Jak wykryć sieć domową w systemie Windows 10, 8.1

Jak wykryć moją domową sieć internetową na laptopach lub komputerach z systemem Windows 10, 8.1?

 1. Uruchom ponownie komputer
 2. Wyłącz router
 3. Sprawdź odległość połączenia Wi-Fi
 4. Sprawdź, czy router działa normalnie
 5. Sprawdź sygnały zakłócające
 6. Sprawdź router w trybie monitorowania
 7. Sprawdź router w trybie monitorowania
 8. Inne błędy połączenia z Internetem, które mogą wystąpić

W systemach operacyjnych Windows 10, 8.1 mogą wystąpić problemy z połączeniem z naszą siecią domową. Chociaż nawet jeśli nasz komputer lub laptop z systemem Windows 10 nie może połączyć się z Internetem, nasze inne urządzenia, takie jak telefony i tablety, nie będą miały problemu z połączeniem się z routerem lub modemem. To nieudane wykrycie sieci domowej w systemie Windows 10, 8.1 może być przyczyną kilku przyczyn, ale wymienimy opcje, które możesz zastosować, aby rozwiązać ten problem w kilku rzędach w dół.
Wykrywanie sieci Windows-8
Niektórzy z nas, gdy kupujemy nowy laptop, na przykład z Windows 10 lub Windows 8.1, i próbujemy połączyć się z bezprzewodowym routerem internetowym w naszym domu, nie wykrywa on naszej sieci domowej, ale musimy pamiętać o kilku rzeczach zanim spróbujemy połączyć się z siecią, na przykład upewniając się, że karta Wi-Fi na laptopie lub komputerze jest poprawnie włączona. W większości przypadków w pobliżu klawiatury laptopa świeci ikona Wi-Fi i musimy sprawdzić, czy jest włączona, jeśli nie, musimy włączyć adapter, aby wykryć naszą bezprzewodową sieć domową.

Jak znaleźć sieć domową w systemie Windows 10 i Windows 8.1?

1. Uruchom ponownie komputer

 1. Uruchom ponownie komputer lub laptop z systemem Windows 8.
 2. Spróbuj połączyć się po ponownym uruchomieniu.
 3. Jeśli to nie działa, przejdź do drugiej opcji.

2. Wyłącz router

 1. Odłącz router, który masz w domu, od gniazdka elektrycznego.
 2. Poczekaj od 20 do 30 sekund przy wyłączonym routerze.
 3. Podłącz router ponownie do gniazdka elektrycznego.
 4. Poczekaj około 30 sekund na zainicjowanie routera.
 5. Teraz musisz spróbować ponownie połączyć się z siecią za pomocą komputera lub laptopa i sprawdzić, czy zadziałało

3. Sprawdź odległość połączenia Wi-Fi

Możemy mieć problem z połączeniem się z naszą siecią domowej grupy, ponieważ nasz komputer lub laptop znajduje się daleko od routera. W takim przypadku nie będziesz w stanie złapać sygnału z routera, ponieważ będzie się on regularnie łączyć i rozłączać, co bardzo denerwuje połączenie sieciowe.

Jedynym sposobem, w jaki możemy rozwiązać ten problem, jest zbliżenie komputera z systemem Windows 8, 8.1 lub laptopa bliżej routera lub zakup wzmacniacza do połączenia Wi-Fi w celu zwiększenia zasięgu routera.

4. Sprawdź, czy router działa normalnie

Router lub punkt dostępu może nie działać poprawnie.

Jeśli wystąpią problemy sprzętowe z routerem, musisz zabrać router do specjalistycznego sklepu, w którym możesz go naprawić lub jeśli nadal masz gwarancję, po prostu zabierz go z powrotem do miejsca, w którym go kupiłeś.
Uwaga: aby sprawdzić, czy router działa, spróbuj połączyć się z routerem za pośrednictwem innych urządzeń, takich jak telefony i tablety.

5. Sprawdź sygnały zakłócające

Być może niektóre inne urządzenia zakłócają sygnał bezprzewodowy, uniemożliwiając w ten sposób połączenie z siecią.
Urządzeniami mogą być na przykład kuchenki mikrofalowe lub po prostu telefon o tej samej częstotliwości co router, w tym przypadku można to sprawdzić, przenosząc urządzenia do innego pokoju lub daleko od routera.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest ustawienie routera na automatyczne konfigurowanie kanału bezprzewodowego (więcej informacji na temat tej opcji można znaleźć w instrukcji obsługi routera).

6. Odłącz niepotrzebne urządzenia od routera

Router może mieć do niego zbyt wiele połączeń, więc jeśli masz do niego wiele komputerów i innych urządzeń, możesz mieć problemy z wykryciem lub połączeniem z routerem.

W takim przypadku możesz spróbować odłączyć niektóre urządzenia i sprawdzić, czy możesz wykryć sieć domową i połączyć się z nią.

7. Sprawdź router w trybie monitorowania

Ostatnią rzeczą, jaką możemy spróbować, jest sprawdzenie, czy router w twoim domu jest w trybie monitorowania. Istnieją programy dla komputera z systemem Windows 10, 8.1 lub laptopa, które będą monitorować sieć, jeśli pozostawisz ją otwartą w tle. Jedynym problemem jest to, że jeśli pozostawisz otwarty program monitorujący, router nie pozwoli ci wykryć sieci i dlatego nie będziesz mógł się z nią połączyć.

Rozwiązanie: Zamknij wszystkie programy do monitorowania sieci, które mogą być uruchomione na komputerze stacjonarnym lub laptopie, odłącz kabel zasilający routera, uruchom ponownie komputer, podłącz kabel zasilający do routera i spróbuj sprawdzić, czy wykryje teraz sieć domową.

8. Inne błędy połączenia z Internetem, które mogą wystąpić

Problemy związane z połączeniem są jednymi z najbardziej irytujących i często pojawiających się na laptopach i komputerach z systemem Windows. Stworzyliśmy niezliczone przewodniki w celu rozwiązania takich problemów i pomogliśmy w tym tysiącom naszych czytelników. Oto kilka, które pomogą Ci rozwiązać najczęściej spotykane problemy z połączeniem internetowym:

 1. Poprawka: system Windows 10 nie może połączyć się z tą siecią
 2. Eksplorator plików nie wykrywa urządzeń sieciowych w systemie Windows 10
 3. Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji IP w systemie Windows 10
 4. Błąd „Wykryto zmianę sieci” w systemie Windows 10
 5. System Windows 10 nie może znaleźć sieci Wi-Fi
 6. Grupy domowej nie można skonfigurować w systemie Windows 10, 8.1 i 7

Czy możesz teraz wykryć swoją sieć domową w systemie Windows 10 i Windows 8.1? Jeśli zastosowałeś się do powyższych opcji i nadal nie możesz wykryć sieci domowej, napisz do nas poniżej, a my zobaczymy, jak możemy rozwiązać ten problem.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji