Format wideo lub typ MIME nie jest obsługiwany

Jeśli próbujesz odtworzyć wideo w przeglądarce Firefox, ale otrzymasz Format wideo lub typ MIME nie jest obsługiwany komunikat o błędzie na odtwarzaczu, te rozwiązania mogą ci pomóc. Ten problem występuje, gdy przeglądarka nie ma pewnych funkcji wymaganych do odtworzenia tego filmu.

Format wideo lub typ MIME nie jest obsługiwany

  1. Zainstaluj, zainstaluj ponownie program Adobe Flash Player
  2. Włącz JavaScript w przeglądarce

1] Zainstaluj lub ponownie zainstaluj Adobe Flash Player

Adobe Flash Player to podstawowa rzecz, której potrzebujesz, aby odtworzyć takie wideo. Chociaż możesz odtwarzać podobne filmy bez instalowania programu Adobe Flash Player, musisz je zainstalować, jeśli pojawia się taki komunikat o błędzie. Aby go zainstalować, odwiedź oficjalną stronę adobe.com.

W przypadku, gdy masz już zainstalowany na swoim komputerze; możesz spróbować odinstalować, a następnie zainstalować ponownie.

2] Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce

Istnieje wielu administratorów stron internetowych, którzy używają JavaScript do wyświetlania odtwarzacza na swoich stronach internetowych. Jeśli wyłączyłeś JavaScript w przeglądarce Firefox, istnieje duże prawdopodobieństwo otrzymania tego komunikatu o błędzie. Dlatego prostym rozwiązaniem jest włączenie JavaScript.

Aby to zrobić, wpisz to w pasku adresu i naciśnij przycisk Enter:

about: config

Musisz kliknąć Akceptuję ryzyko przycisk, aby przejść dalej. Następnie poszukaj:

javascript.enabled

Format wideo lub typ MIME nie jest obsługiwany

Jeśli wartość jest ustawiona na Fałszywe, po prostu kliknij dwukrotnie, aby to zrobić Prawdziwe. Następnie ponownie załaduj stronę i sprawdź, czy możesz odtworzyć wideo.

Inne rzeczy, które możesz wypróbować to: Wyłącz wszystkie dodatki, wyczyść pamięć podręczną, zaktualizuj przeglądarkę i zobacz, że to pomaga.

Link do głównej publikacji