Jak wyłączyć dołączanie do testów i podglądów w serwisie Netflix

Usługa przesyłania strumieniowego online Netflix stale zmienia rzeczy na stronie i dokładnie monitoruje, co użytkownicy robią, a czego nie robią, gdy wchodzą w interakcję z usługą.

Być może zauważyłeś, że Netflix korzysta z testów A-B w celu ustalenia skuteczności okładek lub innych elementów na stronie, ale czy wiesz, że klienci Netflix mogą być automatycznie włączani do testów beta i eksperymentów na stronie?

Włączenie do testów i podglądów może nie być złą rzeczą, przynajmniej nie dla wszystkich użytkowników; jeśli chcesz mieć dostęp do nowych funkcji tak szybko, jak to możliwe, jest to z pewnością odpowiednia opcja dla Ciebie, mimo że nie ma gwarancji, że Twoje konto zostanie wybrane dla dowolnej z nich.

Netflix zauważa, że ​​uczestniczący klienci pomagają firmie poprawić jakość korzystania z Netflix i uzyskać dostęp do nowych funkcji przed wszystkimi innymi.

Weź udział w testach, aby poprawić jakość korzystania z serwisu Netflix i zobacz potencjalne zmiany, zanim będą dostępne dla wszystkich członków.

Netflix nie ujawnia klientom, czy biorą udział w eksperymencie, czy nie. Możesz zauważyć różnice, jeśli Twoje konto zostało zarejestrowane w celu przeprowadzenia eksperymentu, ale nie ma na to potwierdzenia.

Nie jest jasne, czy wszyscy użytkownicy Netflix biorą udział w testach automatycznie; kiedy sprawdziłem, czy ustawienie uczestnictwa w testach w serwisie Netflix zostało włączone dla mojego konta, zauważyłem, że tak jest i że nie zdecydowałem się na to samodzielnie.

udział w testach serwisu Netflix

Oto krótki przewodnik na temat tego, czy Twoje konto jest skonfigurowane do udziału w testach i podglądach. Niektórzy klienci Netflix mogą dołączyć do programu, jeśli nie zostali do niego automatycznie dodani, inni mogą z niego zrezygnować, jeśli wolą standardową obsługę.

Uwaga: Udział w testach jest powiązany z kontem, a nie z kontami użytkowników. Zmiana obowiązuje dla wszystkich kont, jeśli wyłączysz lub włączysz tę funkcję.

Jeśli korzystasz z komputera i korzystasz z przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do Netflix:

  1. Załaduj https://www.netflix.com/DoNotTest w pasku adresu przeglądarki.
  2. Możesz włączyć (włączyć) lub wyłączyć (wyłączyć) udział w testach na stronie, która zostanie otwarta.

Możesz skorzystać z powyższej opcji, nawet jeśli oglądasz Netflix na telewizorze lub urządzeniu mobilnym. Ponieważ ustawienie jest powiązane z kontem, przenosi się na dowolne urządzenie, na którym używasz Netflix.

Niektóre aplikacje lub telewizory mogą nie zapewniać dostępu do pełnej listy ustawień. Na przykład aplikacja Windows otwiera stronę konta Netflix w domyślnej przeglądarce po wybraniu Ustawienia> Szczegóły konta.

Nie oferuje opcji dołączenia ani opuszczenia programu uczestnictwa w testach Netflix.

Link do głównej publikacji