Jak wygląda integracja Lightning z Thunderbirdem

Mozilla ogłosiła, że ​​jakiś czas temu planuje zintegrować dodatek do kalendarza Lightning natywnie z klientem pocztowym Thunderbird.

Błyskawica jest bez wątpienia najpopularniejszym dodatkiem do kalendarza dla Thunderbirda i jednym z najpopularniejszych rozszerzeń dla Thunderbirda.

Decyzja o dostarczeniu Błyskawicy natywnie z programem pocztowym przybliża ją do stacjonarnej wersji programu Outlook, która również jest dostarczana z kalendarzem.

Integracja rozpoczęła się dzisiaj od włączenia Lightning do nocnej wersji Thunderbirda. Jest to najnowsza wersja klienta poczty e-mail, która jest używana głównie do testowania, zanim funkcje pojawią się w innych wersjach klienta poczty e-mail (a tym samym ostatecznie w stabilnej).

Błyskawica jest dostarczana za pośrednictwem aktualizacji lub dołączana do pakietu, jeśli zostanie pobrana ponownie. Rzeczywisty dodatek ma obecnie rozmiar 3,2 megabajtów, co oznacza, że ​​instalator Thunderbirda rośnie z tego powodu.

Po uruchomieniu Thunderbirda po raz pierwszy (lub po zaktualizowaniu go do wersji dostarczanej z Lightning) natychmiast zostanie wyświetlony monit o instalację.

błyskawica

Jeśli chcesz korzystać z Lightning, zaznacz pole wyboru „zezwól na tę instalację” i kliknij przycisk Kontynuuj. Jeśli zamkniesz okno lub klikniesz Kontynuuj bez zaznaczenia pola, Lightning nie zostanie włączony w kliencie e-mail.

Gdy później otworzysz menedżera dodatków, znajdziesz na nim Błyskawicę. W zależności od tego, czy ją włączyłeś, czy nie, pojawi się ona jako wyłączona lub włączona.

Pamiętaj, że nie ma opcji usunięcia go z Thunderbirda.

instalacja odgromowa

Jedyną dostępną opcją jest włączenie, wyłączenie i załadowanie opcji, gdy jest włączona, ale to wszystko.

Usuń Lightning z Thunderbird

Jeśli nie planujesz używać dodatku do kalendarza w Thunderbird, możesz chcieć go ponownie usunąć z programu.

Jest to możliwe, ale w tej chwili nie jest jasne, czy Mozilla ponownie zepchnie Lightning do Thunderbirda po zainstalowaniu aktualizacji.

Aby usunąć Lightning, zlokalizuj folder programu Thunderbird w systemie komputerowym. Pamiętaj, że nie jest to folder profilu, ale katalog, z którego uruchamiasz Thunderbirda.

piorun usuwa błyskawicę

Otwórz folder rozszerzeń i znajdź tam folder {e2fda1a4-762b-4020-b5ad-a41df1933103}. Sugeruję, aby dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście jest to folder Lightning, otwierając go i sprawdzając, ładując install.rdf w zwykłym edytorze tekstowym. Powinien wyróżniać Błyskawicę jako nazwę.

Słowa końcowe

Integracja Lightning w Thunderbird jest kontrowersyjnym posunięciem. Chociaż poprawi to widoczność dodatku, może być postrzegane jako dodatkowe wzdęcie dodane do klienta. Fakt, że nie można go usunąć z menedżera dodatków, dodatkowo wzmacnia ten punkt.

Link do głównej publikacji