windows 10 może być bardzo pomocny w niektórych sytuacjach. Odpowiedni żółty pasek informacyjny ma na celu dostarczenie dodatkowych informacji na temat wszelkiego rodzaju błędów, które mogą wystąpić podczas korzystania z przeglądarki Internet Explorer.

Jednym z najważniejszych komunikatów, które mogą się pojawić, jest ten: Aby zabezpieczyć twoje bezpieczeństwo, Internet Explorer zablokował tę witrynę przed pobraniem plików na twój komputer. Ostrzeżenie pojawia się na ekranie, gdy próbujesz uzyskać dostęp do potencjalnie szkodliwych plików do pobrania.
wyłącz żółty pasek w Windows 8
Zasadniczo pasek informacyjny to dokładnie żółty pasek ostrzegawczy wyświetlany w systemie Windows 8.1 / Windows 10 i powiadamia o wszelkich problemach, które mogą wystąpić podczas korzystania z komputera. Pasek znajduje się w górnej części przeglądarki Internet Explorer dla systemu Windows 8.1 lub Windows 10. Dobrą wiadomością jest to, że można go bardzo szybko wyłączyć, wykonując poniższy samouczek.

Kroki w celu wyłączenia paska informacji w Windows 10, 8.1

Przed zanurzeniem warto wspomnieć, że nie zaleca się wyłączania wszystkich komunikatów ostrzegawczych i powiadomień otrzymywanych na komputerze. Niektóre z nich są bardzo przydatne w ochronie urządzenia przed niechcianymi programami lub wirusami.

 1. Kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „Start” w prawym dolnym rogu pulpitu w Windows 8.1 lub Windows 10.
 2. W wyświetlonym polu wyszukiwania musisz wpisać „Internet Explorer”.
 3. Kliknij lewym przyciskiem myszy ikonę „Internet Explorer” na liście wyszukiwania.
 4. Teraz, gdy Internet Explorer jest otwarty, będziesz musiał kliknąć lewym przyciskiem myszy lub dotknąć funkcji „Narzędzia” znajdującej się w lewym górnym rogu Internet Explorera.narzędzia przeglądarki internetowej
 5. Z menu Narzędzia trzeba kliknąć lewym przyciskiem myszy lub dotknąć funkcji „Opcje internetowe”.
 6. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij zakładki „Bezpieczeństwo” w górnej części okna „Opcje internetowe”.
 7. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij funkcji „Poziom niestandardowy” prezentowanej na karcie „Bezpieczeństwo”.
 8. Zostanie wyświetlona lista opcji, w których będziesz musiał wyszukać „Automatyczny monit o formanty ActiveX”.
 9. Po znalezieniu powyższej funkcji musisz kliknąć lewym przyciskiem myszy lub dotknąć jej i wyłączyć ją, aby zapobiec dalszym wiadomościom z tej części.
  Uwaga: Musisz to zrobić dla każdego rodzaju wiadomości wyświetlanej na żółtym pasku ostrzegawczym, aby ją wyłączyć.
 10. Po kliknięciu tej funkcji lewym przyciskiem myszy ponownie kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „OK” znajdujący się w dolnej części okna.
 11. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij „Tak”, aby potwierdzić dokonaną zmianę.
 12. Kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „OK”, aby zapisać dokonaną zmianę.

Teraz, gdy zablokowałeś alert, musisz również wyłączyć powiadomienia związane z zablokowanymi oknami wyskakującymi. Przejdź na kartę Prywatność, przejdź do opcji Blokowanie wyskakujących okienek i wybierz Ustawienia. Wszystko, co musisz zrobić, to odznaczyć opcję „Pokaż pasek informacji, gdy wyskakujące okienko jest zablokowane”. W ten sposób nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień o zablokowanych oknach wyskakujących.

Tak więc istnieje metoda wyłączania żółtego paska ostrzegawczego w programie Internet Explorer dla każdego rodzaju komunikatów wyświetlanych w systemie Windows 8.1 lub Windows 10. Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące tego artykułu, możesz użyć sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji