Jak usunąć zduplikowane kontakty z Windows Live Mail

Teraz porozmawiamy o jednym powszechnym i naprawdę irytującym problemie dla użytkowników usługi Microsoft Windows Live Mail: zduplikowane kontakty. Istnieje kilka powodów duplikowania kontaktów, a także kilka rozwiązań tego problemu, więc spójrzmy.
wind8apps Windows Live Mail
Jedynym rozwiązaniem, które udało nam się znaleźć i szukaliśmy na całym forum Microsoft i Internecie, jest ręczne usunięcie duplikatów kontaktów. Nie jest to trudne zadanie, ale może być bardzo nudne i czasochłonne, szczególnie jeśli masz wiele zduplikowanych kontaktów, niż usunięcie wszystkich tych zduplikowanych kontaktów może trwać wiecznie.

Ale jeśli nie masz tylu zduplikowanych kontaktów na liście osób, to rozwiązanie może być dla Ciebie dobre. Oto jak ręcznie usunąć zduplikowane kontakty:

 1. Idź do https://people.live.com/
 2. Na pasku menu kliknij Zarządzaj, a następnie przejdź do Oczyść kontakty
 3. Zaznacz zduplikowane kontakty, które chcesz usunąć, i kliknij Oczyść

Możesz także wyczyścić zduplikowane kontakty bezpośrednio z Windows Live Mail:

 1. Zaloguj się do swojej usługi Windows Live Mail
 2. Przejdź do Kontaktów w lewej dolnej części okna
 3. Przejdź do Wyczyść kontakty i zrób to samo, co powyżej

Wielu użytkowników Windows Live Mail nie jest zadowolonych z tej metody, ponieważ jest to bardzo czasochłonne i wymaga dużo pracy. Z tego powodu wymagają od firmy Microsoft włączenia funkcji usuwania zduplikowanych kontaktów w kolejnych wersjach Poczty systemu Windows, a Microsoft zdecydowanie powinien to zrobić.

Jeśli masz w jakiś sposób lepsze i bardziej skuteczne rozwiązanie, udostępnij je nam w komentarzach, a my niezwłocznie zaktualizujemy ten artykuł, a nasi czytelnicy z tym problemem będą ci wdzięczni.

AKTUALIZACJA: Od czasu napisania tego przewodnika Microsoft przerwał korzystanie z usługi Windows Live Mail. Jeśli chcesz korzystać z niezawodnej usługi poczty e-mail, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest całkowite porzucenie usługi Windows Live Mail. Jeśli nie wiesz, jakie oprogramowanie e-mailowe zainstalować na swoim komputerze, możemy pomóc ci z następującymi przewodnikami:

 • 5 najlepszych klientów e-mail dla systemu Windows 7 do użycia w 2018 r
 • Najlepsi klienci i aplikacje e-mail dla systemu Windows 10
 • Thunderbird vs OE Classic: jaki klient poczty e-mail jest najlepszy dla systemu Windows 10?
 • 3 zdecentralizowane klienty poczty e-mail do użytku lub testowania w systemie Windows 10
 • 5 najlepszych programów do ochrony prywatności poczty e-mail na rok 2018

Zatwierdź

Link do głównej publikacji