Jak rozwiązać problemy z czarnym ekranem Google Chrome

Google Chrome zaczął ostatnio dziwnie działać na jednym z moich komputerów. Na początku zauważyłem problemy z wyświetlaniem; Chrome nie wyświetla zawartości otwieranych stron, chyba że najpierw zmienię rozmiar okna przeglądarki.

Wczoraj wszystko stało się jeszcze dziwniejsze, ponieważ przeglądarka wyświetlała czarny ekran dopiero wtedy, gdy go uruchomiłem. Mogłem użyć menu kontekstowego prawym przyciskiem myszy i uzyskać dostęp do menu Chrome, ale nie widziałem żadnej zawartości strony, niezależnie od tego, co zrobiłem.

Napraw problemy z czarnym ekranem Google Chrome

Poniżej znajduje się zrzut ekranu okna przeglądarki Chrome, gdy uruchomiłem go na komputerze z systemem Windows 10 Pro.

chromowany czarny ekran

Ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej lub systemu nie rozwiązało problemu. Oczywiście był to problem z wyświetlaniem i pierwszą rzeczą, którą próbowałem, była aktualizacja sterownika karty graficznej, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Okazuje się, że nie.

Następnie próbowałem ponownie zainstalować Chrome, ale to też nie rozwiązało problemu. Następną rzeczą, którą zrobiłem, było jednak. Ustawiłem zgodność procesu na Windows 7, co rozwiązało problem czarnego ekranu w przeglądarce internetowej.

Oto jak możesz zmienić poziom zgodności procesu Chrome na komputerach z systemem Windows:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Chrome i wybierz właściwości. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy ikonę Chrome przypiętą do paska zadań, może być konieczne ponowne kliknięcie Google Chrome ponownie po otwarciu menu kontekstowego, zanim pojawi się szansa na kliknięcie pozycji właściwości.
  2. Przejdź do karty zgodności w oknie Właściwości.
  3. Zaznacz pole „uruchom ten program w trybie zgodności dla”.
  4. Wybierz Windows 7 z listy dostępnych wersji systemu operacyjnego.
  5. Wybierz Zastosuj, a następnie OK.
  6. Uwaga: Jeśli zauważysz, że problem został rozwiązany tylko tymczasowo, otwórz ponownie okno właściwości i kliknij „zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników”, aby go naprawić na stałe.

Uruchom Google Chrome, aby dowiedzieć się, czy problem został rozwiązany. Jeśli tak nie jest, możesz spróbować ustawić tryb zgodności na inną wersję systemu Windows, np. Windows Vista SP2 lub Windows 8 i spróbuj ponownie.

Ustawienie zgodności z Windows 7 rozwiązało problem czarnego ekranu w Chrome w systemie. Zauważyłem jednak, że dyrektywa nie została właściwie zapisana. Ponowna kontrola menu trybu zgodności wykazała, że ​​pole do uruchomienia programu w trybie zgodności nie było już zaznaczone. Mimo to problem został rozwiązany.

Podsumowanie
Jak rozwiązać problemy z czarnym ekranem Google Chrome
Nazwa artykułu
Jak rozwiązać problemy z czarnym ekranem Google Chrome
Opis
Chrome wyświetla okno z czarnym ekranem? Dowiedz się, jak rozwiązać problemy z czarnym ekranem w Google Chrome w mniej niż minutę.

Link do głównej publikacji