Jak utworzyć przypomnienie zdjęć za pomocą Cortany w systemie Windows 10

Konfigurowanie przypomnienia jest jedną z początkowych funkcji Cortany w systemie Windows 10. Jednak od czasu wprowadzenia wirtualnego asystenta Microsoftu przypomnienia pozostały takie same, ponieważ Microsoft nie wydał żadnej znaczącej poprawy dla tej funkcji. Do teraz.

Począwszy od wersji zapoznawczej systemu Windows 10 14328, użytkownicy mogą skonfigurować tak zwane przypomnienie zdjęć za pomocą Cortany. Przypomnienia ze zdjęć są tak samo jak inne przypomnienia, tylko logiczne przypomnienia zawierają zdjęcia. Jeśli więc Twoje przypomnienie wymaga zdjęcia, możesz je łatwo skonfigurować za pomocą Cortany.

Pokazaliśmy już, jak to zrobić w systemie Windows 10 Mobile, ponieważ ta funkcja trafiła na urządzenia z systemem Windows 10 Mobile wcześniej niż na komputerach PC, a teraz pokażemy, jak ustawić przypomnienie zdjęć za pomocą Cortany na komputerze.

Skonfiguruj przypomnienie o zdjęciu w systemie Windows 10

Konfigurowanie przypomnienia o zdjęciu na komputerze z systemem Windows 10 jest tak proste, jak na Windows 10 Mobile. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć Cortanie, aby ci coś przypomniała, a następnie po prostu dodać do niej zdjęcie. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Otwórz Cortanę lub powiedz „Cześć Cortana”, jeśli ta opcja jest włączona
  2. Powiedz Cortanie „Przypomnij mi o …” lub napisz „skonfiguruj przypomnienie” i naciśnij Enter
  3. Teraz skonfiguruj przypomnienie w zwykły sposób, dodając Nazwę, datę i godzinęskonfiguruj podgląd Windows 10 przypomnienia Cortana
  4. Następnie kliknij ikonę aparatu, aby wybrać zdjęcie z przypomnieniem (możesz wybrać dowolne zdjęcie z komputera)
  5. Wybierz zdjęcie i kliknij Zapisz

Proszę bardzo, Twoje przypomnienie zdjęć zostało ustawione! Kiedy nadejdzie czas, aby Cortana przypomniała Ci o tym, przypomnienie pojawi się w Centrum akcji z wybranym obrazem.

Jeśli zdecydujesz się dodać zdjęcie za pomocą aparatu, wyświetli się proste rozszerzenie aparatu, więc wystarczy zrobić zdjęcie. Po prostu przytnij obraz do odpowiedniego rozmiaru i dodaj go do przypomnienia.

Ta opcja jest obecnie dostępna tylko w systemie Windows 10 Preview i Windows 10 Mobile Insider Preview, ponieważ zwykli użytkownicy nie mogą ustawić odrzutów przypomnień Cortany. Podobnie jak wiele innych ulepszeń Cortany i systemu Windows 10, spodziewamy się, że ta funkcja zostanie udostępniona ogółowi społeczeństwa wraz z aktualizacją rocznicową tego lata.

Link do głównej publikacji