Jak uzyskać dostęp do plików EMZ w systemie Windows 10

EMZ jest rozszerzeniem skompresowanego pliku graficznego często używanego przez Microsoft Office Suite i Visio. Jeśli masz plik EMZ do pracy, komputer może nie rozpoznać formatu pliku i nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu. Wielu użytkowników chce wiedzieć, jak otwierać pliki EMZ w systemie Windows 10.

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w tym artykule, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do plików EMZ.

Jak otworzyć plik EMZ?

1. Uzyskaj dostęp do plików EMZ za pomocą Microsoft Word

 1. Uruchom aplikację Microsoft Word na swoim komputerze.
 2. Otwórz nowy pusty dokument.
 3. Kliknij na Wstawić patka.
 4. Kliknij Kino.
  jak otwierać pliki emz
 5. Przejdź do lokalizacji, w której zapisany jest plik EMZ, wybierz go i otwórz.
 6. Microsoft Word powinien teraz wyświetlać obraz z pliku EMZ w dokumencie programu Word.

Większość użytkowników nie wiedziała, że ​​możesz użyć 7Zip, aby uzyskać dostęp do EMZ i wyodrębnić bardziej dostępne rozszerzenie EMF. Spróbuj teraz.

2. Inne aplikacje do wypróbowania

jak otwierać pliki emz

 • Microsoft Office 2016 — Oprócz aplikacji Microsoft Word możesz także otworzyć plik EMZ za pomocą innych aplikacji Microsoft Office, takich jak PowerPoint, Excel itp.
 • Przeglądarka plików Plus — File Viewer Plus to uniwersalna aplikacja do przeglądania plików. Za pomocą File Viewer Plus możesz otwierać dokumenty, pliki multimedialne, archiwa oraz wiele innych formatów plików, w tym pliki EMZ.
 • Microsoft Visio — Inny popularny program Microsoft otwiera pliki EMZ nazywa się Visio. Jest to potężne rozwiązanie do tworzenia diagramów, które ułatwia współpracę z zespołem i tworzenie profesjonalnie wyglądających raportów i wykresów.
 • XnView MP — XnView MP to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przeglądania zdjęć z funkcją Image Resizer i konwertera wsadowego. Pliki EMZ zwykle zawierające właściwość graficzną i można uzyskać do nich dostęp za pomocą aplikacji do przeglądania zdjęć XnView MP.

Otóż ​​to. Najczęstszym sposobem dostępu do plików EMZ jest użycie aplikacji Microsoft Office. Jeśli jednak go nie masz, możesz użyć jednego z programów wymienionych w tym artykule, aby otworzyć pliki EMZ. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji