Jak wyłączyć przewijanie środkowego przycisku myszy w Chrome

Zawsze używałem środkowego przycisku myszy w przeglądarkach, aby otwierać linki w nowej karcie. Moim zdaniem jest to wygodna i znacznie lepsza opcja niż kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji z menu lub przytrzymanie Shift i kliknięcie lewym przyciskiem, aby zrobić to samo.

Czasami, gdy klikam środkowym przyciskiem myszy w Google Chrome lub innych przeglądarkach opartych na Chromium, zamiast tego pojawia się ikona przewijania, która pozwala mi przewijać stronę podczas poruszania się w górę i w dół.

Funkcja nazywa się automatycznym przewijaniem i chociaż nie dzieje się to, gdy klikniesz łącza środkowym kliknięciem, dzieje się to, gdy klikniesz środkowym przyciskiem gdziekolwiek na stronie.

W zależności od sposobu korzystania z przeglądarki może się to zdarzyć bardzo często, tylko sporadycznie lub nigdy. Od czasu do czasu napotykam ten problem i choć jego rozwiązanie nie zajmuje dużo czasu — wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy — może być frustrujące.

Google Chrome i inne przeglądarki oparte na Chromium nie oferują ustawienia wyłączania tej funkcji.

mysz auto przewijania chrom

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje dodatek do przeglądarki, który się tym zajmuje. Choć jest lekki, wymaga uprawnień do działania na wszystkich odwiedzanych stronach.

Żadne płynne przewijanie nie robi tylko jednej rzeczy: wyłącz automatyczne przewijanie w przeglądarkach opartych na Chromium. Po zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce musisz go ponownie uruchomić. Nie wspomniano o tym na stronie rozszerzenia w Chrome Web Store, ale rozszerzenie nie będzie działać, chyba że najpierw uruchomisz ponownie przeglądarkę. Zauważysz również, że nie będzie działać na wewnętrznych stronach, a ja w komentarzach czytam, że nie będzie działać również na stronach aplikacji.

Jak zatem radzą sobie z tym inne przeglądarki? Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą włączyć lub wyłączyć tę funkcję w opcjach. Stuknięcie klawisza Alt i wybranie Narzędzia> Opcje otwiera okno. Tutaj musisz przejść do Zaawansowane> Ogólne, gdzie znajduje się opcja „użyj automatycznego przewijania”.

użyj automatycznego przewijania

Internet Explorer ma domyślnie włączoną funkcję i nie ma opcji w przeglądarce, aby ją wyłączyć. Jeśli używasz touchpada, możesz wyłączyć automatyczne przewijanie we właściwościach myszy, ale jeśli tego nie zrobisz, nie ma na to sposobu.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszary
3.5 na podstawie 2 głosów
Nazwa oprogramowania
Bez płynnego przewijania
Wstęp
https://chrome.google.com/webstore/detail/no-smooth-scrolling/oikddacoldignalphkgeppnpalkmkgbo/related

Link do głównej publikacji