Jak utworzyć łącze Bluetooth między Arduino i Windows 10, 8.1

Niedawny post z sieci deweloperów Microsoftu wyjaśnia, jak ustanowić szeregowe połączenie Bluetooth między Arduino i aplikacją Windows 8.1 / 10, aby można było wysyłać proste lub bardziej zaawansowane polecenia.
arduino bluetooth 8.1
Jeśli jesteś programistą i chcesz dowiedzieć się, jak ustanowić połączenie Bluetooth między urządzeniem Arduino a tworzoną aplikacją dla systemu Windows 8.1, masz szczęście, ponieważ Microsoft właśnie podzielił się cennymi poradami na ten temat. Przewodnik do tworzenia komunikacji Bluetooth między Arduino i Windows 8.1 został udostępniony do pobrania w C # i C ++ (link na końcu).

[AKTUALIZACJA] Jeśli chcesz, aby działała z aplikacją Windows 10, przede wszystkim możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem na temat instalowania oprogramowania i sterowników Arduino w systemie Windows 10. A jeśli napotkasz jakieś problemy podczas pracy z tym, upewnij się aby sprawdzić ten artykuł Poprawka: problemy z Arduino w systemie Windows 10.

Jak utworzyć komunikację Bluetooth między Arduino a Windows 8.1 / 10

Aby móc przetestować kod, potrzebujesz Arduino z funkcjami Bluetooth, takimi jak Arduino Uno R3 i moduł Bluetooth JY-MCU, a także urządzenia z systemem Windows 8.1 z funkcją Bluetooth. Możesz także podłączyć klucz sprzętowy Bluetooth jeśli sam nie ma Bluetooth.

Następnie skonfigurujesz Arduino z modułem Bluetooth, dwiema diodami LED i potencjometrem, jak widać na tym filmie na Youtube.

Komunikacja z modułem Bluetooth odbywa się za pomocą biblioteki SoftwareSerial.h. Aplikacja Windows 8.1 musi zadeklarować możliwości komunikacji szeregowej Bluetooth w Package.appxmanifest: Aby wdrożyć kod Arduino za pomocą VisualMicro, kliknij prawym przyciskiem myszy Projekt w Eksploratorze rozwiązań i wybierz nową instancję DebugStart. Po uruchomieniu aplikacji Windows 8.1 możesz nawiązać połączenie i kontrolować diody LED.

Kliknij poniższy link, aby pobrać pełny przewodnik i przejrzeć cały przewodnik w witrynie Microsoft Developer Network.

Pobierz komunikację Bluetooth między Arduino i Windows 8.1

[POWIĄZANE] Możesz teraz uczyć się i testować bez żadnych ograniczeń Symulatory Arduino bez ryzyka uszkodzenia deski. Znajdziesz tutaj listę 7 najlepszych symulatorów Arduino na PC i sprawdź ich funkcje.

Autodesk Eagle, na przykład zapewnia kompletny zestaw narzędzi do układania PCB i edycji schematów, funkcji sterowanych przez społeczność i zawartości biblioteki. Więcej informacji na temat tych potężnych i łatwych w użyciu narzędzi można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej Autodesk.

POKREWNE ARTYKUŁY DO SPRAWDZENIA:

  • Windows 10 Spring Update umożliwi programistom tworzenie lepszych aplikacji przy użyciu sztucznej inteligencji
  • Nadella twierdzi, że Microsoft będzie nadal inwestować w urządzenia mobilne
  • Zestaw Windows SDK dla Google Analytics zapewnia więcej opcji dla programistów aplikacji

Zatwierdź

Link do głównej publikacji