Podczas instalowania programu SQL Server instalator napotkał nieoczekiwany kod błędu 2203

W tym tygodniu omówimy jeden z najczęstszych komunikatów o błędach, które otrzymujemy podczas instalacji SQL Server 2008 R2 w systemach Windows. To czwarty artykuł z serii rozwiązywania problemów SQL, którą rozpoczęliśmy cztery tygodnie temu. W ostatnich tygodniach omawialiśmy różne komunikaty o błędach podczas instalacji SQL. W tym tygodniu omówimy większość typowych błędów:

Instalator napotkał nieoczekiwany błąd. Kod błędu to 2203. Baza danych: C: \ Windows \ Installer \ 29cf05.ipi. Nie można otworzyć pliku bazy danych. Błąd systemu -2147287035

i

Błąd zapisu do pliku C: \ Windows \ Installer \ 29cf32.msi. Sprawdź, czy masz dostęp do tego katalogu. Kliknij przycisk Ponów próbę, aby ponowić próbę niepowodzenia lub kliknij „Anuluj”, aby kontynuować.

W poprzednich artykułach omawialiśmy uprawnienia wymagane do poprawnego działania programu SQL Server. Jeszcze raz wspomnę, że jeśli chodzi o instalacje SQL, najlepiej zawsze instalować go na koncie administratora lokalnego, zamiast instalować go pod administratorem domeny, ponieważ nawet jeśli jesteś administratorem domeny, nadal możesz mieć pewne zabezpieczenia ograniczenia Dla jasnego zrozumienia najlepiej zapoznać się z tym artykułem TechNet.

Tak jak sugerowałem, zaleciłbym zalogowanie się jako administrator lokalny i spróbuj ponownie zainstalować SQL 2008 R2, aby sprawdzić, czy działa. W większości przypadków powinno to działać. Jeśli to nie zadziałało, musimy wykonać kilka kroków w celu rozwiązania tego problemu. Przejdźmy więc do tego.

Instalator napotkał nieoczekiwany błąd 2203

Pierwsza metoda to zezwolenie na folder instalatora, jak wspomniano w komunikacie o błędzie. Domyślnie folder instalatora zostanie ukryty, więc najpierw musisz go odkryć, a następnie kontynuować. Zanim zmienimy uprawnienia Instalatora, warto dla pewności utworzyć punkt przywracania systemu.

 • Kliknij Start i wpisz „Utwórz punkt przywracania systemu
 • Powinien otworzyć właściwości systemu

sqlinstaller1

 • Kliknij «Stwórz”I podaj nazwę punktu przywracania systemu

Teraz, gdy utworzyliśmy punkt przywracania systemu, zezwólmy na folder Instalatora.

 • Iść do Początek -> Biegać -> Instalator
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Instalator folder i kliknij Nieruchomości
 • Kliknij na Bezpieczeństwo patka
 • Teraz kliknij Edytować i kliknij Dodaj
 • W polu „Wprowadź nazwy obiektów do wybrania” wpisz słowo System i naciśnij klawisz Enter
 • Teraz wybierz System z listy nazw użytkowników i wybierz Pełna kontrola w kolumnie Zezwalaj. Kliknij Zastosuj
 • Teraz kliknij Edytować i kliknij Dodaj
 • W polu „Wprowadź nazwy obiektów do wybrania” wpisz Konto użytkownika systemu Windows.
 • Teraz wybierz Konto użytkownika systemu Windows z listy nazw użytkowników i wybierz Pełna kontrola w kolumnie Zezwalaj. Kliknij Zastosuj dobrze

Teraz spróbuj ponownie zainstalować SQL Server 2008 R2 i sprawdź, czy działa.

Drugi częsty powód Zauważyłem, że w przypadku oprogramowania zabezpieczającego, takiego jak Norton, McAfee lub Panda itp., Czasami powodują to problemy podczas instalowania SQL 2008 R2 i wyświetlają ten komunikat o błędzie. Najlepiej więc całkowicie wyłączyć oprogramowanie zabezpieczające na komputerze i spróbować ponownie zainstalować SQL Server 2008 R2 i sprawdzić, czy to działa.

Czasami jest to po prostu zły czas, skaner antywirusowy w czasie rzeczywistym skanuje plik Instalator w tym samym czasie, gdy Instalator próbuje otworzyć plik i zainstalować z niego, pojawi się ten typ błędu. Innym razem po pewnym czasie może się naprawić przez ponowne uruchomienie komputera. Po wykonaniu tej próby ponownie zainstaluj program SQL Server 2008 R2 i sprawdź, czy działa.

Te metody powinny pomóc w rozwiązaniu tego błędu. W przypadku jakiejkolwiek pomocy daj nam znać poprzez sekcję komentarzy.

Link do głównej publikacji